Víťazná séria Slovana pokračuje. Doma zdolal Minsk

Hráči Slovana Bratislava uspeli v utorkovom zápase v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), keď v domácom prostredí zdolali Dynamo Minsk 4:1.

24.11.2015 21:27 , aktualizované: 21:53
Ľubomír Višňovský, Andrej Michaľov Foto: ,
Ľubomír Višňovský sa snaží zblokovať strelu Andreja Michaľova.

Pre Slovan je to už piaty triumf za sebou, čo sa v KHL Bratislavčanom doteraz podarilo iba raz – hneď v úvodnej sezóne počas prvého mesiaca v nadnárodnej súťaži.

Zverenci trénera Miloša Říhu sa dostali do vedenia v závere prvej tretiny zásluhou Tičara, na konci druhej časti vyrovnal Ellison. Tri body pre Slovan zariadil v 52. min obranca Cam Barker strelou od modrej čiary. Skúsený bek si tým poistil druhé miesto v produktivite zadákov celej KHL. Definitívnu podobu výsledku dali gólmi do prázdnej bránky súpera Miklík a Kašpar.

V aktuálnej sezóne KHL nazbierali Bratislavčania v 36 zápasoch 51 bodov a v tabuľke Západnej konferencie sa dostali na 8. miesto. Po dlhšom čase sa nachádzajú v pásme postupu do play-off. Najbližšie sa Slovan predstaví v nedeľu 29. novembra na ľade tímu Jugra Chanty-Mansijk. Doma si opäť zahrá v stredu 9. decembra proti HK Soči.

HC Slovan Bratislava – Dynamo Minsk 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

• Góly: 19. Tičar, 52. Barker (Paré), 59. Miklík, 60. L. Kašpar – 39. Ellison (Vesce, Bailen)
  • Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Oskirko, Ravodin – Aľošin, Ivanov, 9332 divákov
  • Slovan: Garnett – Ľ. Višňovský, Starosta, Barker, Švarný, Valach, V. Mihálik, L. Kozák – Jeglič, Tičar, L. Nagy – Paré, Surový, Bartovič – Miklík, Viedenský, L. Kašpar – D. Skokan, Lušňák, Skalický
  • Minsk: Glass – Bailen, Šinkevič, Krajíček, Lisovec, Gunderson, Filičkin – Vesce, Ellison, Cheechoo – Stepanov, Szczechura, Materuchin – N. Komarov, Drozd, Meleško – Michaľov, Konstantin Koľcov, Pavlovič

V úvodnej časti sa obaja súperi dostávali často do šancí, no brankári Garnett aj Glass chytali pozorne. Rozhodcovia Oskirko s Ravodinom „púšťali“ tvrdú hru, až v závere poslali na trestnú lavicu Jegliča so Šinkevičom. Na ľadovej ploche mali obe mužstvá štyroch korčuliarov a už po šestnástich sekundách padol gól – Tičar získal v strednom pásme puk, zvolil forhendový blafák a pomedzi betóny Glassa otvoril skóre duelu.

V druhej tretine mali miernu prevahu „belasí“, no nedokázali ju zúročiť a pridať gólovú poistku. Naopak, v 39. min sa podarilo vyrovnať hosťom: Slovan nedokázal dostať puk z obrannej tretiny a na konci úspešnej akcie stál najproduktívnejší hráč Dynama Minsk Ellison.

S pribúdajúcom časom v III. dvadsaťminútovke hrali obe mužstvá čoraz opatrnejšie. V 52. min však od modrej čiary napriahol domáci obranca Barker a puk z jeho hokejky doplachtil až do súperovej bránky – 2:1. Definitívnu podobu výsledku dali gólmi do prázdnej bránky súpera Miklík a Kašpar.

Miloš Říha (tréner Slovana): „Po náročných dueloch vonku sme boli v úvode trochu v útlme a súper mal v I. tretine tri veľké šance. V tretej časti sme už hrali taký hokej, aký by sme mali predvádzať v domácom prostredí. Teší ma, že sme doma zvíťazili a ľudia si našli cestu na tribúnu.“

Andrej Kovaľov (tréner Dynama Minsk): „Bol to dobrý duel, nemôžem mojim zverencom nič vyčítať. Domáci dnes zaslúžene triumfovali.“

Rok Tičar (útočník Slovana): „Som veľmi spokojný. Máme za sebou veľmi dobrý duel. Máme radosť z troch bodov. Teraz nás čakajú štyri zápasy vonku, najlepšie by bolo pokračovať vo víťaznej šnúre. Obe mužstvá dnes dobre bránili, nerobili chyby. Začali sme dobre a dali sme prvý gól. Potom sme síce inkasovali, ale tretiu tretinu sme zvládli, dali sme v nej tri góly. Je to pre nás pekný triumf.“

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #Dynamo Minsk