Štyri body Marcela Hossu, Petrohrad a Lev na prahu postupu

Hokejisti SKA Petrohrad zvíťazili v pondelňajšom treťom zápase štvrťfinálového 1. kola play-off Západnej konferencie KHL na ľade CSKA Moskva 2:1 po predĺžení a v sérii hranej na 4 triumfy už vedú "mečbalovo" 3:0.

10.03.2014 22:37
KHL, Kontinentálna hokejová liga Foto:
KHL, Kontinentálna hokejová liga

Rovnaký sľubný náskok si vypracoval Lev Praha proti Medveščaku Záhreb, aktuálne zvíťazil v Chorvátsku 5:2. Domácim nestačila jedna asistencia Ivana Švarného.

Hrozbe vyradenia už v najbližšom dueli sa na rozdiel od „vojakov“ z ruskej metropoly a Záhrebčanov dokázal vyhnúť Lokomotiv Jaroslavľ, ktorý využil výhodu domáceho prostredia, zdolal Dynamo Moskva 2:1 a znížil tým na 1:2. V drese hostí odohral 18:25 min slovenský rekonvalescent Dominik Graňák.

Na 1:2 na zápasy znížilo pred vlastnými fanúšikmi aj Dynamo Riga. V treťom dueli s Donbasom Doneck pritom trikrát prehrávalo, ale od stavu 2:3 dávali góli už len domáci, napokon triumfovali vysoko 7:3. Dvoma zásahmi a rovnakým počtom efektívnych asistencií k tomu prispel Marcel Hossa. Do bránky hostí sa v 41. min dostal Ján Laco, inkasoval dva razy.

Výsledky štvrťfinále Západnej konferencie:

Lokomotiv Jaroslavľ – Dynamo Moskva 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) – stav série: 1:2
Góly: 9. Platt, 47. J. Petrov – 44. Komarov (sam. nájazd)

CSKA Moskva – SKA Petrohrad 1:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 – 0:1) – stav série: 0:3
Góly: 18. I. Grigorenko – 26. Thoresen, 72. Červenka

Dynamo Riga – Donbas Doneck 7:3 (1:1, 3:2, 3:0) – stav série: 1:2
Góly: 17. a 39. MARCEL HOSSA, 27. Bičevskis, 37. Meija, 41. A. Dzerinš (MARCEL HOSSA), 44. Sotnieks (MARCEL HOSSA), 45. Darziňš – 4. Jakuceňa, 25. Dadonov, 29. L. Kašpar JÁN LACO (Doneck) chytal od 41. min.

Medveščak Záhreb – Lev Praha 2:5 (0:0, 2:2, 0:3) – stav série: 0:3
Góly: 37. B. Kane (ŠVARNÝ), 40. Martinovic (sam. nájazd) – 33. a 57. Thörnberg, 36. Řepík, 50. Ullström, 60. P. Vrána

Viac na túto tému: #Marcel Hossa #HC Lev Praha #Západná konferencia #štvrťfinále play-off