Prievan v Chabarovsku. Špirko a Haščák dostali výpovede, odchádza aj tréner

25.02.2015 13:55
Rastislav Špirko
Rastislav Špirko. Autor: ,

Slovenskí hokejisti Rastislav Špirko a Marcel Haščák a ani Fín Tuukka Mäntylä nebudú v budúcej sezóne pôsobiť v klube Kontinentálnej hokejovej ligy Amur Chabarovsk.

Trio malo na východe Ruska kontrakty do 30. apríla 2016, vedenie sa ich však rozhodlo predčasne po skončení tejto sezóny rozviazať. Špirko, Haščák i Mäntylä sa stali voľnými hráčmi. V Chabarovsku zostáva Michel Miklík, ktorý má s klubom kontrakt do 30. apríla 2016.

Špirko prišiel do Chabarovska pred sezónou zo Spartaka Moskva. Tridsaťročný útočník strelil v 47 stretnutiach za Amur päť gólov a pridal štrnásť asistencií. Haščák hral do začiatku tohto ročníka v KHL za Dynamo Riga. V drese Chabarovska dostal 28-ročný útočník šancu v 48 dueloch a dosiahol v nich bilanciu päť presných zásahov a šesť asistencií. Chabarovsk bol so 45 bodmi najslabším tímom celej KHL a v stredu odvolalo realizačný tím fínskeho trénera Jukku Rautakorpiho.

Okrem neho prišli o svoje miesto aj Alexander Barkov a Lauri Paalasmaa. Až do odvolania bude za vedenie A-tímu zodpovedný Valerij Davletšin, súčasný kouč mládežníckeho družstva Amurskí tigri. Jeho doterajšie povinnosti preberie športový riaditeľ juniorky Alexander Blinov.

Informácie zverejnil klubový web.

#Rastislav Špirko #Marcel Haščák #Amur Chabarovsk
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku