Lev Praha vyhral v Bratislave nad Doneckom, Jaroslavľ vzdoruje favoritovi

Hokejisti Lokomotivu Jaroslavľ zvíťazili v nedeľňajšom treťom stretnutí semifinále Západnej konferencie nad hráčmi SKA Petrohrad 4:1 a v sérii hranej na štyri výhry vedú 2:1.

23.03.2014 20:10

Góly Lokomotivu strelili Kartajev, Averin, Plotnikov a Koňkov, za hostí skóroval Červenka.

V bratislavskom dueli vyhral český zástupca HC Lev Praha nad ukrajinským Donbasom Doneck 3:2 po predĺžení, rozhodujúci gól strelil v 74. min Řepík, ktorý počas predĺženia dvakrát sedel na trestnej lavici. Asistenciu pri prvom góle stretnutia si pripísal na konto slovenský obranca v službách Donbasu Peter Podhradský. Lev vedie v sérii 2:1.

Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

semifinále Západnej konferencie
Lokomotiv Jaroslavľ – SKA Petrohrad 4:1 (0:0, 2:1, 2:0) – stav série: 2:1
Góly: 25. Kartajev, 38. Averin, 50. Plotnikov, 59. Koňkov – 27. Červenka

Donbas Doneck – HC Lev Praha 2:3 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 – 0:1) – hralo sa v Bratislave, stav série: 1:2
Góly: 12. Dadonov (PODHRADSKÝ), 29. Beluchin – 28. N. Kapanen, 29. Vrána, 74. Řepík

semifinále Pohára nádeje
1. zápas (hrá sa na tri víťazstvá):
Avangard Omsk – Traktor Čeľabinsk 3:2 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 – 1:0) – stav série: 1:0
Góly: 31. Ivanov, 42. Michejev, 62. Perežogin – 4. Panov, 31. Valejev

2. zápas (hrá sa na tri víťazstvá):
Severstaľ Čerepovec – Dinamo Minsk 2:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 – 0:1) – stav série: 1:1
Góly: 25. Videll, 47. Kalašnikov – 33. Materuchin, 37. Drozd, 69. Drozd (LINTNER)

Viac na túto tému: #Lev Praha #Donbas Doneck