Vondrka zabezpečil Slovanu v súboji s Metallurgom dva body

Hokejisti Slovana zvíťazili v domácom prostredí nad tretím tímom Východnej konferencie Metallurgom Magnitogorsk 4:3 po predĺžení, keď o výhre rozhodol český legionár Vondrka.

09.10.2013 21:44
Ölvecký, Bratislava - Magnitogorsk Foto: ,
Peter Ölvecký zo Slovana a brankár Vasilij Koššečkin z Metallurgu počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy HC Slovan Bratislava - Metallurg Magnitogorsk.

Slovenský účastník KHL síce ani v piatom súboji na vlastnom ľade nezískal plné tri body, ale dvoma bodmi sa priblížil súperom v konferencii.

Najbližšie sa zverenci Rostislava Čadu predstavia v piatok o 19.00, opäť v Slovnaft aréne, kde privítajú Ufu. V nedeľu o 16.00 ich čaká Traktor Čeľabinsk.

Slovan inkasoval hneď v úvode, z prvej strely hostí na bránku. Zaripov po 53 sekundách hry zužitkoval kombináciu prvej formácie Magnitogorska. Domácich tento moment nezlomil, ich hru zdobila veľká bojovnosť a obrovské chcenie. Množstvo energie priniesol na ľad pri svojom prvom zápase v sezóne rekonvalescent Šťastný. V 5. min vyrovnal Bartovič po aktivite Netíka, keď prekvapil Košečkina strelou od mantinelu spoza brániaceho hráča. Matoušek následne vybojoval pre Slovan prvú presilovú hru, ale paradoxne nebezpečnejší v nej boli hostia. O necelé štyri minúty sa Bratislavčania ujali vedenia. Hudáček nahodil bekhendom puk pre bránku presne na hokejku Miklíka, ktorý zblízka nezaváhal.

V drese Magnitogorska vynikala prvá formácia Zaripov, Kovář, Moziakin, ktorá hrozila nebezpečenstvom pri každom striedaní. Veľkú šancu si vypracovala aj v 9. min, no Kopřiva bol namieste. Zvýšiť vedenie Slovana mohol zblízka Hudáček po dobrej práci Kukumberga pred bránkou, no Košečkin zastavil strelu betónom. Domáci nevyužili ešte v prvej tretine ďalšie dve početné výhody.

V druhej časti mohol nalomiť sebavedomie súpera po 76 sekundách Miklík, ale zoči-voči Košečkinovi neuspel. Následne predviedli hostia ukážkovú presilovú hru, počas ktorej si vypracovali najmenej tri výborné príležitosti, brániaca štvorica však odolala. Slovan hral dobre, nepúšťal Metallurg do tlaku a vytváral si šance. Nebezpečná bola najmä druhá formácia s centrom Jurajom Mikúšom. V 35. min zvýšil na 3:1 Vondrka, keď využil štvrtú početnú výhodu belasých. Už o 30 sekúnd však zmrazil oslavujúcich divákov na opačnej strane presnou strelou obranca Lee.

Hostia sa v tretej dvadsaťminútovke vrhli do útoku, vyrovnať sa nepodarilo na dvakrát Platonovovi a v polovici tretiny ani obrancovi Leemu. V 53. mal obrovskú príležitosť Moziakin, ale Kopřiva bol opäť pripravený. O tri minúty neskôr však nestačil na dorážku Zaripova – 3:3. Druhý bod pre Slovan vybojoval svojím druhým gólom Vondrka po 56 sekundách predĺženia.

Slovan Bratislava – Metallurg Magnitogorsk 4:3 po predĺžení (2:1, 1:1, 0:1 – 1:0)

• Góly: 5. Bartovič (Netík, Sigalet), 8. Miklík (L. Hudáček, Sersen), 35. Vondrka (Ölvecký, Miklík), 61. Vondrka (Miklík, Sersen) – 1. Zaripov (Moziakin, Jan Kovář), 36. Lee (Jan Kovář, Zaripov), 56. Zaripov (Jan Kovář, J. Biriukov).Vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše: Matoušek – Chabarov (obaja 5 min za hrubosť), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Beľajev, Soin – Aľošin, Nesterov, 9605 divákov
  • Slovan: Kopřiva – Škoula, Kutlák, Sersen, Mojžíš, Štajnoch, Sigalet – Miklík, Ölvecký, Vondrka – Netík, J. Mikúš, Bartovič – Kukumberg, Matoušek, L. Hudáček – Daňo, T. Mikúš, A. Šťastný
  • Magnitogorsk: Košečkin – R. Ibragimov, J. Biriukov, C. Lee, S. Tereščenko, Maleňkich, Chabarov, F. Metľuk – Zaripov, Jan Kovář, Moziakin – Šenfeld, Dmitrij Kazionov, Gulaš – Timkin, Hodgman, Potechin – Platonov, Malinovskij, C. O'Reilly – J. Grigorenko.
12. Čerepovec 14 4 0 1 1 1 7 30:43 16
13. Minsk 13 4 0 0 1 1 7 26:37 14
14. Slovan 13 2 3 0 0 0 8 27:39 12

(počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení, po nájazdoch – 2 body, prehry po nájazdoch, predĺžení – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body)

Dva body majú pre nás cenu zlata

Nezískali tri body, no radosť z dvoch mali obrovskú. Ich oduševnený výkon ocenili aj spokojní diváci. „Strelil som dôležitý gól, získali sme dôležité body. Som nesmierne rád,“ usmieval sa po cennom triumfe nad Magnitogorskom autor dvoch presných zásahov Michal Vondrka.

Nemália sa vám dva body?
Nie, sú super. Majú pre nás cenu zlata. Len ma mrzí, že som dvakrát v nájazde dvoch proti jednému nedokázal prihrať Michelovi Miklíkovi. To je možno dôvod, pre ktorý sme nevyhrali v riadnom hracom čase.

Čo rozhodlo zápas vo váš prospech?
Potvrdilo sa, že sa nám, paradoxne, lepšie hrá proti silnejším súperom, ktorí to otvárajú a hrajú dopredu. Snažíme sa využívať protiútoky. No nechcem to zakríknuť, lebo nás teraz čakajú samí silní súperi. Dúfam, že v najbližších piatich dueloch získame ešte veľa bodov.

Vstup do stretnutia vám vôbec nevyšiel. Nebáli ste sa, že to mužstvo výraznejšie poznačí?
Mrzí ma to… Zle som prihral Michelovi, puk sa odrazil a padol gól, bola to moja chyba. Dúfam, že to naša lajna v ďalšom priebehu odčinila.

Odohrali ste proti Magnitogorsku doposiaľ najlepší zápas v sezóne?

Ťažko sa to porovnáva. Odohrali sme viacero dobrých stretnutí, akurát sme väčšinou inkasovali, keď sme súpera tlačili. Dôležité je, že sme eliminovali chyby a zlepšili hru.