Slovan zaklopal na dvere play off. Záhreb zdolal gólom v poslednej minúte

Zápasy, v ktorých mužstvo veľmi potrebuje vyhrať, sú spravidla najťažšie. V pondelok jeden z nich hokejisti Slovana Bratislava nezvládli (s Dynamom Moskva prehrali 3:4). V stredu zložili reparát. Medveščak Záhreb zdolali 3:2.

20.01.2016 22:16
hc slovan bratislava, fanúšikovia, atmosféra, Foto: ,
Fanúšikovia Slovana.

Hralo sa o veľa. Kluby delili v tabuľke iba dva body a tak pozorná defenzíva dostala prednosť pred bezhlavým útočením. Vzruch priniesli až prvé presilové hry, predovšetkým tá chorvátska štyroch proti trom volala po góle. Prví sa však presadili domáci, v 15. minúte tečovanú prihrávku poslal Kundrátek do poloodkrytej bránky. – 1:0.

Slovan nastúpil už aj s uzdraveným skúseným obrancom Višňovským. Na rozdiel od predchádzajúcich zápasov, v ktorých nastúpil, tentokrát posilou nebol. Naopak, vyrovnávajúci gól šiel na jeho vrub, keď pri mantineli neustrážil Bjorkstranda. Po jeho akcii upravil skóre Brule – 1:1.

V druhej dvadsaťminútovke dominoval Slovan. Gól mu ale neprinieslo ani niekoľko šancí počas šestich minút v početnej výhode. Záhreb tak trestal už v siedmej sekunde záverečnej tretiny. V čase, keď boli domáci mysľou ešte v šatni, prepálil Brusta nekrytý Smoleňák – 2:1.

Vo vzduchu visel aj ďalší úder. Mihálik totiž musel po faule na hlavu súpera odísť do šatne. Slovanisti sa však päťminútovej presilovke súpera ubránili a potom gólmi Tičara a Nedorosta zvrátili vývoj stretnutia.

„Dnes sa nám hralo naozaj ťažko. Ale práve víťazstvá v zápasoch, v ktorých sa mužstvu nedarí, sú najcennejšie,“ uviedol spokojný strelec víťazného gólu Nedorost.

Slovan odohrá najbližšie stretnutie v piatok 29. januára na ľade Novokuznecka.

HC Slovan Bratislava – Medveščak Záhreb 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Góly: 15. Kundrátek (L. Kašpar, Barker), 52. Tičar (Ľ. Višňovský, A. Šťastný), 60. V. Nedorost (L. Kašpar, Viedenský) – 19. G. Brulé (Bjorkstrand), 41. Smoleňák (Mertl)
Vylúčení: 5:9 na 2 min, navyše: V. Mihálik (Slovan) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vasiliev, Oskirko – Nazarov, Nesterov (všetci Rus.), 10 055 divákov
Slovan: Brust – Kundrátek, Barker, Ľ. Višňovský, Sersen, V. Mihálik, Švarný, Luža – L. Kašpar, Viedenský, V. Nedorost – Jeglič, Tičar, A. Šťastný – L. Nagy, T. Surový, Bartovič – Miklík, Lušňák, Skalický
Medveščak: Taylor (41. Krošelj) – Parlett, Morrisonn, Gysbergs, Mäntylä, Jurčina, Katic, T. Larkin – Genoway, Mertl, Smoleňák – Bjorkstrand, G. Brulé, E. Hedberg – Giliati, Bolduc, Saarinen – Glumac, Jämtin

Hlasy:

Miloš Říha (tréner Slovana Bratislava): "Konečne sa aj k nám otočilo šťastie, že sme neprehrali gólom zo záveru stretnutia, ale takýmto spôsobom triumfovali. Tento zápas mal všetky aspekty duelu play-off, nechýbalo mu asi nič. Niečo také na nás čaká, ak postúpime do vyraďovacej časti.

Gordie Dwyer (tréner Medveščaku Záhreb): „Gratulujem domácim k trom bodom. Bol to súper ako v play-off, hralo sa o vyraďovaciu časť. Oba tímy hrali výborne v defenzíve, Slovan využil o jednu šancu viac a rozhodol tesne pred koncom stretnutia. Súperi si navzájom nedarovali miesto na ľade, bol to náročný zápas.“

Václav Nedorost (útočník Slovana Bratislava): „Ešte je ďaleko do polovice februára, ale tento môj gól možnému postupu možno dosť pomohol. Nohy nám od začiatku nešli, no počítajú sa tri body, také sú najcennejšie. Víťazstvo gólom z poslednej minúty je skvelé.“

Ľubomír Višňovský (obranca Slovana Bratislava): „V tretej tretine sme prehrávali o gól a museli to otvoriť. Dostali sme súpera pod tlak a vyrovnali. Potom oni ešte akoby upadli a dostali aj tretí gól. Hralo sa o šesť bodov a postup do play-off. Každý chcel podať maximum, my aj súper. Podali sme zodpovedný výkon a diváci po skončení duelu musia byť spokojní.“

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #Medveščak Záhreb