Slovan potiahli mladíci, o víťazstve nad Chabarovskom rozhodol Hudáček

Hokejisti bratislavského Slovana hostili finančne sužovaného súpera z najvýchodnejšieho kúta KHL. Pokračovali na víťaznej vlne, ale kým preplávali Amur, napracovali sa ako na kostole. Pred zápasom mali o jedenásť bodov viac, no na ľade to na jasnú záležitosť nevyzeralo. Snaživí hostia dvakrát vyrovnali stratu, no v tretej tretine o výhre Slovana rozhodol Hudáček.

15.01.2014 21:18 , aktualizované: 21:47
Hudáček, Järvinen, Ježov Foto: ,
Útočník Slovana Libor Hudáček ohrozuje brankára Chabarovska Miku Järvinena, ktorému pomáha spoluhráč Denis Ježov.

V úvode zahrievacej prvej tretiny spálil sľubnú šancu T. Mikúš. Ocitol sa sám pred brankárom Järvinenom, ale ten jeho úmysel vystihol. Domáci mal síce optickú prevahu, ale bez výraznejšieho tlaku i príležitostí. Hostia útočili ojedinele, spoľahlivý Janus ich hrozby pochytal.

V druhej tretine sa hralo živšie, prišli i góly. Slovan potiahli mladíci. Skóre otvoril A. Šťastný, keď pred bránkou Amuru ukončil šikovné manévrovanie celého útoku. Domáci sa však z vedenia dlho netešili. Ešte ani nedoznel potlesk tribún – a bolo vyrovnané. V polovici zápasu opäť viedol Slovan. Zdalo sa, že Bakoš v dobrej pozícii premeškal šancu na ideálne zakončenie. So strelou váhal, obkorčuľoval bránku a na dvakrát predsa pretlačil puk do siete – 2:1. Gól domácich povzbudil, mohli pridať i ďalšie, no to by sa museli ráčiť s presnou streľbou. T. Mikúš trafil žŕdku, Miklík zblízka prestreli bránku a Šatanovi zoči-voči Järvinenovi odskočil puk.

Za nepremenené šance Čadovi zverenci pykali – Krikunov vyrovnal. Bolo zrejmé, že kto v tretej tretine strelí gól, bude víťazom. Domáci aj po tretí raz získali náskok – a už ho udržali. Šatanov strieľaný puk od mantinelu usmernil pred bránkoviskom za Järvinenov chrbát Hudáček.

„Verili sme si. V prestávke sme si povedali, že jeden hráč musí stále cloniť pred bránkou. A vyšlo to – puk som tečoval. Predtým sme sa veľa motali po rohoch – a odtiaľ góly nepadajú,“ vravel autor víťazného. „Kým naša šanca na play off žije, budeme o ňu bojovať,“ dodal Hudáček.

Napätie však trvalo do konca a nebyť dvoch reflexívnych zákrokov Janusa, mohol byť záver dramatickejší. Tréner Amuru 78 s pred koncom odvolal brankára, ale stav sa už nemenil. Raritou zápasu bol jediný vylúčený hráč (domáci Sigalet).

Ďalší zápas domácej série odohrá Slovan v piatok o 19.00 proti nováčikovi Admiralu Vladivostok.

Slovan Bratislava – Amur Chabarovsk 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Góly: 24. A. Šťastný (M. Bakoš, Sigalet), 29. M. Bakoš, 48. L. Hudáček (Šatan, V. Mihálik) – 25. Tarasov (Lugin), 38. Krikunov (Dubinin, Smurov)
Vylúčení: 1:0 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašilov, Odiňš – Birin, Zacharenkov, 10 055 divákov
Slovan: Janus – Škoula, Sigalet, Mojžíš, V. Mihálik, Štajnoch, J. Brejčák – Miklík, Bližňák, Vondrka – J. Mikúš, Ölvecký, Bartovič – Šatan, Radivojevič, L. Hudáček – T. Mikúš, A. Šťastný, M. Bakoš
Chabarovsk: Järvinen – D. Bykov, A. Loginov, Sedunov, V. Loginov, Reese, Teriajev, D. Ježov – Šiškanov, Tarasov, Stepanov – Lugin, Fisenko, A. Juňkov – Smurov, Dubinin, Krikunov – Klimčuk, Teslenko, Kopijenko

Ostatné stredajšie výsledky:

HC Lev Praha – Admiral Vladivostok 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Góly: 2. Thornberg, 25. Ullström, 39. Řepík, 57. Azevedo – 15. Schütz

SKA Petrohrad – Dynamo Moskva 6:3 (2:0, 3:1, 1:2)
Góly: 11. a 32. Martensson, 18. a 29. Červenka, 33. Šipačov, 60. Kovaľčuk – 24. Mosaľov, 44. Komarov, 58. Cvetkov

CSKA Moskva – Sibir Novosibirsk 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 12. Prochorkin, 56. Morozov, rozhodujúci sam. nájazd: A. Radulov – 26. Kugryšev, 42. Moňa

Severstaľ Čerepovec – Ak Bars Kazaň 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 22. Kovyršin – 26. Varnakov, 55. Pesonen

Lokomotiv Jaroslavľ – Torpedo Nižnij Novgorod 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Góly: 30. Apalkov – 12. a 60. Potapov, 23. V. Denisov, 34. Wolski,

Viťaz Podolsk – Atlant Mytišči 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Góly: 51. Koroľuk – 8. Šmeľov, 38. Majorov

Dynamo Riga – Metallurg Novokuzneck 4:3 po predĺžení (1:2, 2:0, 0:1 – 1:0)
Góly: 10. a 26. Skvorcovs, 37. MARCEL HAŠČÁK, 61. Szczechura – 6. a 55. Lapenkov, 16. Achmetov

13. Spartak M. 53 12 4 3 4 2 28 102:145 56
14. Minsk 53 13 1 3 3 3 30 102:159 53

2. marca 2014: Slovan BA – Spartak Moskva 0:3
26. februára 2014: Slovan BA – Dynamo Minsk 4:3 sn
28. januára 2014: Dynamo Moskva – Slovan BA 2:3
26. januára 2014: Podoľsk – Slovan BA 1:2 sn
24. januára 2014: Nižnij Novgorod – Slovan BA 2:3
22. januára 2014: Kazaň – Slovan BA
19. januára 2014: Slovan BA – Novokuzneck 2:3
17. januára 2014: Slovan BA – Vladivostok 1:6