Slovan zakopol s posledným mužstvom KHL, prehrala aj Jaroslavľ

Hokejisti Slovana nezvládli ďalší domáci zápas v KHL. V nedeľu podľahli poslednému tímu celej súťaže Metallurgu Novokuzneck 2:3 a nevyužili tak prehru Lokomotivu Jaroslavľ s Dynamom Moskva, aby sa priblížili vytúženému ôsmemu miestu v Západnej konferencii.

19.01.2014 19:22 , aktualizované: 20:00
Slovan - Novokuzneck Foto: ,
Útočník Novokuznecka Anseľ Galimov strieľa prvý gól do siete Slovana.

Slovan Bratislava – Metallurg Novokuzneck 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

• Góly: 7. V. Mihálik (Bartovič, Ölvecký), 53. Miklík (Kukumberg, Mojžíš) – 14. Galimov (Lapenkov), 34. Mitriakov (I. Veličkin), 40. Kosourov (Galimov)
  • Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše: 50. Radivojevič (Slovan) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kadyrov, Čerenkov – Parfionov, Sysujev, 10 055 divákov.
  • Slovan: Kopřiva – Štajnoch, Škoula, Mojžíš, J. Brejčák, Sigalet, V. Mihálik – Šatan, Radivojevič, L. Hudáček – Miklík, Ölvecký, Bartovič – J. Mikúš, Bližňák, Bakoš – Kukumberg, A. Šťastný, M. Daňo
  • Novokuzneck: Ložkin – Kanarskij, Aksenenko, Skutar, Mäntylä, Kukľov, Kamalov, Kapotov – Žafiarov, Galimov, Musin – Valujskij, C. McLean, Lapenkov – Kosourov, S. Jemelin, Garejev – I. Veličkin, Kurepanov, Mitriakov – od 38. Skladničenko

Zverenci Rostislava Čadu mali v prvej tretine jednoznačnú hernú prevahu, no štrnásť striel a štyri presilové hry nedokázali zužitkovať na viac ako jeden gól Vladimíra Mihálika. Naopak z troch pokusov hostí bol jeden úspešný.

Slovanisti využili hneď prvú početnú výhodu, keď v 7. min našiel Ölvecký spoza bránky Mihálika, ktorý z bezprostrednej blízkosti nezaváhal. O necelé dve minúty dobre zakombinoval prvý útok, najprv mal dobrú príležitosť Radivojevič a po ňom poslal Šatan puk z otočky k žŕdke, ale Hudáček ho tam nečakal. Druhú početnú výhodu zahrali slovanisti zle a v tretej dokonca inkasovali. Škoula na modrej nezachytil letiaci puk a následne nezastavil unikajúceho Galimova, ktorý z nájazdu vyrovnal.

V úvode druhej časti putoval na trestnú lavicu Škoula a o šestnásť sekúnd aj Mihálik, ale Slovan sa v dlhom oslabení o dvoch hráčov ubránil. Dokonca mohol skórovať. Štajnoch najprv v správny čas nevystrelil, no následne jeho nahodený puk takmer poslal do bránky Miklík. Krátko po vypršaní presilovky sa hostia tešili z gólu, ale arbitri ho po porade s videorozhodcom neuznali, lebo bol dosiahnutý nohou.

V 34. min preváhal Štajnoch správny čas na prihrávku, vystrelil, puk sa odrazil na hokjeku Mitriakova a ten zakončil protiútok presne. Novokuzneck bol v druhej tretine lepší, pod čo sa podpísali aj štyri vylúčenia domácich hráčov. Jedenásť sekúnd pred druhým klaksónom ešte zvýšil vedenie Metallurgu z dorážky Kosourov.

Slovanisti sa v tretej časti snažili znížiť, ale súper ich vďaka pozornej defenzíve dlho do výraznejších príležitostí nepúšťal. V 53. min sa dočkali vďaka Miklíkovi, ktorý sa kľučkou ideálne uvoľnil do priestoru medzi kruhy. V závere hral Slovan minútu bez brankára, ale vyrovnať sa mu nepodarilo.

Najbližšie sa Bratislavčania predstavia v KHL v stredu o 16.00 v Kazani.

Rostislav Čada (tréner Slovana): „Prvú tretinu sme začali veľmi dobre, čo sme vyjadrili gólom v presilovej hre. Situáciu sme si potom skomplikovali v ďalšej presilovej hre. Namiesto gólu sme vďaka nedôslednosti dali súperovi možnosť skórovať a on ju využil. V druhej tretine sme pre časté vylučovanie stratili tempo a Metallurgu umožnili z rýchlych protiútokov dať ďalšie dva góly. Po preskupení útočných radov a otvorení hry sa nám podarilo už len znížiť. Vedeli sme si síce pripraviť príležitosti, ale nedokázali sme ich využiť.“

German Titov (tréner Novokuznecka): „Pre nás to bol štvrtý zápas na ľadoch súperov po sebe, bol to náročný trip. V prvej tretine sme hrali zle a len vďaka nášmu brankárovi sme neprehrávali vyšším rozdielom. Pomohol nám gól v oslabení, v druhej tretine sme pridali, začali robiť problémy domácim a hrali sme dobre. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene a odvážame si tri body.“

Michel Miklík (útočník Slovana): „Dnes mala rozhodnúť prvá tretina. Mali sme v nej dostatočné množstvo šancí, ale opäť sme nedali góly. V druhej časti hry nás dostali z tempa vylúčenia. Bohužiaľ, prehrali sme zápas, v ktorom sme mali zvíťaziť. Je to mladý tím, myslím si, že nemajú čo stratiť. O nič nehrajú, sú uvoľnení a bolo to dnes na nich vidieť.“

Miroslav Šatan (útočník Slovana): „Jedna tretina nás stála zápas. Je škoda, že stále nedokážeme nájsť recept proti mužstvám, ktoré nepatria medzi špičku ligy. Necháme ich hrať presilovky, dostaneme sa do dvojgólového deficitu. Potom sa ťažko vyhráva s každým.“

Ostatné nedeľňajšie výsledky KHL

HC Lev Praha – Sibir Novosibirsk 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 4. a 60. Thornberg, 21. J. Novotný – 37. Kugryšev

Dinamo Riga – Amur Chabarovsk 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Góly: 22. Robinson, 26. Jamie Johnson, 60. Wilson, 60. Szczechura (MARCEL HAŠČÁK) – 36. Smurov

CSKA Moskva – Vladivostok 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Góly: 44. Frolov, 48. A. Radulov – 45. Hodgman

Atlant Mytišči – Ak Bars Kazaň 1:2 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 24. Rukavišnikov – 43. Stapleton, 64. I. Nikulin

Severstaľ Čerepovec – Viťaz Podoľsk 7:3 (4:0, 2:2, 1:1)
Góly: 7. a 11. Černov, 19. a 58. Mons, 13. Jevsejenkov, 24. Monachov, 32. Zemčenko – 22. Ivanov, 31. Soloduchin, 60. Makejev

Lokomotiv Jaroslavľ – Dinamo Moskva 3:4 (2:0, 1:4, 0:0)
Góly: 6. Chlopotov, 10. Apalkov, 24. Averin – 26. Karsums, 30. Cvetkov, 35. Pestuško, 39. A. Mironov

SKA Petrohrad – Torpedo Nižnij Novgorod 4:5 po sam. nájazdoch (3:2, 0:2, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 3. Makarov, 4. Ketov, 7. Šipačov, 44. Chafizullin – 14. V. Denisov, 18. Salminen, 30. Wolski, 37. Hietanen, rozhodujúci sam. nájazd: Salminen

13. Spartak M. 53 12 4 3 4 2 28 102:145 56
14. Minsk 53 13 1 3 3 3 30 102:159 53

2. marca 2014: Slovan BA – Spartak Moskva 0:3
26. februára 2014: Slovan BA – Dynamo Minsk 4:3 sn
28. januára 2014: Dynamo Moskva – Slovan BA 2:3
26. januára 2014: Podoľsk – Slovan BA 1:2 sn
24. januára 2014: Nižnij Novgorod – Slovan BA 2:3
22. januára 2014: Kazaň – Slovan BA
19. januára 2014: Slovan BA – Novokuzneck 2:3
17. januára 2014: Slovan BA – Vladivostok 1:6