Súperova bránka zostáva pre Slovan zakliata. Podoľsku podľahol 0:2

Dobýjanie súperovej bránky bolo neúspešné. Hoci hokejsti Slovana Bratislava bojovali, góly v zápase KHL s Viťazom Podoľsk nedali ani z vyložených príležitostí. Súper vyťažil z minima maximum a zvíťazil 2:0.

27.11.2014 21:46
Milan Bartovič, Harri Säteri Foto: ,
Útočník Slovana Milan Bartovič v šanci pred brankárom Víťaza Podoľska Harrim Säterim.

Domáci nastúpili bez českého útočníka Tomáša Rachůnka, s ktorým sa vedenie Slovana po deviatich zápasoch rozlúčilo. Do zostavy sa vrátil Mário Bližňák.

Slovanisti počas celého duelu pokračovali v streleckej mizérii. V prvej tretine si Murley vymenil puk s Bartovičom, avšak v ideálnej pozícii trafil len brankára Sateriho. Ďalšiu šancu mali domáci po strele Nagya, ale Mihálik z bezprostrednej blízkosti nedal. Na druhej strane sa vyznamenal gólman Backlund pri samostatnom úniku Koroľova.

V druhej časti hostia v dvoch vyložených šanciach netrafili bránku. Najväčšiu príležitosť domácich mal v oslabení Nagy, keď sa osamotený rútil na brankára Sateriho. Dvadsaťpäťročný Fín si skvelým zákrokom naďalej udržiaval čisté konto. Nedáš-dostaneš platilo aj v tomto prípade. O osemnásť sekúnd neskôr skóroval do opustenej bránky Cyganov, čím potrestal prísne vylúčenie Murleyho.

Po góle sa slovanisti trápili, kým hokejisti Podoľsku výborne bránili a hrali nanajvýš jednoducho. Iskru sa snažil do zápasu vniesť Nagy, ktorý v priebehu minúty rozdal tri bodyčeky.

V záverečnom dejstve sa domáci snažili o vyrovnanie, hrali priamočiarejšie, no chýbalo im trochu šťastia, tak ako pri strele Nagya, ktorú zastavila žŕdka. Ďalšími minútami sa na ich hokejky vkrádala nervozita. Streleckú mizériu nepretrhli ani šance Nedorosta a Nagya. Úspech hostí korunoval v poslednej minúte do prázdnej bránky najlepší hráč zápasu Maxim Afinogenov. Slovanisti už v druhom domácom zápase vyšli bodovo naprázdno.

„Dopadlo to katastrofálne. Mali sme ešte viac šancí ako minulý zápas, ale opäť nám tam nič nepadlo. Je to nemohúcnosť, ale ľudia musia vidieť, že sme sa na to nevykašlali. Je to hrozný pocit stáť po zápase pred divákmi a ďakovať im po taktomto stretnutí,“ uviedol útočník Michal Vondrka.

Šancu na opravu budú mať zverenci Petriho Matikainena už v sobotu o 17.30 s Atlantom Mytišči.

Slovan Bratislava – Viťaz Podoľsk 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

• Góly: 29. Cyganov (Kempe, Horák), 60. Afinogenov (Kempe)
  • Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gamalej, Gusev – Streľcov, Tarasov, 7719 divákov
  • Slovan: Backlund – Štajnoch, Sigalet, Sersen, V. Mihálik, J. Brejčák, Baranka, Luža – Surový, Murley, Bartovič – L. Nagy, V. Nedorost, Š. Ružička – Jeglič, Tičar, Vondrka – A. Šťastný, Bližňák, Ölvecký
  • Podoľsk: Sateri – Porseland, Vereščagin, Semionov, Grebeškov, Selezňov, Golovkov, Kudinov, Berďukov – Kempe, Horák, Cyganov – Afinogenov, Kučeriavenko, Šitikov – Koroľov, Kousal, Soloduchin – Ivanov, Jakubov, Vyglazov

Hlasy:

Petri Matikainen (tréner Slovana): „Nemôžem na svoj tím povedať negatívnu vec. Takto by sme mali hrať doma. Dobre sme korčuľovali, zrážali sa a utvárali si šance. Jediná vec, ktorá nám dnes chýbala, boli góly. Verím svojmu tímu a že tie góly prídu.“

Oleg Orechovskij (tréner Viťazu Podoľsk): „Zápas mal dobrú úroveň už v prvej tretine, no úvod sme trochu zaspali. V druhej časti nás súper zatlačil a bol aktívnejší. V obrane sme hrali veľmi dôsledne a výborne zachytal náš brankár. Tento triumf nám nesmierne pomohol.“

Ladislav Nagy (útočník Slovana): „Možno som chcel dať gól až priveľmi. Šiel som tam sám na bránku, v inej šanci som trafil žŕdku. Všetci sme veľmi chceli. Útočili sme do plných. Takýto výkon by sme mali predvádzať v každom zápase.“

Michal Vondrka (útočník Slovana): „Neviem, čo sa deje. Laco Nagy tam šiel na bránku a hneď z protiútoku sme dostali gól. Zase sa nám potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš. Všetko sa otáča proti nám, ale musíme mať hlavy zdvihnuté.“

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #Viťaz Podoľsk