Na stý gól nechcem dlho čakať, vraví Marcel Hossa

20.09.2012 08:00
Marcel Hossa
Marcel Hossa. Autor:

Lev Praha, nováčik ruskej Kontinentálnej hokejovej ligy, vstúpil do nadnárodnej súťaže sympaticky. Po šiestich zápasoch je s piatimi víťazstvami (jednom po samostatných nájazdoch) na čele Západnej konferencie. "Zatiaľ nám to ide," hovorí skúsený útočník Marcel Hossa.

Čo sa skrýva za úspešným vykročením Leva? Čakali ste, že bude tak vysoko v tabuľke?
Osobne nie, ale ani som si nemyslel, že sa budeme motať na chvoste. Keď som videl, ako sa formuje mužstvo a akí hráči sú v ňom, vedel som, že je dobre poskladané a má svoju ofenzívnu silu. Výsledky však nepreceňujeme, no dobrý rozbeh je bonus. Získavame si u súperov rešpekt. Ale najmä je to najlepšia pozvánka pre divákov. Stále bojujeme o ich priazeň, víťazstvá sú najlepšou cestou k nim.

V Kontinentálnej hokejovej lige ste pôsobili v Rige, Kazani, Spartaku Moskva. Vyrovná sa im zázemie v nováčikovskom klube?
Zatiaľ v ňom všetko funguje, ako má. Vedenie sa usiluje, aby všetko klapalo. Nezaregistroval som nijaké problémy, my hráči sa môžeme plne sústrediť na hokej. Hovoria o tom i naše výsledky.

V mužstve je i silná slovenská skupinka – a dáva o sebe vedieť. Považujete to za výhodu?
Je dobré, že sme tu viacerí, ale v mužstve sa na národnostné skupinky nedelíme. Čech, Slovák či cudzinec – každý sa usiluje odviesť maximum, všetci vychádzame veľmi dobre. V kabíne je dobrá partia a aj veľká pohoda. Ako keď sa vyhráva.

Lev ešte vonku neprehral. Vyhovuje vám hrať na ľade súperov viac než doma?
To by som nepovedal. Teší nás, že prvý trip nám vyšiel: vyhrali sme v Čechove, Čerepovci i v Minsku. Predtým sme aj doma hrali dobre. Vyhrali sme futbalovými výsledkami, akurát sme podľahli moskovskému Spartaku. Zachytal mu brankár, avšak aj Tomáš Pöpperle je zatiaľ našou veľkou oporou.

Víťazstvo Leva v Minsku 4:0 malo výrazný slovenský rukopis: útok Surový, Mikúš, Hossa sa postaral o prvé tri góly. Ich autormi boli obranca Michal Sersen, Mikúš a Hossa. Vydrží slovenský útok pohromade?
To je vec trénerov, možno sme ich presvedčili. V takomto zložení sme hrali po prvý raz – a celkom nám to šlo. Juro Mikúš sa vystrábil zo zranenia a začína pravidelne nastupovať. Som rád, že aj ja som konečne pretrhol streleckú smolu. Aj predtým som mal pár šancí, ale nevyužil som ich.

Viete, koľko gólov v KHL máte na konte?
Nie, štatistiky veľmi nesledujem.

Najbližší bude stý…
Úúú, tak dúfam, že naň nebudem dlho čakať. Pekné by bolo osláviť ho už v najbližšom zápase vo štvrtok doma proti Omsku. Najlepšie víťazstvom. Vynasnažím sa.

Omsk bude prvým súperom Leva z Východnej konferencie. Prevláda názor, že mužstvá v nej sú silnejšie. Potvrdíte to?
Ťažko sa mi to hodnotí. Zostavy tímov sa obmenili. Omsk je finalista uplynulého ročníka, dlhodobo patrí k najlepším tímom. Držíme sa pri zemi, no veríme, že ho zdoláme.

Nemáte chuť zahrať si opäť v jednom tíme s bratom Mariánom ako počas výluky pred ôsmimi rokmi vo švédskom tíme v More? Neprehovárate ho do Prahy?
To musí zariadiť niekto iný. Mariánovi najmä želám, aby sa zdravotne dal čo najskôr do poriadku. Potom bude na ňom, ako sa rozhodne. Z NHL prišli do nášho tímu Jirko Hudler a Kubo Voráček, v útoku budeme ešte silnejší.

Už ste sa v Prahe udomácnili?
Bez problémov. Prahu som dobre poznal aj predtým, takže som nešiel do neznáma. Mám pár obľúbených miest. Vyhovuje mi, že viacerí bývame v spoločnom komplexe v centre, ani do haly nie je ďaleko.

Góly Marcela Hossu v KHL
tím sezóna počet gólov základná časť play-off
Dynamo Riga 2008/09 24 22 2
Dynamo Riga 2009/10 39 35+ 4
Bars Kazaň 2010/11 18 16 2
Spartak Moskva 2011/12 6 6 --
Dynamo Riga 2011/12 11 8 3
Lev Praha 2012/13 1 1 --
  • najlepší strelec základnej časti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
6,99
Váza biela

Váza biela

29,99
Orchidea biela na vysoko

Orchidea biela na vysoko

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk