Prvým finalistom KHL je Lev Praha, v sérii triumfoval nad Lokomotivom 4:1

Hráči tímu HC Lev Praha vo štvrtkovom piatom zápase finále play off Západnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) využili na domácom ľade druhý mečbal a víťazstvom 3:2 nad Lokomotivom Jaroslavľ sa stali prvými finalistami tejto nadnárodnej súťaže. V sérii hranej na štyri víťazstvá triumfovali 4:1.

10.04.2014 21:47
HC Lev Praha, radosť Foto: ,
Gólová oslava hokejistov Leva Praha.

Domáci hokejisti sa v prvej tretine zásluhou Řepíka a Azeveda dostali do dvojgólového vedenia, ešte do prestávky znížil hosťujúci Platt. Pražský klub poslal v druhej tretine opäť do trháku Birner, hostia si však udržali súpera na dištanc zásluhou ďalšieho gólu Platta. Tretia tretina napriek krátkemu power play Jaroslavľa už nepriniesla gól.

Finále Západnej konferencie – piaty zápas (hralo sa na štyri víťazstvá):
HC Lev Praha – Lokomotiv Jaroslavľ 3:2 (2:1, 1:1, 0:0) – konečný výsledok série: 4:1, do finále postúpil Lev Praha
Góly: 11. Řepík, 16. Azevedo, 26. Birner – 17. a 38. Platt

Viac na túto tému: #HC Lev Praha #Lokomotiv Jaroslavľ