Omsk získal Pohár nádeje, Magnitogorsk vedie 2:0

Hráči tímu Avangard Omsk zvíťazili aj v sobotňajšom treťom zápase finále Pohára nádeje Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) doma nad Dynamom Minsk 3:2 a získali spomenutú trofej.

05.04.2014 16:59
KHL, Kontinentálna hokejová liga Foto:
KHL, Kontinentálna hokejová liga.

Sériu hranú na tri víťazstvá ukončili v najkratšom možnom čase. Rozhodujúci gól tretieho súboja dal 15 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času Alexander Perežogin.

V druhom stretnutí finále Východnej konference sa po dvojnásobnom predĺžení radovali domáci hokejisti Metallurgu Magnitogorsk, keď gólom Sergeja Moziakina z 82. min zdolali Salavat Julajev Ufa 3:2 a v sérii hranej na štyri víťazstvá zvýšili svoje vedenie na 2:0.

Finále Východnej konferencie – druhý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá):
Metallurg Magnitogorsk – Salavat Julajev Ufa 3:2 po dvojnásobnom predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 – 0:0, 1:0) – stav série 2:0
Góly: 10. Zaripov, 50. Pare, 82. Moziakin – 20. Pihlström, 24. I. Mirnov

Finále Pohára nádeje – tretí zápas (hralo sa na tri víťazstvá):
Avangard Omsk – Dynamo Minsk 3:2 (1:2, 1:0, 1:0) – konečný výsledok série 3:0, Omsk získal Pohár nádeje
Góly: 10. Pivcakin, 21. Širokov, 60. Perežogin – 14. Materuchin, 18. Drozd

Viac na túto tému: #Avangard Omsk #Metallurg Magnitogorsk