Dokonalý obrat: Slovan vyhral v Záhrebe 4:3 po predĺžení

Hokejisti Slovana Bratislava dosiahli v novej sezóne KHL prvé víťazstvo, keď zdolali v Záhrebe nováčika súťaže Medveščak 4:3 po predĺžení.

13.09.2013 22:04
Slovan, Bartovič, Kukumberg Foto: ,
Góly Slovana v Záhrebe strelili aj Milan Bartovič a Roman Kukumberg.

V búrlivej atmosfére, ku ktorej prispeli aj stovky fanúšikov slovenského tímu, sa ujali vedenia domáci v 5. min, keď Janusa zblízka prekonal Vesce. V 8. min mohol vyrovnať Hudáček, ale trafil žrď. Hostia skórovali v 16. min, keď brankára Dekanicha prestrelil Kukumberg. V úvode druhého dejstva pomohla žrď aj Janusovi po akcii Willsieho.

Videozostrih zo zápasu Záhreb - Slovan

V 32. min nedotiahol svoj brejk Hudáček a potom udreli dvakrát domáci. Najskôr sa po dorážke tešil obranca Švarný, ktorý zarmútil bývalých spoluhráčov a tesne pred druhou prestávkou pridal tretí zásah najznámejší hráč Medveščaku Cheechoo. So Slovanom to nevyzeralo dobre, ale v tretej tretine hostia zvýšili obrátky. Kontaktný gól strelil kapitán Bartovič a v 57. min vyrovnal po parádnej Ölveckého prihrávke Netík. Hostia mohli otočiť skóre aj v riadnom hracom čase, ale Hudáček spálil ďalšiu dobrú príležitosť a potom sa niekoľkokrát blysol brankár Dekanich. Výhru Slovana zariadil v predĺžení Bližňák.

Medveščak Záhreb – Slovan Bratislava 3:4 po predĺž. (1:1, 2:0, 0:2 – 0:1)
Góly: 7. Vesce (Thomas, Linglet), 37. Švarný (B. Kane, Björkstrand), 40. Cheechoo (Willsie) – 16. Kukumberg (Bartovič, Sigalet), 48. Bartovič (J. Mikúš), 57. Netík (Hudáček, Ölvecký), 62. Bližňák (Bartovič), vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hoffman, Rogačev – Metaľnikov, Sirotkin.

Záhreb: Dekanich – Katic, Popovic, Foster, Švarný, Letang, Montador – Jessiman, Murray, Walker – Vesce, Thomas, Linglet – Willsie, Murley, Cheechoo – Perkovich, Björkstrand, B. Kane
Slovan: Janus – Škoula, Sersen, Kutlák, Mihálik, Sigalet, Štajnoch, Mráz, Kolena, – Vondrka, Bližňák, Miklík – Kukumberg, Bartovič, Juraj Mikúš – Netík, Daňo, Ölvecký – Tomáš Mikúš, Bakoš, Hudáček.

Rostislav Čada (tréner Slovana, zdroj: hcslovan.sk): „Myslím si, že sme videli rýchly, bojovný, agresívny zápas s dobrým nasadením oboch mužstiev. Dlho sme nevedeli využiť naše gólové šance. Zaplatili sme dvoma gólmi za slabšiu chvíľku v druhej tretine. Tvrdou fyzickou prácou sme však dokázali vyrovnať skóre a v predĺžení využiť prvú z našich možností.“

8. CSKA Moskva 4 1 1 0 0 0 2 9:12 5
9. Minsk 4 1 0 0 0 1 2 5:7 4
10. Záhreb 4 1 0 0 0 1 2 12:13 3
11. Jaroslavľ 4 1 0 0 0 0 3 10:12 3
12. Čerepovec 4 0 0 1 1 0 2 7:18 3
13. Slovan 4 0 1 0 0 0 2 6:12 2
14. Mytišči 4 0 0 0 1 0 3 6:13 1

počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení, po nájazdoch – 2 body, prehry po nájazdoch, predĺžení – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body

Viac na túto tému: #slovan #záhreb