Svetové hviezdy budú hrať na Slovensku! Poprad prijali do KHL

16.07.2010 17:33
KHL logo
Autor:

Vedenie Kontinentálnej hokejovej ligy oznámilo, že do svojej súťaže prijalo klub Lev Poprad. Informovala o tom stránka sovsport.ru s dodatkom, že sa tak stalo po stradajšej a štvrtkovej inšpekcii v klube, ktorá posudzovala jeho infraštruktúru.

„V piatok prebehlo zasadnutie predstaviteľov KHL a jednoducho sa udialo to, čo sa udialo. Samozrejme, sme radi, že sme boli nápomocní klubu Lev Hradec Králové, aby si splnil svoj sen štartovať v KHL. Teší nás, že sme im mohli pomôcť a uvidíme, ako to pôjde ďalej, pretože je potrebné urobiť ešte ďalšie kroky… Pevne však verím, že na popradskom štadióne uvidíme ruskú najvyššiu súťaž a druhú najkvalitnejšiu na svete,“ uviedol výkonný riaditeľ HK Poprad Tibor Turan.

„Predstavitelia KHL nemali žiadne špeciálne požiadavky čo sa týka interiéru, alebo exteriéru štadióna. Pôjde len o úpravy, ktoré sme schopní zvládnuť jednak finančne a jednak k ich spokojnosti, teda podľa ich predstáv,“ dodal Turan.

V novej sezóne bude mať KHL 24 účastníkov a Poprad sa stane prvým mestom mimo krajín bývalého ZSSR, ktorého zástupca v nej bude štartovať. Doteraz v nej hrali iba kluby z Ruska a krajín, ktoré boli v minulosti jeho súčasťou.truktúru.

V Poprade bude aj naďalej fungovať aj samostatný extraligový klub HC, ktorý nie je naviazaný na HC Lev.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Kytica Zimona 21

Kytica Zimona 21

39,99
Smútočná kytica biele chryzantémy

Smútočná kytica biele chryzantémy

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk