Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Asistencia Feherváryho nestačila, Ovečkin sa odmlčal. Capitals sú po ďalšej prehre krok od vypadnutia

Slovenský hokejista Martin Fehérváry si pripísal v noci na sobotu asistenciu za Washington Capitals v treťom zápase 1. kola play off zámorskej NHL.

27.04.2024 06:43 , aktualizované: 07:21
Martin Feherváry Foto:
Martin Feherváry pri lavičke Capitals.

Jeho tím nestačil na víťaza základnej časti New York Rangers 1:3 a prehráva už 0:3 na zápasy. V ďalšom stretnutí vyhral Vancouver na ľade Nashvillu 2:1 a v rovnakom pomere vedie aj v sérii.

Za Rangers získal dva body za gól a asistenciu Vincent Trocheck. V 9. minúte bol pri víťaznom presnom zásahu v podaní Barclaya Goodrowa.

logo-ms-v-hokeji-2024-cesko Dávame do pozornosti Všetko o MS v hokeji 2024 na jednom mieste

Jeho tímu výrazne pomohol k víťazstvu brankár Igor Šesťorkin, ktorý dosiahol 96,6-percentnú úspešnosť zákrokov, keďže vykryl 28 striel.

Jednu z nich vyslal aj Fehérváry, ktorý asistoval v 6. minúte pri úvodnom góle zápasu v podaní Johna Carlsona.

Slovenský bek mal okrem toho aj štyri hity a na ľade strávil 21:58 minúty v prvej obrannej dvojici práve s Carlsonom.

Vancouver strelil oba svoje góly v presilovke a využil tak dve z piatich hier v početnej prevahe.

Víťazný na priebežných 2:0 padol v 25. minúte z hokejky Brocka Boesera, ktorý potrestal vylúčenie kapitána domácich Romana Josiho.

Aj Vancouveru pomohol k triumfu brankár, Casey DeSmith dosiahol s 29 zákrokmi 96,7-percentnú úspešnosť.

Colorado vsietilo päť zo šiestich gólov v záverečnom dejstve. Hviezdny Nathan MacKinnon mal gól a asistenciu pri víťaznom presnom zásahu v podaní Valeriho Ničuškina na priebežných 3:2 v 45. minúte. Troma bodmi za asistencie sa blysol aj jeho spoluhráč Casey Mittelstadt.