Hokejisti CSKA uspeli zaslúžene, priznal Kovaľčuk

25.08.2015 12:20
Ilja Kovaľčuk
Ilja Kovaľčuk z Petrohradu. Autor: ,

Hráči tímu CSKA Moskva sa stali víťazmi úvodného duelu sezóny 2015/2016 v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), keď v pondelok večer zdolali obhajcu Gagarinovho pohára, mužstvo SKA Petrohrad 4:3 po predĺžení.

Po bezgólovej I. tretine otvoril skóre duelu aj celej sezóny útočník Alexander Radulov z CSKA Moskva, domácim hráčom sa podarilo odpovedať na jeho presný zásah a neskôr vyrovnali na 2:2 aj 3:3. Rozhodnutie zariadil v 25. sekunde predĺženia bieloruský reprezentant pôvodom z Kanady Geoff Platt.

Jedným gólom sa v piatok večer prezentoval aj hviezdny domáci útočník Iľja Kovaľčuk, podľa ktorého je víťazstvo súpera zaslúžené. „V tomto zápase sa nám nedarilo a pridala sa aj nervozita, no nič strašné sa nedeje. Hokejisti CSKA uspeli zaslúžene, vypracovali si viac šancí a napokon dali o jeden gól viac. Musíme si zápas dôkladne rozobrať a pokračujeme ďalej. Chceli sme zvíťaziť rovnako ako CSKA,“ cituje Kovaľčuka portál Championat.com.

Nový kouč domáceho kolektívu Andrej Nazarov nebol po súboji spokojný. „Rozhodoval jeden gól a po našej chybe ho dali hostia. Nepáčil sa mi prístup nášho mužstva najmä v prvej tretine, na tomto musíme popracovať. Hrali sme o tri body a získali len jeden, nemám z toho radosť. Niektoré okamihy sa mi pozdávali, no ďalšie vôbec. Každý videl, čo musíme zlepšiť – hru v obrane a vyvarovať sa zbytočných vylúčení,“ povedal Nazarov.

Omnoho väčšia radosť bola na strane moskovského mužstva, opísal ju slovinský útočník CSKA Jan Muršak. „Pondelkový zápas v Petrohrade nám vyšiel. Síce sa v našej hre vyskytlo niekoľko chýb, ale celkovo sme hrali dobre a zaslúžili si víťazstvo. Každý úspech v súboji proti SKA je výborný a tešíme sa z neho. Rozhodcovia v úvode sezóny nasadili prísny meter, aby každému ukázali, čo sa smie a či nie. Počet vylúčení ma preto neprekvapuje,“ poznamenal Muršak.

#CSKA Moskva #SKA Petrohrad
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku