Medvedev verí, že kluby v KHL prežjú

23.02.2015 16:10
KHL, Kontinentálna hokejová liga
KHL, Kontinentálna hokejová liga Autor:

Bývalý prezident Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Alexander Medvedev verí, že kluby nadnárodnej súťaže sa vyrovnajú s ekonomickými problémami, ktoré ich v poslednom čase sužujú. Medvedeva na poste šéfa KHL nahradil počas aktuálnej sezóny Dmitrij Černyšenko.

„Zmenu na poste prezidenta KHL nemožno spájať so súčasnou situáciou. Doba je náročná v ekonomike aj politike, to je realita. Dúfam, že šport sa vyhne politickému vplyvu a s ekonomickými problémami sa kluby vyrovnajú. Smerovanie ligy zostalo nezmenené, je ním rozvoj športovej i marketingovej stránky. Stále mám dokonalý prehľad o situácii v ruskom hokeji, veď sa starám o mládežnícku ligu a pravidelne sa stretávam s Černyšenkom. Navyše pracujem aj v tíme SKA Petrohrad,“ povedal Medvedev pre ruský portál Sport Weekend.

Bývalý šéf KHL sa vyjadril aj k tomu, že Artemij Panarin či Viktor Tichonov z SKA Petrohrad chcú v lete zabojovať o zmluvu v NHL. „Nevidím nič zlé v tom, že si chlapci chcú vyskúšať zámorie. Tam sa hrá iný hokej, rozmery ľadu sú tiež iné a rovnako aj štýl. Niekomu sa hokej za oceánom páči viac. Nikoho nemožno súdiť, veď jednému sa páči viac kontaktný hokej, inému zase technický,“ povedal Medvedev.

#Alexander Medvedev #SKA Petrohrad
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku