Slovan otočil duel s Jekaterinburgom a teší sa z víťazstva 3:1

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v piatkovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy nad Avtomobilistom Jekaterinburg 3:1. "Belasí" uspeli aj v treťom vzájomnom zápase s týmto súperom, keď v predchádzajúcom ročníku u súpera triumfovali 1:0 a doma 3:1.

15.11.2013 21:16
Slovan, Jekaterinburg, Janus Foto: ,
Brankár Slovana Jaroslav Janus a hráč Avtomobilistu Jekaterinburg Sergei Demagin.

Bratislavčania majú po 24 zápasoch sezóny 2013/2014 na svojom konte 28 bodov a v tabuľke Západnej konferencie im patrí predposledné 13. miesto.

V piatok sa hostia ujali v úvode II. tretiny gólom Malychina, ale „belasí“ v tretej časti otočili skóre presnými zásahmi Vondrku a A. Šťastného. Definitívnu podobu výsledku dal gól Bližňáka do prázdnej bránky.

Najbližšie Slovan v KHL nastúpi v nedeľu 17. novembra, keď od 17.00 h privíta opäť pred vlastnými fanúšikmi Barys Astana.

Slovan Bratislava – Avtomobilist Jekaterinburg 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Góly: 42. Vondrka (Miklík), 50. A. Šťastný (M. Daňo, M. Bakoš), 60. Bližňák (Miklík, Vondrka) – 22. Malychin (Viklund, Lazarev)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Karabanov, Komarov – Kučava, Novikov (všetci Rus.), 10 055 divákov
Slovan: Janus – Škoula, Sersen, Sigalet, Kutlák, Štajnoch, Mojžíš – L. Hudáček, J. Mikúš, Bartovič – Miklík, Bližňák, Vondrka – Netík, Ölvecký, Kukumberg – M. Daňo, A. Šťastný, M. Bakoš
Avtomobilist: Kovář – Lepistö, Viklund, Megalinskij, A. Antonov, Gusev, Triamkin, Postnikov, Rybnickij – Lazarev, Malychin, Černov – Simakov, Jemelejev, Demagin – A. Stewart, Lewandowski, Jefimov – Deveaux, Streľcov, Golyšev

Slovan bez zraneného Radivojeviča s Hudáčkom v prvom útoku nezačal dobre a už v 2. min mohol inkasovať, keď prečíslenie Malychina s Jefimovom zneškodnil v poslednej chvíli obranca Štajnoch. Domáci hrali veľmi komplikovane a neodstávali sa k zakončeniu, hostia aj v ďalšom priebehu hrozili či už prečísleniami alebo kombinačnou hrou.

V 8. min trafil žŕdku Janusovej bránky obranca Megalinskij a o necelé dve minúty neskôr Černov pálil len do Janusa. Vzápätí neuspeli ani Jefimov a v úniku Stewart. Janus úspešne zasiahol aj pri pokuse Demagina a dorážke Lewandowského.

Skóre duelu otvoril v 22. min Malychin, ktorý zakončil kombinačnú akciu Lazareva s Viklundom. Prvú vážnu šancu mal Slovan až v 33. min – v útočnom pásme sa puk dostal k Hudáčkovi, ktorý v sľubnej príležitosti namiesto zakončenia obišiel súperovu bránku, spoza nej prihral Ölveckému a jeho strelu zneškodnil brankár Kovář. V 38. min preveril Janusovu pozornosť A. Antonov, ale gólman domácich si poradil s jeho delovkou.

Slovan vyrovnal na 1:1 v 42. min – Miklík našiel medzi kruhmi Vondrku a ten prestrelil Kovářa. Druhý presný zásah „belasých“ mal na hokejke o tri minúty neskôr opäť Vondrka po prihrávke Miklíka, no domáci útočník minul. Na opačnej strane nepochodil Deveaux a hosťujúceho brankára potom preveril Sersen. V 50. min previedol peknú kombináciu štvrtý útok Slovana – od M. Bakoša sa puk dostal cez M. Daňa až k A. Šťastnému, a ten spomedzi kruhov upravil na 2:1.

Definitívny úder súperovi mohol dať v 56. min L. Hudáček, ale Kovář si poradil s jeho pokusom, na druhej strane Janus zneškodnil strely Jefimova a Demagina. V záverečnej power-play hostí stanovil na konečných 3:1 Bližňák.

Hlasy:

Rostislav Čada (tréner Slovana): „V úvodnom dejstve sme predviedli zlý výkon. Chýbal nám pohyb a nehrali sme dobre jeden na jedného. Aj vďaka Janusovi sme prvú tretinu udržali. Približne v polovici duelu sme vyrovnali hru a s blížiacim sa koncom sme hostí zatlačili.“

Anatolij Jemelin (tréner Jekaterinburgu): „Gratulujem Slovanu k víťazstvu a dobrej hre. Rozhodujúcim okamihom bola naša presilovka o dvoch korčuliarov, v ktorej sme hrali veľmi zle.“

Andrej Šťastný (útočník Slovana, autor rozhodujúceho gólu): „Mali sme horší vstup do duelu, ale som rád, že sa nám podarilo otočiť a zvíťaziť. Pri mojom góle chalani spravili výbornú prácu a ja som len vystrelil. Súper dobre korčuľoval, ale zdolali sme ho bojovnosťou.“

Martin Štajnoch (obranca Slovana): „V strednom pásme sme si nevedeli prihrať do jazdy a to nás brzdilo. Od druhej tretiny sme to trochu zjednodušili a prišlo to. Dosť nám pomohli fanúšikovia, ktorí nás podržali aj za nepriaznivého stavu.“

Viac na túto tému: #slovan #Vondrka #Jekaterinburg #Šťastný