Tretí triumf Slovana po sebe, zdolal aj Podoľsk

Hráči HC Slovan Bratislava zvíťazili v sobotnom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Viťaza Podoľsk pomerne hladko 5:2.

12.09.2015 18:50 , aktualizované: 19:10
slovan, hokej, radosť Foto: ,
Hokejisti Slovana oslavujú gól Milana Bartoviča (uprostred).

„Belasí“ po dvoch tretinách viedli už 4:0 vďaka gólom českého obrancu Filipa Nováka, ktorý nastúpil ešte len na svoje druhé stretnutie v drese Slovana, Milana Bartoviča, Andreja Šťastného a slovinského útočníka Roka Tičara. Domáci v tretej dvadsaťminútovke dokázali iba znížiť zásluhou dvoch zásahov Alexeja Makajeva a v poslednej minúte stanovil triumf Bratislavčanov 5:2 svojím druhým gólom v dueli Bartovič.

Slovenské mužstvo pod trénerským vedením Čecha Miloša Říhu si v nadnárodnej súťaži pripísalo tretí úspech po sebe, predtým si poradilo s moskovským Dinamom i chorvátskym Medveščakom Záhreb. Najbližšie sa Slovan predstaví v pondelok 14. augusta na ľade spomenutého Medveščaku.

„Naše mužstvo ukázalo počas štyridsiatich minút veľmi dobrú tímovú prácu, splnili sme všetko, čo sme si povedali pred zápasom. Vypracovali sme si veľa šancí a štyrikrát sme skórovali. Súperove príležitosti pokryl brankár Michael Garnett. V tretej tretine sme po inkasovanom góle znervózneli, duel sme však dotiahli do víťazného konca, za čo som rád. Musím pochváliť celý kolektív,“ vyjadril sa tréner Slovana Miloš Říha.

Viťaz Podoľsk – HC Slovan Bratislava 2:5 (0:1, 0:3, 2:1)

• Góly: 50. Makajev (Eronen, Saprykin), 56. Makajev (Eronen, Afinogenov) – 9. F. Novák (Barker), 25. Bartovič (T. Surový), 29. A. Šťastný (Jeglič), 39. Tičar (Barker, L. Nagy), 60. Bartovič
  • Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Odiňš, Bulanov – Gordenko, Tomilov, 3500 divákov
  • Podoľsk: Säteri (od 41. I. Saprykin) – Eronen, Berďukov, D. Ježov, Golovkov, Kudinov, Kostromitin, Voronkov, Pereťagin – Afinogenov, Kučeriavenko, Makejev – Soloduchin, Kokšarov, Musatov – Kempe, R. Horák, Šitikov – Vyglazov, Palola, Švec – Rogovoj
  • Slovan: Garnett – Barker, F. Novák, Starosta, Švarný, Sersen, L. Kozák, Luža – Kašpar, V. Nedorost, L. Nagy – Jeglič, Tičar, A. Šťastný – Surový, Viedenský, Bartovič – Skalický, Lušňák, D. Skokan
Viac na túto tému: #KHL #HC Slovan Bratislava #Viťaz Podoľsk