Slovan strelil len gól a doma podľahol Spartaku

Hráči Slovana Bratislava zaváhali v domácom prostredí až v treťom tohtosezónnom súboji Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), keď v nedeľu popoludní podľahli Spartaku Moskva tesne 1:2.

04.09.2016 17:15 , aktualizované: 19:27
Spartak Moskva Foto: ,
Alexej Bondarev, Vladislav Provoľnev a Viktor Bobrov zo Spartak Moskva sa tešia z gólu v sieti Slovana.

Zverenci Miloša Říhu nastúpili na vlastnom ľade netradične už o 14.30 h a proti Moskovčanom tuho bojovali. V 21. min sa síce dostali do vedenia hostia, ale o dve minúty neskôr vyrovnal v presilovke Cheechoo. Spartak pridal druhý gól v závere druhej tretiny zásluhou Bobrova. V záverečnej časti sa stav už nezmenil.

Slovan má po piatich stretnutiach na svojom konte šesť bodov (skóre 14:14) a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí 10. miesto. Najbližšie sa „belasí“ predstavia v piatok 9. septembra na ľade Metallurgu Novokuzneck. Doma nastúpia v sobotu 17. septembra o 17.00 h proti Medveščaku Záhreb.

HC Slovan Bratislava – Spartak Moskva 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

• Góly: 23. Cheechoo (Taffe, Viedenský) – 21. Stoa (Gilroy), 40. Bobrov (Provoľnev, Potapov)
  • Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše: 21. V. Nedorost (Slovan) DKZ za nešp. správanie, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: Odiňš, Soin – A. Medvedev, Sazonov, 9256 divákov
  • Slovan: Brust – Kundrátek, Marek Ďaloga, Meszároš, Luža, Plastino, Švarný, Bačík – Cheechoo, Taffe, V. Nedorost – Valský, T. Zigo, Kubalík – Lušňák, Chipchura, Skalický – Vopelka, Viedenský, J. Šiška
  • Spartak: Bespalov – Gilroy, Bondarev, Dyblenko, D. Kalinin, Högström, Provoľnev, Li, Baldajev – Radil, Stoa, Leščenko – Nikoncev, Berdnikov, Šmeľov – Potapov, Bobrov, M. Plotnikov – Bobyľov, A. Voronin, Kuvajev

V prvej tretine bojovného duelu si obaja súperi vypracovali niekoľko dobrých šancí, ale brankári Brust aj Bespalov si udržali čisté konto.

Spartaku sa podarilo otvoriť skóre hneď v úvode druhej časti: Stoa vnikol do útočného pásma po ľavom krídle, pred bránkou domácich si narazil puk s Gilroyom a pohodlne skóroval – 0:1. Radosť hostí netrvala dlho, pretože v závere 23. min v presilovke našiel Taffe kanoniera Cheechooa a ten vyrovnal. Nasledovala séria vylúčení a pästných výmen. Spartaku vyšiel aj záver II. tretiny, keď sa v neprehľadnej situácii pred Brustom najlepšie zorientoval Bobrov a poslal hostí opäť do najtesnejšieho vedenia. Nič na tom nezmenila ani konzultácia arbitrov s videocentrálou.

V tretej dvadsaťminútovke sa Slovan snažil o vyrovnanie, ale Spartak mu to pozornou defenzívou kazil. Domácim nepomohol ani oddychový čas poldruhaminúty pred treťou sirénou, resp. hra bez brankára.

Miloš Říha (tréner Slovana): „Súper dosiahol to, čo chcel. Začiatok nám vyšiel a hrali sme dobre. Po prvom inkasovanom góle sme však upustili od nášho zámeru. Dali sme doma len jeden gól a to je veľmi málo.“

German Titov (tréner Spartaka): „Na duel sme sa riadne pripravili a dosiahli sme dôležité víťazstvo. Dnes sme mali aj kúsok šťastia, ale chlapci hrali dobre.“

Tomáš Kundrátek (obranca Slovana): „Smolne sme prehrali 1:2. Nepremenili sme šance a hrali sme dosť často v oslabení. Je to sklamanie.“

Ivan Švarný (obranca Slovana): „Súper si nás držal a nemali sme veľa priestoru na streľbu. V tretej časti sme síce chodili ‚do brankára‘, no chýbali odrazené puky. Spartak si to ustrážil, v závere len vyhadzoval puky.“

Andrej Meszároš (obranca Slovana): „Nervozita u nás nebola, do duelu sme vstupovali ako do každého iného. Až príliš sme sa prispôsobili súperovi a nehrali sme to, čo sme si povedali. Musíme dôslednejšie dodržiavať náš systém.“

Metallurg Magnitogorsk – Amur Chabarovsk 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly: 16. a 36. A. Siomin, 21. Kaletnik, 43. Denis Kazionov – 28. Ramstedt

CSKA Moskva – Lada Togliatti 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)
Góly: 5. Košelev, 9. D. Denisov, 13. K. Petrov, 31. Pivcakin, 50. Kvartaľnov, 57. Enlund – 38. Filatov

Dynamo Moskva – Avangard Omsk 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 2:0, 0:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 30. Tereščenko, 40. Hietanen – 13. Paršin, 48. Perežogin, rohodujúci sam. nájazd I. Zubov

Torpedo Nižnij Novgorod – HK Soči 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 20. Osipov, 26. Frolov, 50. Mozer – 22. A. Petersson

Viťaz Podoľsk – Metallurg Novokuzneck 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Góly: 11. Soloduchin, 19. M. Kempe – 27. Komaristyj

SKA Petrohrad – Neftechimik Nižnekamsk 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)
Góly: 25. Gusev, 31. Jakovlev, 37. Šipačov, 54. Širokov, 58. Daciuk – 55. Jakimov

Viac na túto tému: #Spartak Moskva #HC Slovan Bratislava