Tretia výhra za sebou. Slovan si po nájazdoch poradil s Jekaterinburgom

HC Slovan Bratislava si pripísal tretie víťazstvo v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) za sebou.

19.10.2015 21:54 , aktualizované: 22:32
Michal Sersen, Anatolij Golyšev Foto: ,
Slovanista Michal Sersen (vľavo) v súboji s Anatolijom Golyševom z Avtomobilistu Jekaterinburg.

Po triumfoch nad mužstvami Ak Bars Kazaň (1:0) a Jugra Chanty-Mansijsk (6:0) si „belasí“ v pondelok večer v domácom prostredí Zimného štadióna Ondreja Nepelu poradili s hráčmi Avtomobilistu Jekaterinburg napínavo 4:3 po samostatných nájazdoch. Bratislavský tím pod trénerským vedením Čecha Miloša Říhu musel dvakrát doťahovať nepriaznivý stav, až v 53. min ho do vedenia 3:2 poslal Milan Bartovič. Plný bodový zisk mu však v poslednej minúte vzal Anatolij Golyšev. V nájazdovej lotérii boli úspešní iba dvaja domáci hokejisti Žiga Jeglič s Lukášom Kašparom. Najbližšie Slovan bude hrať v stredu 21. októbra od 19.00 h opäť doma proti kazašskému Barysu Astana.

HC Slovan Bratislava – Avtomobilist Jekaterinburg 4:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 2:2 – 0:0, 1:0)

• Góly: 31. V. Nedorost (J. Valach), 48. A. Šťastný (Jeglič), 53. Bartovič (Barker, Starosta), rozh. sam. nájazd Jeglič – 29. Elo (Simakov, Timašov), 42. Vasilevskij (P. Koukal), 60. Golyšev (Kivistö)
  • Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia 0:0, rozhodovali: Gamalej, Olenin – Micheľ, Streľcov (všetci Rus.), 7143 divákov
  • Slovan: Brust – Barker, Sersen, Mihálik, J. Valach, Starosta, Švarný, Luža – Kašpar, V. Nedorost, L. Nagy – Miklík, Surový, Bartovič – Jeglič, Tičar, A. Šťastný – Skalický, Viedenský, Lušňák
  • Jekaterinburg: Jakub Kovář – Žuravľov, Kivistö, Vasilevskij, Timašov, Triamkin, Ščemerov, Turbin – Simakov, O. Roman, Golyšev – P. Koukal, Torčeňuk, Garejev – Pankov, V. Popov, Dubrovskij – Dostojnov, Alexejev, Elo

O úvodné vzrušenie sa postarala štvrtá formácia “belasých”, ktorá zatlačila hostí. Po strele Sersena sa ešte neúspešne o dorážku snažil Lušňák. V 7. min po práci Surového mal veľkú šancu Miklík, no český brankár ruského tímu Kovář bol pripravený. Najväčšiu šancu prvej tretiny mal Avtomobilist po nedorozumení domáceho gólmana Brusta s Mihálikom. Najlepší strážca klietky uplynulého týždňa KHL však svoje zaváhanie napravil pohotovým pravým betónom. Lapačka Brusta potom zasiahla proti tutovke Ščemerova. Mladého obrancu do vyloženej príležitosti vysunul Koukal.

Prostredné dejstvo sa najprv nieslo v znamení zníženej aktivity Bratislavčanov. Tí sa dostali do početnej nevýhody pre šesť korčuliarov na ľade. Hra bola rozkúskovaná. Slovan ustál aj oslabenie troch proti piatim, len čo sa však ubránil, inkasoval z hokejky Ela. Zverenci Miloša Říhu išli za vyrovnaním. Šťastného strelu Tičar tečoval tesne nad hornú žrď. Čo sa nepodarilo Slovincovi, zvládol v 31. min Nedorost, ktorý po vyhranom buly za Kovářov chrbát usmernil puk nahodený od modrej čiary. V závere druhej tretiny brankár Jekaterinburgu pri oslabení o dvoch hráčov odolal štyrom delovkám “belasých”.

Na začiatku tretej dvadsaťminútovky sa hostia vrátili do vedenia. V 42. min sa strelecky presadil Vasilevskij po Koukalovej prihrávke. Lenže Slovan nezložil zbrane. O šesť minút neskôr Jeglič so Šťastným vyšachovali defenzívu Avtomobilistu a druhý menovaný vyrovnal na 2:2. V 53. min Bartovič prepálil Kovářa a priblížil domácim plný bodový zisk, no v poslednej minúte Golyšev využil presilovú hru a poslal zápas do predĺženia. Rozhodnutie priniesli až samostatné nájazdy. V nich rozsvietili červený maják iba “belasí” Jeglič a Kašpar.

Miloš Říha (tréner Slovana): „Bol to výborný zápas, prišiel vynikajúci súper. My sme začali výborne, oslabeniami sme sa však dostali pod tlak. Konečne sa nám však podarilo zvrátiť nepriaznivý vývoj. Sme radi, že sme získali dva body.“

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #Avtomobilist Jekaterinburg