Slovan nestrelil Medveščaku ani gól a prehral futbalovým skóre 0:1

Hokejisti Slovana Bratislava podľahli v utorkovom súboji Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Medveščaku Záhreb 0:1 (0:1, 0:0, 0:0).

14.10.2014 22:06
Jaroslav Janus Foto: ,
Jaroslav Janus.

Pre zverencov Petriho Matikainena ide o štvrtú prehru z ostatných piatich zápasov, čo signalizuje menšiu krízu. Slovanu napriek ďalšiemu trojbodovému zaváhaniu v tabuľke Západnej konferencie KHL naďalej patrí 8. miesto. Medveščak je dvanásty. Medveščak a Slovan zohrali v tejto sezóne už štvrtý vzájomný zápas a chorvátsky zástupca vyrovnal bilanciu na 2 víťazstvá – 2 prehry.

Aktívnejších domácich poslal do vedenia v 18. min Kanaďan Brandon Segal, ktorému prihrával krajan Martin St. Pierre. V druhej tretine mal Slovan veľkú šancu na vyrovnanie v 35. min. White po prihrávke Bartoviča pekne vystrelil, ale brankár Brust schoval puk do lapačky.

Neujali sa ani nebezpečné strely obrancu Sigaleta, a hoci Slovan prestrieľal Záhreb 13:7, skóre sa v prostrednej časti nemenilo. V tretej tretine sa hostia naďalej snažili aspoń vyrovnať, ale nepodarilo sa im to napriek streleckej prevahe ani v záverečnej hre bez brankára.

Medveščak Záhreb – Slovan Bratislava 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 18. Segal (St. Pierre), vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:0. Rozhodovali: Safiullov, Sergejev – Balodis, Šichanov, 5500 divákov
Záhreb: Brust – Martinovič, Flood, Morrisonn, M. Carle, Popovic, Hutchinson – Thomas, Anderson, Palushaj – Pelletier, St. Pierre, Segal – Kostovič, Murray, Perkovich – Björkstrand, Wright, Trotter
Slovan: Janus – Štajnoch, Baranka, Sersen, Sigalet, Foster, Starosta, J. Brejčák – Netík, Surový, Bartovič – Vondrka, Bližňák, L. Hudáček – L. Nagy, Tičar, Jeglič – A. Šťastný, P. White, Lunter

Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #Medveščak Záhreb