Slovan v závere stratil náskok a prehral. CSKA je blízko k postupu

Bojovali na hranici svojich možností, 55 minút živili víťaznú nádej, no v závere padli na kolená. Hokejisti bratislavského Slovana v treťom zápase 1. kola play off proti CSKA Moskva, prvom na domácom ľade, sa premiérového víťazstva vo vyraďovacej fáze stále nedočkali, hoci naň nadšeným výkonom opäť siahali.

25.02.2016 21:37 , aktualizované: 22:33
Barry Brust, Alexander Radulov Foto: ,
Brankár Slovana Barry Brust v zákroku pred útočníkom CSKA Moskva Alexandrom Radulovom.
debata (4)

Päť minút pred koncom Petrov vyrovnal a kalich horkosti im naplnil 45 s pred koncom v presilovke da Costa.

CSKA Moskva vedie v sérii 3:0 a v ďalšom zápase v sobotu má prvý postupový mečbal. Domáci nastúpili s horiacou túžbou po prvom víťazstve nad suverénom základnej časti KHL, hostia s úmyslom pokračovať vo víťaznej sérii. Na ľade sa od úvodného hvizdu odvíjal neľútostný boj v plnej rýchlosti o každý meter ľadu, okorenený tvrdými súbojmi muža proti mužovi. S vedomím, kto spraví chybu, bude za to pykať. Preto v prvom dejstve oba tímy stavili na zodpovednosť vzadu pred spoľahlivými brankármi.

Výbušný Alexander Radulov, najväčšia hviezda CSKA, v 7. minúte predviedol jednu zo svojich predností. V útočnom pásme pozične držal puk, až ho obranca Barker fauloval. Slovan v oslabení súpera do vážnejšej šance nepustil. Keď sa ubránil, dvakrát ohrozil mladého brankára Sorokina Višňovský, na druhej strane pred Kugryševom zachránil pozorný Brust. Říhovi zverenci sa ubránili aj pri prísnom vylúčení Nagya. Ten po návrate na ľad vybojoval prvú presilovku pre Slovan, ale jeho hráči si v nej tlak nevynútili.

V úvode druhej časti hostia pridali. Aktivitou si vynútili prevahu – a aj presilovku o dvoch hráčov. Na trestnú lavicu šiel kapitán Surový a útočník Miklík. Ich spoluhráči sa v oslabení prekonávali v obetavosti, energiu im vlievalo aj povzbudzovanie publika. Hostia si z Brustovej bránky spravili strelnicu, ale jej strážca všetko vyriešil a pochytal.

Bratislavský tím v prvej desaťminútovke druhej časti takmer nevyšiel z pásma, CSKA však optickú prevahu nezúročil, viaceré situácie prekombinoval.

Play off KHL Slovan Bratislava - CSKA Moskva Fotogaléria - 9 fotiek Všetky fotky
Fanúšikovia Slovana Bratislava pred duelom...

A tak zahrmelo i udrelo pred Sorokinom. Šikovné manévrovanie prvého útoku zakončil gólovou strelou center Viedenský – 1:0. Obecenstvo burácalo, domáci akoby chytili druhý dych. V presilovke mohol zvýšiť, no Kundrátek zo sľubnej pozície mieril nad, podobne ako v 40. min Platt po Radulovovej prihrávke.

Udrží Slovan náskok? – znela najčastejšia otázka pred treťou tretinou. V druhom zápase v nej prišiel v Moskve o dvojgólové vedenie – a podobný scenár sa opakoval aj vo štvrtok. Domáci ohromnou vôľou bránili najtesnejší náskok, ale v poslednej päťminútovke oň nielen prišli, ale zápas aj stratili.

„Je to veľká škoda, k víťazstvu nám chýbalo päť minút. Dovtedy sme hrali tak, ako sme si povedali a mali. CSKA v závere potrestal naše chyby. Prvý gól nás zlomil. Dúfam, že v sobotu sa dočkáme prvého víťazstva a potešíme našich skvelých fanúšikov,“ vyslovil želanie obranca Ľubomír Višňovský.

„Neskladáme ruky, urobíme všetko pre to, aby sme sa ešte vrátili do Moskvy. Mužstvu nemám čo vyčítať, no nesmieme hrať toľko minút v oslabení,“ podotkol tréner Slovana Miloš Říha. Štvrtý zápas série sa hrá v sobotu o 17.00 v Bra­tislave.

HC Slovan Bratislava – CSKA Moskva 1:2 (0:0, 1:0, 0:2) – stav série: 0:3
Góly: 33. Viedenský (V. Nedorost, L. Kašpar) – 56. K. Petrov (A. Radulov, Kiselevič), 60. S. Da Costa (Kiselevič, A. Radulov)
Vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Boman, Bulanov – Metaľnikov, Sirotkin (všetci Rus.), 10 055 divákov
Slovan: Brust – Kundrátek, Barker, Ľ. Višňovský, Starosta, Sersen, V, Mihálik, Švarný – L. Kašpar, Viedenský, V. Nedorost – Jeglič, Tičar, A. Šťastný – Miklík, T. Surový, Bartovič – Skalický, Lušňák, L. Nagy
CSKA: Sorokin – Zajcev, Denisov, Sergejev, Panin, Kutuzov, Kiselevič, Naumenkov – A. Radulov, Stoľarov, Platt – Ľubimov, Andronov, Pihlström – Kugryšev, Muršak, Telegin – K. Petrov, S. Da Costa, Mamin – od 41. min Svetlakov

Štvrťfinále play-off Západnej konferencie:
Torpedo Nižnij Novgorod – Jokerit Helsinki 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) – stav série: 2:1
Gól: 9. Aľajev

Dynamo Moskva – HK Soči 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) – stav série: 3:0 Góly: 57. a 59. A. Galimov, 20. Šipov

SKA Petrohrad – Lokomotiv Jaroslavľ 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) – stav série: 2:1
Góly: 15. Širokov, 26. Šipačov, 47. Čudinov