Slovan sa dočkal prvej domácej výhry, Kazaň zdolal 2:1 po predĺžení

Hráči Slovana Bratislava sa v siedmom stretnutí sezóny 2013/2014 v Kontinentálnej hokejovej lige dočkali druhého víťazstva, v sobotu v domácom prostredí zdolali Ak Bars Kazaň 2:1 po predĺžení. Slovenský účastník nadnárodnej súťaže má po prvom úspechu v domácom prostredí na svojom konte 4 body.

21.09.2013 18:40 , aktualizované: 20:04
Slovan - Kazaň Foto: ,
Brankár Jaroslav Janus zo Slovana a Alexander Svitov z Kazane.

Slovan dlho vyhrával po góle Milana Bartoviča, hostia vyrovnali v 51. min po zásahu Alexandra Svitova. V predĺžení rozhodol kapitán Bartovič o cennom víťazstve. Zaujímavosťou je, že oba tímy sa v doterajšej histórii KHL stretli trikrát, vždy vyhral Slovan. V minulej sezóne dvakrát po samostatných nájazdoch.

Ďalší zápas na Bratislavčanov čaká v pondelok 23. septembra, keď o 19.00 h privítajú obhajcu Gagarinovho pohára Dinamo Moskva aj s Dominikom Graňákom v zostave.

Slovan Bratislava – Ak Bars Kazaň 2:1 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)
Góly: 27. Bartovič (Škoula, J. Mikúš), 63. Bartovič – 51. Svitov (Obuchov) Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bulanov (Rus.), Rönn (Fín.) – Metaľnikov, Sirotkin (obaja Rus.), 9702 divákov.
Slovan: Janus – Škoula, Kutlák, V. Mihálik, Sigalet, Štajnoch, Mojžíš – Miklík, Ölvecký, Vondrka – Netík, J. Mikúš, Bartovič – M. Daňo, Kukumberg, L. Hudáček – Bakoš, Kolena, T. Mikúš
Kazaň: Garipov – I. Nikulin, Kornejev, Heshka, J. Medvedev, Osipov, Panin, Jarullin – K. Petrov, Tereščenko, Pesonen – Varnakov, Burmistrov, Stapleton – Obuchov, A. Svitov, Lukojanov – Golubev, Tkačov, Vincour

Aj sobotňajší zápas potvrdil, že Bratislavčania sa trápia smerom dopredu. Kazaň začala aktívnejšie a v úvode niekoľkokrát poskakoval puk nebezpečne pred Janusom. Postupne sa hra presunula pred bránku hostí, Slovanu k tomu pomohli tri presilové hry. V nich domáci dlho držali puk na hokejkách, ale do väčších príležitostí sa nedostávali.

Slovan využil až piatu presilovú hru, v 27. min tečoval Škoulovu strelu pred bránkou Bartovič. Bratislavčania prvýkrát v KHL 2013/2014 v zápase vyhrávali, pri jedinej doterajšej výhre v Záhrebe doťahovali z 0:1 a 1:3 a rozhodli v predĺžení. Kazaň pridala na dôraze, domácich niekoľkokrát podržal pri dobrých šanciach Ak Bars brankár Janus.

Bratislavský gólman predviedol viacero dôležitých zákrokov, ktorými pomohol tímu aj v tretej tretine. Slovan sa spoliehal na pozornú defenzívu, z ktorej podnikal výpady smerom dopredu. V 51. min našiel Obuchov medzi kruhmi voľného Svitova, ktorý z prvej trafil do horného rohu Janusovej bránky – 1:1. V 55. min pálil v dobrej príležitosti Bartovič iba do Garipova, potom v nájazde neuspel tiesnený Miklík.

V predĺžení putoval na trestnú lavicu Tereščenko a krátko na to aj Vondrka. V 63. min unikol po pravom krídle Bartovič a rozhodol o víťazstve Slovana.

Výsledky ostatných zápasov

CSKA Moskva – Torpedo Nižnij Novgorod 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Góly: 7. I. Grigorenko – 38. Salminen, 52. M. Potapov Rastislav Staňa (CSKA) odchytal celý zápas a zneškodnil 20 striel súpera

Dinamo Riga – Viťaz Podolsk 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)
Góly: 38. a 56. Szczechura, 12. MARCEL HOSSA, 18. Robinson, 23. Cibulskis, 32. Niživijs – 27. Malevič

HC Lev Praha – Dinamo Moskva 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 13. CINGEL, 24. N. Kapanen – 34. Pestuško

Viac na túto tému: #slovan #KHL #Kazaň