Slovan angažoval do bránky skúseného Kanaďana LeNeveua

11.12.2014 11:24
David LeNeveu
Brankár David LeNeveu v drese Columbusu v roku 2010. Autor: ,

Problémy Slovana Bratislava na brankárskom poste po zranení Johana Backlunda by mal vyriešiť kanadský gólman David LeNeveu.

Tridsaťjedenročný rodák z Fernie bol doteraz hráčom tímu ECHL South Carolina Stingrays. V minulej sezóne mal miesto na súpiske New Yorku Rangers, v niekoľkých zápasoch bol dvojkou pripravenou na striedačke. V NHL už chytal za Phoenix Coyotes a Columbus Blue Jackets, v Európe pôsobil v Salzburgu a Linzi.

„Takú náročnú súťaž, akou KHL nepochybne je, a navyše v nabitom programe počas Vianoc je takmer nemožné odchytať s jedným brankárom. Preto sme okamžite po zranení Johana Backlunda začali hľadať gólmana k Jarovi Janusovi. Podarilo sa nám získať skúseného kanadského brankára Davida LeNeveua, ktorý má za sebou odchytaných niekoľko sezón v AHL, nazrel aj do NHL. Verím, že nám pomôže a pri Jarovi Janusovi budeme mať ďalšieho spoľahlivého muža medzi troma žrďami,“ povedal na klubovom webe generálny manažér Slovana Maroš Krajči.

LeNeveu priviedol v ročníku 2009/2010 Salzburg k rakúskemu titulu i triumfu v Kontinentálnom pohári. Kanadu reprezentoval na svetovom šampionáte do 20 rokov 2003. „Dnes začínam nové dobrodružstvo. Idem do Bratislavy hrať KHL,“ oznámil na sociálnej sieti Twitter LeNeveu.

#HC Slovan Bratislava #David LeNeveu
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku