Jazdci deklasovali Washington 7:0, jedným zo strelcov Gáborík

Hokejisti New Yorku Rangers si v nedeľu schuti zastrieľali. V prvom z troch zápasov programu zámorskej NHL v Madison Square Garden rozstrieľali Washington 7:0 a postarali sa o šiestu prehru hostí v rade. Poltucet prehier za sebou nenazbierali Capitals od marca 2007. Rovnako Anaheim v dueli s Minnesotou nenechal nič na náhodu a doma zvíťazil 6:2. Corey Perry k hetriku pridal dve asistencie, takisto s dvoma asistenciami bodoval Ľubomír Višňovský. Vancouver v treťom dueli vyhral na klzisku Edmontonu 2:1.

13.12.2010 05:15 , aktualizované: 05:33
Rangers Staal Prust Foto: ,
Brandon Prust z NY Rangers (v popredí) zdieľa radosť so spoluhráčom Marcom Staalom.

Washington naposledy podľahol Jazdcom rozdielom siedmich gólov v marci 1978. Kapitán Alexander Ovečkin nie je z tých, ktorí by si frustráciu nechávali pre seba. V druhej tretine sa neudržal a pustil sa do pästného súboja s Brandonom Dubinskym, ten však rozhodne nemienil zlepšiť súperovi náladu a zanedlho ho poslal na ľad. Rus zápas napokon nedokončil, v poslednej tretine ho bolestivo zasiahol puk.

Ovečkin vs. Dubinsky

Rangers vyšla najmä prvá desaťminútovka prostredného dejstva, keď sa za necelých jedenásť minút gólovo presadili štyrikrát. Na 3:0 zvýšil Gáborík v 24. minúte, keď jeho zásluhou New York využil početnú výhodu. Ovečkinovi, ktorý skóroval trikrát v posledných šestnástich zápasoch, neprešiel ani jeden zo štyroch pokusov. Henrik Lundqvist vychytal všetkých 31 striel hostí a zapísal si piaty shutout v sezóne.

Highlighty zo zápasu NY Rangers – Washington

Hviezdou nedeľňajšieho večera bol jednoznačne Corey Perry z Anaheimu. Radosť mal minimálne dvojnásobnú – z výhry svojho tímu nad Minnesotou a zo svojho prvého hetriku v drese Ducks. Perry pridal ešte dve asistencie a celá prvá päťka (Perry, Getzlaf, Ryan) nazbierala dohromady úctyhodných jedenásť bodov. Hetrikový hrdina dovŕšil svoj úspech využitým trestným strieľaním v 35. minúte.

Highlighty zo zápasu Anaheim – Minnesota

V zápase na seba opäť narazili bratia Mikko a Saku Koivovci. Mikko v drese Wild asistoval pri oboch góloch svojho mužstva, Saku sa bodovo nepresadil. Fínski súrodenci doposiaľ nastúpili na klziskách NHL proti sebe v ôsmich stretnutiach a po tom poslednom je ich skóre vyrovnané 4:4. Jedinýkrát sa im podarilo streliť gól v rovnakom zápase, a to v októbri minulého roka, keď Minnesota vyhrala v Anaheime 4:3 po predĺžení.

Sumáre zápasov NHL:

NEW YORK RANGERS – WASHINGTON 7:0 (1:0, 4:0, 2:0)

Góly: 18. Prust (Frolov, Boyle), 21. Anisimov, 24. GÁBORÍK (M. Staal, Rozsíval), 25. Dubinsky (Girardi, Anisomov), 31. Staal (Boyle, Prust), 45. Callahan (Dubinsky, Girardi), 54. Callahan.
Strely na bránku: 20:31. Brankári: Lundqvist – Varlamov. Vylúčení: 9:9, z toho Sauer, Dubinsky, Avery – Hendricks (2), Ovečkin na päť minút, Prust – Chimera na desať minút, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 18.200 divákov
Hviezdy zápasu: Staal, Lundqvist, Dubinsky

EDMONTON – VANCOUVER 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 60. Eberle (Penner, Foster) – 7. Burrows (D. Sedin, H. Sedin), 27. H. Sedin (D. Sedin, Kesler).
Strely na bránku: 11:32. Brankári: Dubnyk – Luongo. Vylúčení: 4:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 16.839 divákov
Hviezdy zápasu: H. Sedin, D. Sedin, Dubnyk

ANAHEIM – MINNESOTA 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)

Góly: 1. Perry (Ryan), 8. Getzlaf (Ryan, Perry), 23. Getzlaf (Perry, VIŠŇOVSKÝ), 35. Perry (z ts), 38. Ryan (Lydman, VIŠŇOVSKÝ), 56. Perry (Getzlaf, Fowler) – 7. Burns (Havlát, M. Koivu), 30. Židlický (Brunette, Koivu).
Strely na bránku: 36:22. Brankári: Hiller – Bäckström. Vylúčení: 4:6, z toho Schultz (MIN) na štyri minúty, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, 14.338 divákov
Hviezdy zápasu: Perry, Getzlaf, Ryan

Alexander Ovečkin v bitke s Brenadanom Dubinskym.
Alexander Ovečkin po bitke s Brenadanom Dubinskym.