Výprask desaťročia. Slovan s hanebným debaklom od Michaloviec: Obrovská hanba, uviedol Kapuš

Najúspešnejším slovenským klubom sa v piatkovom kole extraligy vôbec nedarilo. Obhajca titulu z Košíc nečakane prehral v Humennom 1:4. Výrazne horšie dopadol bratislavský Slovan, ktorý utrpel zahanbujúci debakel na ľade Michaloviec 1:10.

01.12.2023 20:23 , aktualizované: 22:21
HK Dukla Michalovce Foto: ,
Radosť hokejistov Michaloviec, ktorí uštedrili Slovanu najvyššiu prehru v sezóne.
debata (30)

Takú potupnú prehru nezaznamenali belasí už takmer 17 rokov. Naposledy prehrali rovnakým zahanbujúcim výsledkom 21. januára 2007, keď podľahli Trenčanom. Michalovce dosiahli šieste víťazstvo za sebou. Slovanu uštedrili už druhý debakel v sezóne. Hnev v prvom kole zvíťazili na bratislavskom ľade 8:1.

Na vysokom triumfe domácich sa šiestimi bodmi podieľal útočník Chase Pearson, ktorý pridal k štyrom gólom dve asistencie.

Michalovčania chceli predĺžiť svoju víťaznú sériu a zároveň nadviazať na dva triumfy nad Slovanom z predošlých zápasov v prebiehajúcej sezóne. Tieto zámery začali napĺňať od 8. minúty, v ktorej obranca Bodák otvoril skóre.

nemec devils Čítajte viac Fantastická správa zo zámoria. Obrancu Nemca povolalo New Jersey do prvého tímu

Na zásah Pearsona zo 14. minúty ešte dokázal odpovedať Žitný, pre ktorého to bol už štvrtý presný zásah po návrate do Slovana. Ešte do prvej prestávky však Acolatse vrátil domácim dvojgólový náskok. Michalovčania v druhej tretine herne dominovali a potvrdili to piatimi gólmi. Hostí nenaštartovalo ani striedanie brankárov, keď Coreau vystriedal Godlu po 5. inkasovanom gó­le.

Pearson skompletizoval svoj druhý hetrik v sezóne v 38. minúte (8:1). Stripai zvýšil v 47. minúte na 9:1 a želanie domácich divákov, ktorí túžili po desiatke, vyslyšal v 56. minúte Pearson. Záver zápasu ešte spestrila potýčka Hearda s Werekom.

K zahanbujúcemu výkonu sa na pozápasovej tlačovej konferencii vyjadril asistent trénera belasých Richard Kapuš. „Jedno slovo, hanba. Dve slová, obrovská hanba. Môže sa stať čokoľvek, že sa prehrá aj vyšším rozdielom. Ale nie takýmto spôsobom. Dnes sme dostali školenie od domácich z ofenzívy aj z defenzívy,“ uviedol Kapuš.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Slovan Bratislava 10:1 (3:1, 5:0, 2:0)
Góly: 9. Bodák (Puliš, Heard), 14. Pearson (Daugavinš), 19. Acolatse (Suja), 24. Santos (Michalčin, Pearson), 29. Daugavinš (Santos, Pearson), 35. Pearson (Daugavinš), 36. Acolatse, 38. Pearson (Bodák) , 47. Stripai (Fedor), 56. Pearson (Daugavinš, Bodák) – 18. Žitný (Korenčík, Findlay). Rozhodovali: Snášel, Žák – Bogdaň, Stanzel, vylúčení: 3:6 na 2 min., navyše Heard (Mich.) a Werek (Slov.) obaja 5 min. + DKZ za bitku, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0. Zmeny: 29. Coreaeu (Slov.) namiesto Godlu
Michalovce: Škorvánek – Pišoja, Acolatse, Bindulis, Michalčin, Bodák, Cibák, Fedor, Stripai – Daugavinš, Pearson, Santos – Puliš, Heard, Valach – Paločko, Suja, Bjalončík – Vašaš, Solenský, Kabáč
Košice: Godla (29. Coreau) – Korenčík, Lalonde, Demo, Romančík, Maier, Golian, Beňo – Takáč, Werek, Pecararo – Žitný, Findlay, Brown – Ranford, Preisinger, Fominych – Török, Šille, Masnica – L. Jendek

Druhá prehra obhajcu titulu za sebou
Hokejisti HC 19 Humenné zdolali na domácom ľade HC Košice 4:1. Líder tabuľky utrpel druhú prehru za sebou, v utorok podľahol Trenčínu 4:5 po predĺžení. Humenné ostáva v tabuľke na poslednom mieste so ziskom 21 bodov.

Hostia mali v úvode hernú prevahu, no do vážnejšej príležitosti sa nedostali. Skóre sa po prvýkrát pri Laborci menilo v 17. minúte, keď domáci využili presilovku zásluhou bývalého útočníka Košíc Lineta.

Do prvého klaksónu extraligový nováčik skóroval ešte raz, znova využitou početnou prevahou. Na streleckú listinu sa zapísal ďalší hráč s minulosťou v drese „oceliarov“ Pereskokov.

David Krejčí Čítajte viac S Chárom doviedol Boston k Stanleyho poháru. Piaty najbodujúcejší Čech histórie NHL ukončil kariéru

Líder tabuľky bol na ľade čoraz viac frustrovaní vývojom zápasu. Na svedomí to mal výborne chytajúci gólman Kozel. Aj v prostrednej tretine strelili Humenčania dva góly.

Najskôr sa v 25. minúte ujala kombinácia do prázdnej bránky, na ktorej konci bol odchovanec hostí Šoltés a štvrtý gólový pozdrav Riečickému poslal v 39. minúte druhým gólom v zápase Linet. Obhajca titulu prelomil strelecké mlčanie až na konci 47. minúty, no bolo už neskoro. Výsledok len kozmeticky upravil obranca Berger.

23. kolo TEL:
HC 19 Humenné – HC Košice 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Góly: 17. Linet (Kuru, Diakov), 20. Pereskokov (Kuru, Glazkov), 25. Šoltés (Borov), 39. Linet (Pereskokov, Kuru) – 47. Berger (Lamper, Havrila). Rozhodovali: Novák, Krajčík – Pribula, Tichý, vylúčení: 4:7 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0
Humenné: Kozel – Glazkov, Novický, Meliško, Sergienko, Novota, Diakov, Fereta, Novák – Pereskokov, Kuru, Handlovský – Šoltés, Lucenius, Borov – Horvát, Linet, Lačný – Ragan, Krajňák, Thomka
Košice: Riečický – Breton, Olsson, Šedivý, Ferenc, Mihalik, Bartoš, Hudec – Fejes, Berger, Pollock – Lunter, Chovan Jääskeläinen – Bartánus, Šimun, Lamper – Rogoň, Havrila, Bačo

Parádny obrat Popradu v poslednej tretine
Hokejisti Popradu zvíťazili nad HK Nitra 3:2. „Kamzíci“ dokázali v záverečnom dejstve otočiť tromi gólmi nepriaznivý stav z 0:2. Popradčania zaznamenali štvrtý triumf za sebou, „corgoni“ pridali tretiu prehru v sérii.

Hostia viedli zásluhou dvojgólového Američana Jacksona. Domácich naštartoval za obratom v 48. minúte Dmowski a už o 56 sekúnd vyrovnal Urbánek. Autorom víťazného gólu bol v 55. minúte obranca Kotvan, ktorý využil presilovú hru.

HK Poprad – HK Nitra 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)
Góly: 48. Dmowski, 49. Urbánek, 55. Kotvan (Calof, Záborský) – 2. Jackson (Harper, Gajdoš), 32. Jackson (Gates, Buček) Rozhodovali: Goga, Výleta – Jedlička, Vyšný, vylúčení: 2:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1668 divákov
Poprad: Vay – Turan, McFadden, Brincko, Kotvan, J. Brejčák, D. Brejčák, Kurovskij, Nahalka – Peresunko, Coulter, Dmowski – Kukuča, Calof, Záborský – Svitana, Mlynarovič, Paločko – Šotek, Urbánek, Bodnár
Nitra: Aittokallio – Cotton, Bača, Valent, Gajdoš, Vitáloš, Stacha, Fatul – Bajtek, Gill, Buček – Jackson, Gates, Harper – Bartakovics, Šramaty, Čederle – Lacka, Bubela, Okoličány – Ridzoň

Dvojgólový náskok Novým Zámkom nestačil. Spišiaci zabrali
Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili na ľade Nových Zámkov 5:3. Spišiaci sa v tabuľke dotiahli na lídra z Košíc na rozdiel bodu. Novozámčania zaznamenali štvrtú prehru za sebou.

Domáci si v prvej tretine vypracovali dvojgólový náskok 3:1, no hostia nezložili zbrane. „Rysy“ dokázali tromi gólmi otočiť na 4:3 a duel spečatil gólom do prázdnej bránky Burgess.

HC Mikron Nové Zámky – HK Spišská Nová Ves 3:5 (3:1, 0:1, 0:3)
Góly: 8. T. Mikúš (Johnson), 9. Michnáč (Kozák, Roy), 12. Roy (Michnáč, Roman) – 1. Nellis (Archambault, Burgess), 35. Nellis (Archambault, Merežko), 45. Kerbashian (Majdan, Merežko), 48. Džugan (Merežko), 59. Burgess (Vandas). Rozhodovali: Hronský, Stano – Orolin, Gegáň, vylúčení: 2:1, presilovky a oslabenia: 0:0
N. Zámky: Kantor – Roman, Lee, Mamčics, Ligas, Kozák, Novajovský – Prokeš, Ondrušek, Števuliak – T. Mikúš, Johnson, J. Mikúš – Stupka, Roy, Michnáč – Fafrák, Barto, Kováč
Spišská: Surák – Ališauskas, Merežko, Knižka, J. Valach, Romaňák, Žiak, Veverčák – Burgess, Nellis, Archambault – Majdan, Kerbashian, Bakoš – Džugan, Myklucha, Vandas – Drábek, Bortňák, Danielčák – Zöld

Drámu v Trenčíne rozhodol pre Bystričanov Ďatelinka
Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v 23. kole Tipos extraligy na ľade Dukly Trenčín 4:3. „Barani“ uspeli v treťom z uplynulých štyroch duelov.

HK Dukla Trenčín – HC '05 Banská Bystrica 3:4 (2:2, 1:2, 0:0)
Góly: 7. Baláž, 20. Immo (Conwway), 21. Ahl (Conway) – 11. Adam (Turnbull), 13. Turnbull (Vela, Adam), 23. Plančár (Stránský, Štrauch), 35. Ďatelinka (Šenkeřík, Petriska). Rozhodovali: Crman, Štefik – Konc ml., Frimmel, vylúčení: 6:3, presilovky: 0:2, oslabenia: 1:0, 1790 divákov.
Dukla Trenčín: LaCouvee – Starosta, Pietroniro, Ekberg, Hlaváč, Nemčík, M. Hudec, Kupec – D. Hudec Sojčík, Petráš – Ahl, Conway, Charbonneau – Krajčovič, Lichanec, Sloboda – Immo, Baláž, Giľák
Banská Bystrica: Belányi – Bačik, Eichwede-Wilde, Šenkeřík, Hora, Ďatelinka, Luža, Žabka – Wilkins, Vela, Turnbull -Petriska, Adam, Faith – Výhonský, Bíreš, Macek – Plančár, Štránský, Štrauch

Liptáci po Slovane zdolali aj Zvolen
Hokejisti Liptovského Mikuláša si pripísali v Tipos extralige druhé víťazstvo za sebou. Po utorkovom triumfe 4:2 nad Slovanom zdolali v piatok ľade HKM Zvolen 5:3. Domáci útočník Severi Lahtinen sa na triumfe podieľal hetrikom.

HK 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)
Góly: 4. Lahtinen (Quince, Réway), 26. Quince, 29. Lahtinen (Quince, Réway), 45. Lahtinen (Fekiač, Hraško), 45. Nauš (Egle) – 3. Bondra (Kubka, Viedenský), 26. Mucha (Kašlík), 30. Bondra (Zuzin). Rozhodovali: Baluška, J. Konc ml. – Kacej, Valo, vylúčení: 2:3, presilovky a oslabenia: 0:0, 687 divákov.
Liptovský Mikuláš: Krasikov – Mezovský, Lalík, Žilka, Vasilyev, Hraško, Fekiač, Nátny, Vojtech, Réway – Lahtinen, Quince, Nauš – Berry, Egle, Avtsin – Sukeľ, Uhrík, Valigura – Tkáč, Vankúš
Zvolen: Kupsky – Sládok, Hain, Hults, Mudrák, Čulík, Kubka, Haborák, Hecl – Šiška, Langkow, Mucha – Kašlík, Hults, Zuzin – Bondra, Viedenský, Kolenič – Csányi, Marcinek