Medveščak uspel v prestrelke, asistencia Podhradského

V stredajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy medzi Medveščakom Záhreb a Ak Bars Kazaň videli diváci až jedenásť gólov.

11.12.2013 21:41
Peter Podhradský Foto: ,
Peter Podhradský.

Zaujímavosťou je, že sedem z nich padlo v prvej tretine. Prvé dve minúty stretnutia priniesli hneď tri góly – v 22. sekunde skóroval domáci A. Murray, ďalší gól pridal po 79 sekundách hry jeho spoluhráč A. Letang. Do 2. min sa vošiel aj presný zásah hosťujúceho Varnakova. Domáci hokejisti vyhrávali štvorgólovým rozdielom vďaka Bjorkstrandovmu gólu zo 4. min a zásahu Jessimana z 8. min.

Do kabín sa napokon išlo za stavu 4:3 v prospech Medveščaku, keď hostia skorigovali stav zásluhou ďalšieho Varnakovovho gólu a presného zásahu Osipova.

Ďalšie dve tretiny priniesli „len“ štyri góly – po dvoch na každej strane a Záhreb si pripísal víťazstvo 6:5 nad Kazaňou.

V stredu sa bodovo presadil iba jeden Slovák – obranca Peter Podhradský raz asistoval pri domácej prehre Donecka s obhajcom Gagarinovho pohára Dynamom Moskva 2:3.

Výsledky KHL – streda:

Avangard Omsk – Sibir Novosibirsk 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
Góly: 20. Alexander Popov, 47. Perežogin, 51. Kuľaš – 24. Koskiranta, 33. Lehterä

Jugra Chanty-Mansijsk – Admiral Vladivostok 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Góly: 15. Trončinský, 21. Magogin – 17. Osipov, 38. Nikitenko, 47. Barbašov

Avtomobilist Jekaterinburg – Amur Chabarovsk 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Góly: 17. Jefimov, 33. Malychin, 34. Lewandovski, 52. Lepistö, 57. Demagin – 8. Loginov

Barys Astana – Metallurg Novokuzneck 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
Góly: 5. Boyd, 26. a 32. Antropov, 48. Bochenski, 54. Starčenko – 30. Lapenkov, 48. a 51. McLean

Severstaľ Čerepovec – Neftechimik Nižnekamsk 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 5. Kiselevič

Lokomotiv Jaroslavľ – Salavat Julajev Ufa 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Góly: 11. J. Petrov, 13. Averin, 37. Musatov, 5. Kraskovskij – 25. Chlystov, 59. I. Mirnov

Atlant Mytišči – Traktor Čeľabinsk 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Góly: 8. Kablukov, 53. Batyršin – 3. Mokin, 23. Glinkin, 33. Andrej Popov

CSKA Moskva – HC Lev Praha 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 22. Ullström, 58. Thörnberg, 59. Sekáč

SKA Petrohrad – Metallurg Magnitogorsk 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 38. Lee, 52. Brent

Spartak Moskva – Torpedo Nižnij Novgorod 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Góly: 6. Juňkov – 36. Senťurin, 58. Krasnoslobodcev

Dynamo Minsk – Viťaz Podoľsk 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Góly: 11. Iggulden, 40. Klimenko

Medveščak Záhreb – Ak Bars Kazaň 6:5 (4:3, 2:1, 0:1)
Góly: 1. A. Murray, 2. A. Letang, 4. Bjorkstrand, 8. Jessiman, 25. Cheechoo, 29. Murley – 2. a 18. Varnakov, 19. Osipov, 34. Lukojanov, 46. K. Petrov

Donbas Doneck – Dinamo Moskva 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Góly: 27. V. Nedorost (PODHRADSKÝ), 38. Jakuceňa – 6. Soin, 37. Glazačev, 39. Gorovikov

Viac na túto tému: #Medveščak Záhreb #Peter Podhradský #Ak Bars Kazaň