Slovan dlho vzdoroval favoritovi. Padol až v predĺžení

Hráči tímu HC Slovan Bratislava prehrali vo štvrtkovom domácom zápase v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) s favorizovaným mužstvom SKA Petrohrad 1:2 po predĺžení.

17.09.2015 22:14
Vladimír Mihálik, Michael Garnett Foto: ,
Vladimír Mihálik a Michael Garnett (vpravo) zo Slovana v zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi HC Slovan Bratislava - SKA Petrohrad.

Prvý gól duelu zaznamenal v 7. min fínsky legionár v drese hostí Jarno Koskiranta, ktorý pretlačil puk za chrbát brankára Michaela Garnetta. O vyrovnanie sa kurióznym gólom od mantinelu a brankára Iľju Ježova postaral obranca Slovana Cam Barker.

Rozhodnutie zariadil v predĺžení Ketov. Slovan má po štvrtku na svojom konte 15 bodov a v tabuľke Západnej konferencie figuruje na 5. mieste. Najbližšie sa Slovan predstaví v sobotu 19. septembra o 17.30 h v domácom prostredí proti Spartaku Moskva.

HC Slovan Bratislava – SKA Petrohrad 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1)
Góly: 52. C. Barker – 7. Koskiranta (Barabanov), 65. Ketov (Chochriakov)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše: Čudinov (Petrohrad) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Odiňš (Lot.), Radovin – Tomilov, Gordenko (všetci Rus.), 10 055 divákov Zostavy:
Slovan: Garnett – F. Novák, Barker, Starosta, Švarný, Sersen, Mihálik, L. Kozák – Viedenský, V. Nedorost, Kašpar – Jeglič, Tičar, L. Nagy – Bartovič, Protaseňa, Surový – S. Petráš ml., Lušňák, Skalický
Petrohrad: Ježov – A. Belov, Čudinov, Zubarev, Jakovlev, Chafizullin, Kutejkin, Rukavišnikov, Judin – Lindström, Koskiranta, Barabanov – Dadonov, Šipačov, Burdasov – Ketov, Kablukov, Arťuchin – Ponikarovskij, Chochriakov, Dergačiov

V úvode sa síce hostia natlačili nasťahovali do útočného pásma, no na opačnej strane vybojoval presilovku pre svoj tím L. Nagy. V jej závere urobil chybu Jeglič a Koskiranta sa rútil sám na Garnetta, no ten si poradil s jeho strelou. Fínsky legionár v tíme hostí si chuť napravil v 7. min, keď nikým nekrytý pretlačil puk za Garnetta – 0:1.

Vzápätí domáci gólman vychytal Čudinova a neskôr aj delovkou Belova. Slovan v I. tretine neuspel ani pri vylúčení Barabanova, Ježov zlikvidoval pokusy Švarného, Nováka i Kozáka.

Po dvoch oslabeniach mohol Slovan vyrovnať, ale Tičar pálil vedľa, Viedenského šancu zneškodnil pozorný Ježov, ktorý uspel aj pri pokuse Skalického. V závere druhej časti nepochodili ani Kašpar či L. Nagy.

V tretej dvadsaťminútovke Švarného delovku schoval do lapačky Ježov, hostia potom nevyužil poldruhaminútovú presilovku o dvoch korčuliarov. Domáci sa gólu dočkali v 52. min, keď obranca Barker napálil puk do zadného mantinelu, odtiaľ sa dostal do bránkoviska hostí a Ježov si ho zrazil za seba – 1:1.

Slovanu sa podarilo duel dotiahnuť do predĺženia. V ňom o triumfe hostí rozhodol Ketov.

Hlasy:

Miloš Říha (tréner Slovana): "Duel sa mi hodnotí ťažko. Prišiel sem silný súper. V prvej časti sme hrali zle, v druhej sme sa zlepšili. V závere nám chýbali sily, pretože sme hrali často v oslabeniach. Doma nám trochu chýba odvaha a to bolo vidieť aj proti

Andrej Nazarov (tréner Petrohradu): „Bol to veľmi náročný duel proti silnému súperovi. Hru súpera sme si dôkladne rozobrali. Niečo nám vyšlo, niečo nie. Verím, že sme sa naladili na víťaznú vlnu.“

Ladislav Nagy (útočník Slovana): „Škoda toho. Máme dosť šancí, ale nepremieňame ich. Ja sa trápim v koncovke, strieľam a nechce to tam padnúť. Bojujeme a musíme tak hrať každý duel. Máme aspoň bod, dnes nás navyše trochu rozhodcovia… Nič to, v ďalšom zápase musíme ísť opäť naplno. Petrohradu po minulej sezóne odišlo dosť hráčov a trochu sa trápi. My sme však hrali dobre.“

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #SKA Petrohrad