CSKA Moskva odštartovala sezónu KHL víťazstvom

Hráči tímu CSKA Moskva sa stali víťazmi úvodného duelu sezóny 2015/2016 v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), keď v pondelok večer zdolali obhajcu Gagarinovho pohára mužstvo SKA Petrohrad 4:3 po predĺžení.

24.08.2015 21:40
Slovan - CSKA 4 Foto:
Kapitán CSKA Moskva Alexander Radulov.

Po bezgólovej I. tretine otvoril skóre duelu aj celej sezóny útočník Alexander Radulov z CSKA Moskva, no na jeho presný zásah vzápätí odpovedal domáci J. Lindström. Hráči SKA museli doťahovať náskok súpera ešte dvakrát – Čudinov v 38. min vymazal vedúci gól Zajceva a hviezdny Kovaľčuk kontroval po presnom zásahu Ožiganova.

Rozhodnutie zariadil v 25. sekunde predĺženia bieloruský reprezentant pôvodom z Kanady Geoff Platt. V utorok sa v KHL nehrá žiadny zápas, ďalšie mužstvá vrátane Slovana Bratislava vstúpia do súťaže v stredu 26. augusta.

SKA Petrohrad – CSKA Moskva 3:4 po predĺžení (0:0, 2:2, 1:1 – 0:1)
Góly: 23. J. Lindström (Judin), 38. Čudinov (A. Belov, Šipačov), 48. Kovaľčuk (Dadonov, Šipačov) – 21. A. Radulov (Muršak, Ožiganov), 32. Zajcev (Platt), 45. Ožiganov (Telegin), 61. Platt

Viac na túto tému: #KHL #CSKA Moskva #SKA Petrohrad