Bystričania zdolali Zvolen po nájazdoch, Prešov plienil v Michalovciach

Hokejisti Banskej Bystrice zdolali v 28. kole Tipos extraligy doma lídra zo Zvolena 3:2 po predĺžení a nájazdovom rozstrele. Zaznamenali tak štvrté víťazstvo v rade.

13.01.2023 20:34
SR Dubnica šport hokej TEL 23. kolo Trenčín... Foto: ,
Ilustračné foto

Hostia išli rýchlo do vedenia z presilovky Viedenským. Domáci odpovedali rovnakou mincou, keď ťažili z tlaku zo skončenej početnej výhody Výhonským. V druhej tretine otočili aktívnym Troockom, lenže skrytá strela Mudráka znamenala vyrovnanie na 2:2.

V tretej tretine a ani v následnom predĺžení gól nepadol, takže sa rozhodovalo až v samostatných nájazdoch. V nich zaznamenal víťazný zásah až v siedmej sérii Bystričan Urbánek.

HC '05 Banská Bystrica – HKM Zvolen 3:2 pp a sn (1:1, 1:1, 0.0 – 0:0, 1:0)
Góly: 1. Viedenský (Jedlička, Zuzin), 27. Troock (Kontos. Watling), Urbánek (rozh. sam. nájazd) – 8. Výhonský (J. Sukeľ, Gašpar), 29. Mudrák (Hanna, Huntebrinker). Rozhodovali: Výleta, J. Konc ml. – Haringa, Gegáň, vylúčení na dve min.: 2:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2819 divákov
Banská Bystrica: Sedláček – Luža, Ďatelinka, Bačík, Kojo, Holenda, Matej Bača, Frídel – Výhonský, G. Gabor, Kabáč – Gašpar, Bíreš, J. Sukeľ – Watling, Kontos, Troock – Sojka, Urbánek, D. Jendek
Zvolen: Petrík – Messner, Hraško, Mudrák, Hanna, Hraško, Kubka, Sládok, S. Barcík – Jedlička, Langkow, R. Bondra – Sideroff, Huntebrinker, M. Hecl – Stupka, Viedenský, Zuzin – Marcinek, Šiška, Csányi

V derby uspel Prešov

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prekvapujúco nestačili na posledný HC MV TRANSPORT Prešov, ktorému podľahli doma 0:4. Hostí podržal brankár Eugen Rabčan, ktorý si prvýkrát v sezóne udržal čisté konto.

Prešovčania položili základ víťazstva v druhej tretine, ktorú vyhrali 3:0. Po troch prehrách za sebou sa dočkali plného bodového zisku a z 12. miesta strácajú na jedenástu Nitru už len dva body. Michalovciam sa nedarí, v uplynulých siedmich stretnutiach zvíťazili iba raz (nad Slovanom 3:2) a získali v nich dokopy len päť bodov. V tabuľke figurujú naďalej na 6. priečke.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC MV TRANSPORT Prešov 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
Góly: 13. Nauš (Gerlach, Girduckis), 26. Avcin (Nátny), 29. Campagna (Avcin, Šimun), 36. Ščurko (Klíma). Rozhodovali: Snášel ml., Orolin – Stanzel, Bogdaň, vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 2583 divákov.
HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek (29. Košarišťan) – Michalčin, Glazkov, Osburn, Hammond, Štajnoch, Mihalik – Pereskokov Valentini, Garreffa – Puliš, Pavlovs, Suja – Žitný, Bjalončík, Matúš Paločko – Vašaš, Galamboš, Buc
HC MV Transport Prešov: Rabčan – Rajnoha, Giles, Nátny, Chlystov, D. Jendroľ, Turan, Fekiač, J. Sýkora – Gerlach, Girduckis, Nauš – Campagna, Šimun, Avcin – Ščurko, Klíma, Tkáč – Žilka, Thomka, K. Jendroľ

Spišiaci zdolali Nové Zámky

Hokejisti HK GROTTO Spišská Nová Ves zdolali doma HC MIKRON Nové Zámky tesne 3:2. V tabuľke sa bodovo dotiahli na svojho súpera. Oba tímy majú na konte 59 bodov, štvrtí sú Novozámčania vďaka lepšiemu skóre.

Domáci prehrávali od 23. minúty po góle Richarda Ondrušeka 1:2, ale ešte v druhej tretine skóre otočili zásluhou Kalea Kerbashiana a Michaela Vandasa. Tento stav sa už potom nezmenil. Spišiaci potvrdili dobrú formu, vyhrali šiesty z uplynulých siedmich zápasov.

HK GROTTO Spišská Nová Ves – HC MIKRON Nové Zámky 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Góly: 10. Giľák (Verbeek, Myklucha), 28. Kerbashian (Ouellet-Beaudry), 36. Vandas (Giľák, Réway) – 15. Roman (Gennaro, Johnson), 23. Ondrušek (Múčka, Chovan). Rozhodovali: Jobbágy, Crman – Orolin, Šoltés, vylúčení: 3:2 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.
HK GROTTO Spišská Nová Ves: Melicherčík – Romaňák, Ouellet-Beaudry, Malina, Ališauskas, Ordzovenský, Žiak, Šuty – LaPorte, Nellis, Rapáč – Vandas, Réway, Kerbashian – Verbeek, Myklucha, Giľák – Vartovník, Bortňák, Hamráček
HC MIKRON Nové Zámky: Kantor – Mamčics, Ligas, Kozák, Hatala, Roman, Chovan, Laurenčík – Gennaro, Johnson, Jackson – T. Mikúš, J. Mikúš, Klempa – Mišiak, Ondrušek, Múčka – Ružek, Hajnik

Poprad doma padol

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš vyhrali na ľade HK Poprad 2:0. V podtatranskom derby ich poslal do vedenia v 34. minúte Marek Vankúš a triumf spečatil v závere Marek Hudec gólom do prázdnej bránky pri power play domácich. Oporou hostí bol brankár Michal Valent, ktorý vykryl všetkých 41 striel súpera a dosiahol druhý shutout v sezóne.

Liptáci zvíťazili vonku prvýkrát od 6. novembra 2022, keď uspeli v Nových Zámkoch 2:1 po nájazdoch. Ukončili sériu troch prehier a poistili si 10. priečku. Poprad utrpel tretiu prehru v rade, v uplynulých troch zápasoch dal dokopy iba dva góly a v tabuľke zostal na ôsmom mieste.

HK Poprad – MHk 32 Liptovský Mikuláš 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 34. Vankúš (Šmída), 59. M. Hudec (Kuru, Saari). Rozhodovali: Rojík, Korba – Janiga, Durmis, vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 1140 divákov.
HK Poprad: Peters – Betker, Drgoň, Kotvan, Vainio, Meliško, Podlipnik, Jasečko – Jermain, Skokan, Svitana – Záborský, Kolouch, Bubela – Razgals, Mlynarovič, Kukuča – S. Petráš, Matej Paločko, Kundrik – Sokoli
MHk 32 Liptovský Mikuláš: M. Valent – Mezovský, Ventelä, Pavúk, Ďjakov, Novajovský, M. Hudec, Kapičák, Braun – Kriška, Walega, Handlovský – Karsums, Saari, Kuru – Michalík, Vähätalo, Uhrík – Vankúš, Šmída, Štrauch