Belasí odišli z Moskvy s mikulášskou nádielkou. Janus inkasoval sedemkrát

Hokejisti Slovana Bratislava utŕžili v piatkovom súboji KHL na ľade Dynama Moskva v Lužnikách vysokú prehru 2:7.

05.12.2014 20:00
hokej, khl, slovan, jaroslavlj, Janus Foto:
Jaroslav Janus.
debata (2)

Favorizovaní domáci rozhodli o svojom hladkom víťazstve už v prvej tretine, ktorú vyhrali 4:0. Po dva góly strelili Maxim Karpov a Kaspars Daugaviňš, ktorý je s 25 bodmi (13+12) najproduktívnejším hráčom Moskovčanov. Ďalšie presné zásahy Dynama pridali Denis Kokarev, Alexej Cvetkov a Martinš Karsums.

Za belasých skórovali Tomáš Netík a v presilovej hre obranca Ivan Baranka, ktorý v 36. min upravil na priebežných 2:5 z pohľadu hostí. To bolo však z ich strany všetko, hoci pomer striel na bránku v zápase bol vyrovnaný (27:27).

Slovanisti sa vracajú z ruského minitripu s bilanciu dve prehry v riadnom hracom čase a skóre 3:11. V tabuľke Západnej konferencie im patrí 12. priečka. Hráči Dynama Moskva potvrdili štvrtú pozíciu na Západe. Zverenci fínskeho trénera Petriho Matikainena sa najbližšie predstavia v pondelok 8. decembra na domácom ľade proti Avangardu Omsk.

Dynamo Moskva – Slovan Bratislava 7:2 (4:0, 1:2, 2:0)
Góly: 7. Daugaviňš (Gorovikov), 9. M. Karpov (Volkov), 14. Kokarev (Mosajlov), 19. M. Karpov (Volkov, F. Novák), 22. Cvetkov (Kokarev, D. Višnevskij), 44. Daugaviňš (F. Novák), 51. Karsums (M. Karpov) – 32. Netík (Tičar, Jeglič), 36. Baranka (Sersen, Netík)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman, Zacharov – Parfinov, Sysuev, 4672 divákov
Dynamo: Jeriomenko – F. Novák, D. Višnevskij, Koriagin, Jalasvaara, Soroviov, Mironov, Osipov – Daugaviňš, Gorovikov, Pestuško – Karsums, Volkov, Karpov – Kokarev, Cvetkov, Mosaľov – Soin, Babenko, Glazačev
Slovan: Janus – J. Brejčák, Baranka, Starosta, Štajnoch, Sersen, Luža – Vondrka, V. Nedorost, Š. Ružička – Bartovič, Surový, Murley – Jeglič, Tičar, Netík – Ölvecký, Bližňák, A. Šťastný

V prvej tretine strelili hráči Dynama tri góly v rozpätí siedmich minút a bolo to predčasné k. o. pre slovanistov. Keď potom v 19. min Maxim Karpov svojím druhým gólom zvýšil na 4:0, Moskovčania boli v pohode. Hostia nastúpili v Lužnikách bez zraneného najproduktívnej­šieho hráča mužstva Ladislava Nagya aj dištancovaného obrancu Jonathana Sigaleta.

Belasí sa dostali k slovu až v druhej polovici stretnutia, keď v 32. min za stavu 0:5 znížil Tomáš Netík. Potom síce obranca Ivan Baranka znížil aj na 2:5, ale v poslednej tretine Dinamo pridalo ďalšie dva góly a s prehľadom zvíťazilo 7:2.

Hlas:

Petri Matikainen (tréner Slovana Bratislava, zdroj: hcslovan.sk): „Ťažká a vysoká prehra. Je mi ľúto našich fanúšikov, tých doma, ale aj tých, ktorí boli s nami v Lužnikách. Odohrali sme zlú prvú tretinu, spravili sme fatálne chyby a štyrikrát inkasovali. V druhej tretine sme sa zlepšili, boli sme aktívnejší. Výsledkom boli aj dva góly, no to bolo z našej strany všetko. Dinamo hralo výborne celý zápas. Domáci skvele korčuľovali, vytvárali si dostatok šancí a tlačili sa dobre do priestoru bránky.“

Ostatné piatkové výsledky

Chanty-Mansijsk – Kazaň 4:3 sn (0:1, 2:1, 1:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 23. Melart, 26. Bortnikov, 54. N. Gusev, rozhodujúci sam. nájazd N. Gusev – 16. J. Medvedev, 29. Azevedo, 59. Kirill Petrov

HK Soči – Medveščak Záhreb 6:2 (4:0, 1:1, 1:1)
Góly: 11. a 18. Emmerton, 11. I. Krikunov, 15. Warn, 25. Ignatuškin, 43. Anisin – 36. Kolanos, 57. Segal

Nižnekamsk – Jekaterinburg 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly: 13. Chochriakov – 27., 37. a 56. A. Michnov, 13. Lepistö

Viťaz Podoľsk – Dynamo Minsk 3:5 (2:3, 1:1, 0:1)
Góly: 2. Afinogenov, 12. Makejev, 32. Kučerjavenko – 6. a 34. Ellison, 16. Vesce, 20. Cheechoo, 60. Szczechura

4. Jokerit 60 35 3 2 2 2 16 171:136 119
5. Minsk 60 27 3 4 4 1 21 171:159 100
6. Jaroslavľ 60 24 4 4 7 2 19 155:143 97
7. N. Novgorod 60 22 1 7 5 3 22 153:144 90
8. Soči 60 23 3 2 7 2 23 164:170 88
9. Mytišči 60 23 1 3 5 3 25 158:161 85
10. Čerepovec 60 19 1 7 6 6 21 157:168 85
11. Podoľsk 60 20 2 4 1 5 28 152:186 78
12. Riga 60 22 0 3 3 2 30 136:160 77
13. Záhreb 60 17 3 3 3 2 32 147:191 68