Marcel Hossa spečatil triumf Rigy, Omsk uštedril Soči debakel

V sobotňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Avangard Omsk uštedril na vlastnom ľade debakel hráčom HK Soči 8:1.

27.09.2014 18:52
Marcel Hossa Foto:
Marcel Hossa.

O víťazovi bolo prakticky rozhodnuté po úvodnej tretine, ktorú domáci vyhrali 3:0. V stretnutí sa dvoma gólmi prezentoval ruský reprezentant Sergej Širokov.

Ani 27 úspešných zákrokov Jána Laca nepomohlo k bodom Barysu Astana. Kazašské mužstvo nestačilo na Dinamo Moskva a prehralo 1:2. Neuspelo ani mužstvo slovenského trénera Dušana Gregora Admiral Vladivostok, ktoré podľahlo na ľade Dinama Riga 2:4. Víťazstvo lotyšského tímu spečatil dve sekundy pred koncom strelou do prázdnej bránky Marcel Hossa.

Duel dvoch Metallurgov dopadol lepšie pre obhajcu Gagarinho pohára, Magnitogorsk triumfoval nad Novokuzneckom 4:1. Mužstvo SKA Petrohrad je naďalej suverénne a zatiaľ v desiatich zápasoch nestratilo ani bod. V sobotu si zverenci Viačeslava Bykova poradili s hráčmi Viťaza Podoľsk vysoko 7:1.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Avangard Omsk – HK Soči 8:1 (3:0, 3:1, 2:0)
Góly: 29. a 43. S. Širokov, 6. Nepriajev, 11. A. Ivanov, 14. S. Kalinin, 22. Paršin, 39. A. Popov, 47. K. Semionov – 35. Krikunov

Barys Astana – Dinamo Moskva 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Góly: 32. Puškariov – 22. Karsums, 23. Daugaviňš
Ján Laco (Barys) odchytal celé stretnutie a mal 27 úspešných zákrokov

Avtomobilist Jekaterinburg – Amur Chabarovsk 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 4. a 60. Brule, 27. Bumagin – 32. Železnov

Metallurg Magnitogorsk – Metallurg Novokuzneck 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly: 13. a 22. Potechin, 24. Batyršin, 58. Jan Kovář – 33. M. Plotnikov

Dinamo Riga – Admiral Vladivostok 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Góly: 19. Cibulskis, 38. M. Redlihs, 53. Indrašis, 60. MARCEL HOSSA – 31. I. Zubov, 60. Pyett

Ak Bars Kazaň – Sibir Novosibirsk 5:2 (4:0, 0:0, 1:2)
Góly: 3. a 44. Bodrov, 3. Burmistrov, 4. I. Mirnov, 16. Svitov – 46. Thuresson, 48. Butuzov

CSKA Moskva – Dinamo Minsk 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Góly: 1. A. Radulov, 40. S. Da Costa

Severstaľ Čerepovec – Lada Togliatti 4:3 (3:1, 0:1, 1:1)
Góly: 3. Monachov, 5. Kazakovcev, 13. Mons, 46. Ullström – 16. Fachrutdinov (PODHRADSKÝ), 37. Bočarov, 60. Fachrutdinov

SKA Petrohrad – Viťaz Podoľsk 7:1 (1:0, 1:1, 5:0)
Góly: 52., 55. a 59. J. Dadonov, 4. Šipačov, 33. Kutejkin, 41. J. Ericsson, 42. D. Kalinin – 22. Soloduchin

Torpedo Nižnij Novgorod – Neftechimik Nižnekamsk 5:6 po predĺžení (0:0, 3:2, 2:3 – 0:1)
Góly: 25. Salminen, 27. W. Wolski, 34. Hietanen, 49. Galuzin, 55. Krasnoslo­bodcev – 31. a 60. Rybin, 40. Klimenko, 42. Sexton, 58. Jevsejenkov, 61. Chochriakov

Jokerit Helsinki – Atlant Mytišči 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
Góly: 16. N. Kapanen, 17. McLean, 29. Koukal, 33. Moses – 8. Šmeľov, 40. Novopašin

Viac na túto tému: #Marián Hossa #Dynamo Riga #Avangard Omsk