Magnitogorsk si vybojoval majstrovský mečbal vďaka Moziakinovi

Hokejisti Metallurgu Magnitogorsk si vybojovali v sobotu dôležité tretie víťazstvo vo finále Gagarinovho pohára Kontinentálnej hokejovej ligy proti HC Lev Praha.

26.04.2014 15:54
HC Lev Praha, radosť Foto: ,
Ilustračné foto

Ruský tím vyhral piaty súboj série doma 2:1 po predĺžení, vedie 3:2 na zápasy a už v pondelok v českej metropole môže prípadne oslavovať zisk cennej trofeje. O oba góly Metallurgu sa postaral Sergej Moziakin, ktorý súboj rozhodol v 69. min.

V poradí piate finále bolo od prvej minúty otvorené. Oba tímy hrali disciplinovane a pozorne bránili. Domáci hrozili najmä prvou formáciou Moziakin, Jan Kovář, Zaripov. V 26. min otvoril skóre po akcii Kovářa presnou strelou z dobrej pozície Moziakin. Pražania potom pridali na aktivite a vypracovali si viaceré šance.

V 43. min vyrovnal Justin Azevedo, ktorý tečoval strelu Ševca. Kanaďan s portugalskými predkami sa presadil v šiestom stretnutí v rade. Vo finále dal už šesť gólov. Obaja brankári Košečkin i Vehanen potom držali šance oboch tímov skvelými zákrokmi. V 69. min po zaváhaní obrany Leva rozhodol po ďalšej prihrávke od Kovářa aktívny Moziakin, ktorý vo finále nazbieral už jedenásť bodov (4+7).

Slovák Lukáš Cingeľ odohral v drese Leva 15:28 min.

Metallurg Magnitogorsk – HC Lev Praha 2:1 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0) – stav série: 3:2
Góly: 26. Moziakin (Jan Kovář), 69. Moziakin (Zaripov, Jan Kovář) – 43. Azevedo (Zackrisson, Ševc)

Viac na túto tému: #HC Lev Praha #Metallurg Magnitogorsk #Gagarinov pohár