Lev Praha má postupový mečbal, Petrohrad blízko k vypadnutiu

Hráči Lokomotivu Jaroslavľ zvíťazili v stredajšom piatom zápase semifinále Západnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade SKA Petrohrad 3:2 a v sérii hranej na štyri víťazstvá vedú rovnakým pomerom.

26.03.2014 21:52
Jevgenij Dadonov, Petri Vehanen Foto: ,
Jevgenij Dadonov z Donecka ohrozuje brankára Leva Praha Petriho Vehanena.

Rozhodujúci gól stretnutia strelil v úvodnej minúte záverečnej tretiny Jegor Averin. Lokomotiv bude mať šancu ukončiť sériu v piatok 28. marca na domácom štadióne.

Krok od postupu sú tiež hokejisti HC Lev Praha, ktorí v piatom stretnutí uspeli na bratislavskom ľade nad Donbasom Doneck 3:1 a v sérii vedú 3:2. Dvoma gólmi sa v drese českého tímu blysol Patrik Zackrisson. Slovenský brankár Ján Laco v 13. min vystriedal v bránke ukrajinského mužstva Michaela Leightona. Šiesty duel je na programe v piatok 28. 3. o 19.00 h znova v Slovnaft aréne.

Semifinále Západnej konferencie KHL – piate zápasy (hrá sa na štyri víťazstvá): SKA Petrohrad – Lokomotiv Jaroslavľ 2:3 (0:0, 1:2, 1:1) – stav série: 2:3
Góly: 23. Dallman, 58. Thoresen – 31. Gorochov, 39. Galimov, 41. Averin

Lev Praha – Donbas Doneck 3:1 (2:0, 0:1, 1:0) – stav série: 3:2
Góly: 13. a 60. Zackrisson, 5. Řepík – 23. Kagarlickij
Ján Laco (Donbas) chytal od 13. min.

semifinále Pohára nádeje – druhý zápas (hrá sa na tri víťazstvá): Dynamo Minsk – Severstaľ Čerepovec 4:1 (0:0, 3:1, 1:0) – stav série: 2:1
Góly: 31. a 33. Irgl (pri druhom asistoval LINTNER), 28. Materuchin, 51. Pavlovič – 60. Kazakovcev

Viac na túto tému: #Lev Praha #Donbas Doneck #SKA Petrohrad #Lokomotiv Jaroslavľ