Gáborík zlikvidoval Nielsena, klzisko v New Yorku sa premenilo na ring

Útočník NY Rangers Marián Gáborík sa proti NY Islanders (2:6) prezentoval nielen gólovou prihrávkou, ale aj tvrdým zákrokom na Fransa Nielsena.

01.04.2011 10:37
Marián Gáborík, Radek Martínek Foto:
Český obranca Islanders Radek Martínek sa vrhá na Mariána Gáboríka, ktorý zranil Fransa Nielsena.
debata (3)

Obe akcie sa udiali v prvej tretine. Najprv 29-ročný trenčiansky odchovanec vybojoval v 15. min v rohu puk dostal sa pred Montoyu, jeho strelu však zablokoval obranca Hilen, no Prospal ju poslal do siete domácich ostrovanov a otvoril skóre newyorského derby. Pre Gáboríka to bola 23. asistencia a 46. bod v aktuálnej sezóne.

O dve minúty neskôr Gáborik poslal v strednom pásme ramenom zozadu na mantinel 26-ročného dánskeho centra Nielsena. Trenčana okamžite napadol Radek Martínek a do potýčky sa zapojili aj domáci bitkár Zenon Konopka a tvrdý obranca jazdcov Bryan McCabe.

Gáboríkov tvrdý úder na Nielsena a všetky bitky

Nielsen, ktorý narazil tvárou do mantinelu pre zranenie hlavy stretnutie nedohral. Gáborík inkasoval dva dvojminútové tresty – za narazenie na mantinel a za hrubosť.

V druhej tretine ostrovania štyrmi gólmi otočili zápas, ktorý sa v tretej časti hry zvrhol na boxerský ring. Rozhodcovia v záverečnom dejstve udelili 86 trestných minút, Celková bilancia stretnutia sa zastavila na 112 trestných minútach. Za bitku rozhodcovia udelili 8 päťminútových trestov a za nešportové správanie pridali ďalšie 4 desaťminútové.