CSKA začal finále KHL hladkou výhrou. Magnitogorsku strelil päť gólov

Do finále play off Kontinentálnej hokejovej ligy vstúpil lepšie CSKA Moskva, ktorý vo štvrtok zdolal Magnitogorsk jednoznačne 5:1 a pripísal si deviate víťazstvo za sebou.

07.04.2016 22:33
cska moskva Foto:
Radosť hokejistov CSKA Moskva.

Hostia síce išli v štvrtej minúte do vedenia, keď zaúradovala najproduktívnejšia dvojica bojov o Gagarinov pohár Sergej Valerievič Moziakin – Jan Kovář, ale od druhej tretiny na ľade kraľoval víťaz základnej časti.

Na začiatku druhej tretiny vyrovnal Sergej Andronov a vo 31. minúte dal tesne pred koncom presilovej hry víťazný gól Alexander Radulov. Do druhej prestávky ešte skórovali Igor Ožiganov a v 54. minúte Nikita Zajcev ďalším gólom vyhnal z bránky Metallurgu Vasilija Košečkina. Jeho náhradník Iľja Samsonov inkasoval v 56. minúte z hokejky Denisa Denisova, ktorý využil početnú výhodu.

Druhé finálové stretnutie sa hrá v sobotu opäť v Moskve.

CSKA Moskva – Metallurg Magnitogorsk 5:1 (0:1, 3:0, 2:0) – stav série 1:0
Góly: 22. Andronov (Pihlström), 31. A. Radulov (Hjalmarsson, S. Da Costa), 36. Ožiganov (Ľubimov, A. Radulov), 54. Zajcev (S. Da Costa, Sergejev), 56. D. Denisov (Zajcev) – 4. Moziakin (Kovář)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bulanov, Olenin – Lazarev, Raming (všetci Rus.).
CSKA Moskva: Sorokin – D. Denisov, Zajcev, Kiselevič, Kutuzov, Panin, Sergejev, Ožiganov – A. Radulov, S. Da Costa, Svetlakov – Petrov, Ľubimov, Telegin – Hjalmarsson, Žarkov, Korotkov – Mamin, Andronov, Makarov – Pihlström
Magnitogorsk: Košečkin (54. Samsonov) – Antipin, Biriukov, Bereglazov, Batyršin, Tereščenko, Osipov, Chabarov – Zaripov, Kovář, Moziakin – Siomin, Filippi, Wolski – Osala, Kajgorodov, Kosov – Timkin, Platonov, Kaletnik – Železkov

Viac na túto tému: #CSKA Moskva #Metallurg Magnitogorsk