Striedanie na čele, východniari za východniarov. Lídrom extraligy je odteraz Poprad

Hokejisti Popradu zvíťazili v 41. kole Tipos extraligy nad Trenčínom 4:1 a poskočil na čelo tabuľky. "Kamzíci" využili zaváhanie Spišskej Novej Vsi, ktorá prehrala na ľade Liptovského Mikuláša 2:3 a pred Spišiakmi majú dvojbodový náskok. Pred Spišiakmi majú dvojbodový náskok.

02.02.2024 20:42
SR Hokej TEL 41.kolo Slovan Humenné BAX Foto: ,
Na snímke zľava Ryan Foss (HC 19 Humenné) a Samson Mahbod (Slovan).

Popradčania triumfovali v siedmom zápase v sérii a tretíkrát v sezóne nad Trenčínom.

„Kamzíci“ sa ujali vedenia už po 86 sekundách, keď Calof našiel medzi kruhmi Bjalončíka, ktorý prestrelil LaCouveeho. Na ďalší gól čakali diváci až do 37. minúty a opäť sa tešili domáci.

Strelu Betkera trenčiansky brankár len vyrazil do strany a Jendek zakončil do odkrytej bránky. V závere skúsili Trenčania hru bez brankára, no už po pár sekundách to využil Coulter.

Necelé dve minúty pred koncom tretej časti ešte zvýšil Calof na 4:0. Hostia sa dočkali 42 sekúnd pre sirénou vďaka Petrášovi.

Tipos extraliga – 41. kolo:

HK Poprad – HK Dukla Trenčín 4:0 (1:0, 1:0, 2:1)

• Góly: 2. Bjalončík (Calof, Steenbergen), 37. Jendek (Betker, Šotek), 57. Coulter (Svitana), 59. Calof (Záborský, Betker) – 60. Petráš (Conway, Sojčík). Rozhodovali: Crman, Kalina – Bogdaň, Knižka, vylúčení: 1:0 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 2696 divákov.
  • Poprad: Vay – Cardwell, Brincko, Turan, Betker, Česánek, D. Brejčák – Svitana, Coulter, Dmowski – Kukuča, Jendek, Záborský – Calof, Bjalončík, Steenbergen – Belluš, Suchý, Šotek
  • Trenčín: LaCouvee – Pietroniro, Kielb, Starosta, Petrovický, M. Hudec, Hlaváč, Kupec – Giľák, Baláž, Ahl – Charbonneau, Conway, D. Hudec – Immo, Sojčík, Petráš – Sloboda, Mikúš, Krajčovič – Stahoň
tatar kraken Čítajte viac Fantastická správa. Hráči z NHL sa vrátia na zimnú olympiádu

Spišiaci ťahajú negatívnu šnúru

Hokejisti HK Spišská Nová Ves utrpeli piatu prehru za sebou. V piatok podľahli domácemu Liptovskému Mikulášu 2:3 a prišli o post lídra tabuľky. Naopak, Liptáci zastavili sériu štyroch prehier a upevnili si desiate miesto.

V súboji dvoch tímov, ktorým sa v uplynulom období nedarilo, mali navrch domáci. Dvoma gólmi prispel k triumfu Haralds Egle. Brankár HK 32 Alexej Krasikov si držal čistý štít až do 57. minúty, potom ho prekonali Róbert Džugan a Igor Merežko, vyrovnávajúci gól sa však už Spišiakom nepodarilo streliť.

HK 32 Liptovský Mikuláš – HK Spišská Nová Ves 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)

• Góly: 5. Egle (A. Nauš, Lalík), 7. Quince (Thompson, Avcin), 54. Egle (Lalík, Berry) – 57. Džugan (Merežko, Kerbashian), 60. Merežko (Kerbashian). Rozhodovali: Výleta, Goga – Vyšný, Orolin, vylúčení: 2:2 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 932 divákov.
  • HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov – Mezovský, Thompson, Hraško, Žilka, Lalík, Fekiač, Jendroľ – Avcin, Quince, Kriška – A. Nauš, Egle, Berry – Sukeľ, Réway, Vojtech – T. Nauš, Vankúš, Nespala
  • HK Spišská Nová Ves: Melicherčík – Ališauskas, Merežko, Žiak, Valach, Groch, Björkung, Vaverčák – Archambault, Nellis, Hamráček – Bakoš, Kerbashian, Rapáč – Džugan, Myklucha, Majdan – Drábek, Bortňák, Vandas
buček ramsay Čítajte viac V Česku zažil ťažké obdobie, oporou mu bol Hudáček. Najlepší Slovák v extralige po návrate domov žiari a sníva o MS

Košice doma nedali gól

Hokejisti HC 05 Banská Bystrica zvíťazili na ľade HC Košice 1:0. Jediný gól duelu strelil v 24. minúte útočník Dominik Sojka, pre ktorého to bol prvý presný zásah v sezóne.

Brankár „baranov“ Gašper Krošelj dosiahol tretie čisté konto v sezóne. Košičania si nenapravili chuť po stredajšej prehre v Michalovciach (0:3) a neskórovali v dvoch zápasoch po sebe prvýkrát od marca 2018.

Naďalej im patrí priebežná štvrtá priečka, Banskobystričania sú na šiestej o štyri body pred siedmym Zvolenom.

Diváci videli v prvej tretine štyri presilovky, po dve na oboch stranách, no ofenzívnym kombináciám oboch tímov chýbala presnosť i presnejšie zakončenie. Hostia išli do vedenia v 24. minúte, keď Sojka tečoval strelu obrancu Stránského a brankár Riečický nestihol zareagovať – 0:1.

Košičania si ešte v druhej tretine vytvorili viacero šancí, blízko ku gólu boli Jääskeläinen i Fejes, no Krošelja neprekonali.

Hostia hrozili z protiútokov, nebezpeční boli aj v presilovkách, no druhýkrát už nedokázali prekonať Riečického. Skóre sa nezmenilo ani počas hry domáceho tímu so šiestimi hráčmi v závere zápasu.

Duel sledoval priamo v Steel aréne aj slovenský reprezentant Juraj Slafkovský, ktorý využil prestávku v zámorskej NHL na krátky pobyt v Košiciach.

HC Košice – HC 05 Banská Bystrica 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

• Gól: 24. Sojka (D. Stránský, A. Stránský). Rozhodovali: T. Orolin, J. Konc ml. – Stanzel, Šoltés, vylúčení: 5:5 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 3773 divákov
  • Košice: Riečický – Olsson, Breton, Bartoš, Zech, Deyl, Šedivý, Dravecký – Jääskeläinen, Pollock, Fejes – Lunter, Berger, Chovan – Rogoň, Slovák, Jokeľ – Bačo, Havrila, Bartánus
  • Banská Bystrica: Krošelj – D. Stránský, Bačik, Žabka, Hora, Luža, Ďatelinka, Pavúk – Turnbull, Langkow, Wilkins – Matoušek, Bíreš, Macek – Výhonský, Faith, Petriska – Štrauch, Sojka, A. Stránsku
hokej slovensko MS 2023 Čítajte viac Pomoc z Ruska by sa Šatanovi rozhodne zišla. Slováci však na ňu nie sú odkázaní

Nitra valcovala v Zámkoch

Hokejisti HK Nitra zvíťazili na ľade HC MIKRON Nové Zámky 5:1 a posunuli sa v tabuľke so 66 bodmi na piate miesto. Domáci si pripísali tretiu prehru z uplynulých štyroch zápasov a zostali na 11. mieste, už s päťbodovým mankom na desiaty Liptovský Mikuláš.

Nitrania viedli od 19. minúty zásluhou presilovkového gólu Brenta Gatesa. Na jeho zásah dokázal odpovedať Ben Johnson, ale v závere druhej tretiny vrátil hosťom tesný náskok Patrick Newell.

O svojom víťazstve definitívne rozhodli hráči spod Zobora v tretej tretine, ktorú vyhrali 3:0. Triumf spečatil v 57. minúte svojím 22. gólom v sezóne Samuel Buček.

HC MIKRON Nové Zámky – HK Nitra 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)

• Góly: 26. Johnson (Loggins, Roy) – 19. Gates (Buček), 39. Newell (Jackson), 49. Jackson (Gates), 57. Okoličány (Lacka, Čederle), 57. Buček. Rozhodovali: Baluška, Stano – Frimmel, Kacej, vylúčení: 1:2 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2736 divákov.
  • HC MIKRON Nové Zámky: Kantor – Lee, Hatala, Mamčics, Ligas, Kozák, Novajovský – Johnson, Roy, Loggins – T. Mikúš, Prokeš, Michnáč – Stupka, Ondrušek, Števuliak – Fafrák, Barto, Kováč
  • HK Nitra: Kašík – Mezei, Cotton, Gajdoš, Bača, Stacha, Vitaloš, Valent, Fatul – Buček, Gill, Bubela – Jackson, Gates, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Bajtek, Pobežal, Hrnka
00. Hlavná FOTO Čítajte viac Fico nebol ani raz premiérom, iPhone ešte neexistoval. Matuzalemovia sú v NHL už 20 rokov

Slovan rozbil Humennné

Hokejisti HC Slovan Bratislava triumfovali nad HC 19 Humenné vysoko 7:2. „Belasí“ zdolali nováčika súťaže aj vo štvrtom vzájomnom stretnutí sezóny a dotiahli sa na siedmy HKM Zvolen na rozdiel bodu.

Humenčania sú naďalej na poslednej 12. priečke so stratou sedem bodov, keďže jedenáste Nové Zámky doma podľahli Nitre (1:5).

Slovanisti položili základ úspechu v úvodnej tretine, v ktorej strelil dva góly Pecararo a jeden pridal Sersen.

Trikrát sa presadili domáci strelci aj v prostrednej časti hry, keď v oslabení zvýšil na 4:0 Lukošik, hetrik skompletizoval Pecararo a šiesty presný zásah zaznamenal Šille.

V treťom dejstve ešte hostia gólmi Lineta a Vaška upravili konečný stav na 7:2.

HC Slovan Bratislava – HC 19 Humenné 7:2 (3:0, 3:0, 1:2)

• Góly: 1. Pecararo (Holway), 10. Sersen (Preisinger, Bergman), 19. Pecararo (Sersen, Ranford), 22. Lukošik, 35. Pecararo (Poirier, Ranford), 36. Šille (Mahbod, Takáč), 42. Ranford (Pecararo) – 50. Linet (Pereskokov, Paršin), 52. Vaško (Foss, Meliško). Rozhodovali: Hronský, Krajčík – Hercog, Gegáň, vylúčení: 4:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 5060 divákov
  • Slovan: Godla – Holway, Korenčík, Kubka, Golian, Bergman, Sersen, Beňo – Pecararo, Poirier, Ranford – Šille, Mahbod, Takáč – Török, Preisinger, Lukošik – Fominych, S. Petráš, Dudáš
  • Humenné: Galimov (21. Kozel) – Sredl, Meliško, Sergienko, Pacalaj, Novický, Ťavoda – Pereskokov, Linet, Paršin – Handlovský, Kuru, Lapšanský – Vaško, Foss, Šoltés – Borov, Ragan, Horvát – Thomka