Slovenská nádej sen o NHL vzdala, ide do Ruska

05.06.2009 10:39
Marek Zagrapan
Marek Zagrapan (vľavo) ešte v drese Buffala počas prípravného zápasu. Autor:

Pred štyrmi rokmi bol najväčšou nádejou slovenského hokeja. Dnes by ňou mohol byť opäť, ale len keď sa chytí druhej šance. Mladý útočník Marek Zagrapan sa, aspoň načas, vzdáva snu o NHL, už nebude bojovať o miesto v zostave Buffala.

„Aj keby mu ponúkli kvalifikačný kontrakt, stále by ostal v Rusku,“ potvrdil pre agentúru Canadian Press jeho agent Petr Svoboda.

Cez víkend totiž uprednostnil trojročnú zmluvu s tímom Kontinentálnej hokejovej ligy Severstaľ Čerepovec. Teoreticky mu zmluva umožňuje vrátiť sa do zámoria o rok, nevyzerá to však pravdepodobné. „Zdá sa, že dres Sabres si už neoblečie nikdy,“ tvrdí denník Buffalo News.

„Vo farmárskej AHL som odohral tri sezóny a cítil som, že na to, aby som sa niekedy dostal do NHL, potrebujem nový impulz,“ povedal sám Zagrapan pre denník Šport.

Buffalo si šikovného stredného útočníka v drafte vybralo z trinásteho miesta ako druhého najlepšieho Európana, predbehol ho iba Slovinec Anže Kopitar (dnes spoluhráč Michala Handzuša v Los Angeles). Dodnes ostáva šiestym najvyššie draftovaným Slovákom, len o jedno miesto nižšie ako Marián Hossa, o trinásť vyššie ako Žigmund Pálffy.

Dres prvého tímu Sabres si však obliekol iba v prípravných zápasoch, sezóny trávil vždy na farme v Portlande. „Nepodarilo sa mu rozvinúť hráčske schopnosti, v 227 zápasoch na farme nazbieral 127 bodov,“ spočítala Canadian Press.

Z draftu 2005, pôvodne veľmi sľubného pre Slovensko, sa do NHL zatiaľ prebojoval iba obranca Tampy Bay Vladimír Mihálik, na začiatku tejto sezóny odohral v prvom tíme Lightning jedenásť zápasov.

Kde hrajú Slováci z draftu 2005
Marek Zagrapan (13.) Severstaľ Čerepovec (KHL)
Vladimír Mihálik (30.) Tampa Bay / Norfolk (NHL/AHL)
Marek Bartánus (92.) Poprad
Juraj Mikúš (121.) Skalica
Ondrej Otčenáš (123.) Třebíč (2. česká liga)
Stanislav Lašček (133.) Martin
Mário Bližňák (205.) Manitoba (AHL)

Tímy, okrem Zagrapana, sú zo sezóny 2008/09.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Kytica Zimona 21

Kytica Zimona 21

39,99
Smútočná kytica biele chryzantémy

Smútočná kytica biele chryzantémy

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk