Vicemajster prehral siedmy zápas za sebou, padol aj Slovan

Hokejisti Nových Zámkov zvíťazili v krajskom derby na ľade Nitry 4:2. "Býci" vyhrali aj tretí vzájomný zápas v prebiehajúcej sezóne.

04.12.2022 19:29
7. HK Nitra Foto: ,
Hráči HK Nitra.

„Corgoni“ zostali na poslednej priečke, keď prehrali už siedmy duel po sebe.

Vyrovnané stretnutie sa zlomilo až v poslednej tretine. Hosťom sa podarilo odskočiť súperovi na rozdiel dvoch gólov zásluhou zámorskej dvojice Robby Jackson a Ben Johnson.

Nitrania ešte v závere zdramatizovali duel, ale deväť sekúnd pred koncom spečatil výhru Nových Zámkov gólom do prázdnej bránky a svojím druhým v zápase Jackson.

Tipos extraliga – 23. kolo

HK Nitra – HC MIKRON Nové Zámky 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)
Góly: 17. Baláž (Guman), 58. Sýkora (Donaghey) – 24. Kozák (Farley), 45. Jackson (Števuliak, Farley), 52. Johnson (Števuliak, Lee), 60. Jackson (Lee). Rozhodovali: Štefik, Snášel – Kacej, Frimmel, vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše: Solenský (Nitra), Roman (N. Zámky) obaja 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1777 divákov.
Nitra: Honzík – Mezei, Bodák, Švarný, Vitaloš, Gajdoš, Donaghey, Erkamps – A. Sýkora, Čederle, Krivošík – Tvrdoň, Baláž, Guman – Knies, Duke, Lacka – Molnár, Solenský, Drábek – Volko
Nové Zámky: Kantor – Kozák, Roman, Lee, Ligas, Mamčics, Chovan, Laurenčík, Jobek – Farley, Johnson, Jackson – T. Mikúš, Gennaro, Števuliak – Klempa, J. Mikúš, Faith – Barto, Ondrušek, Hájnik

Prvá výhra nového kouča

Hokejisti HC '05 Banská Bystrica zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 23. kola Tipos extraligy nad HK GROTTO Spišská Nová Ves 5:1 a ukončili tak trojzápasovú sériu prehier.

Išlo o prvú výhru trénera Douga Sheddena po príchode do tímu „baranov“. Na druhej strane prehrala Spišská tretí duel po sebe, všetky na ihriskách súperov.

Domáci išli do vedenia 2:0, keď sa v prvej tretine po nepremenenom trestnom strieľaní Šoltésa presadil spomedzi kruhov pohotový Björkung a v strednom dejstve využil druhé nariadené trestné strieľanie počas oslabenia sám faulovaný Bíreš.

Hostia odpovedali do prestávky po peknom natlačení sa pred bránku Nellisa, avšak „barani“ kontrovali v 35. sekunde tretej tretiny po rýchlom prechode do útoku Šoltésa – 3:1.

Štvrtý zásah pridal po nevyužitej presilovke Spišiakov blafákom Troock a bodku za zápasom dala tvrdá rana kapitána Ďatelinku spoza kruhov.

HC '05 Banská Bystrica – HK GROTTO Spišská Nová Ves 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Góly: 6. Björkung (J. Sukeľ, Bíreš), 32. Bíreš (z trest. strieľania), 41. Šoltés (Jendek, Bačík), 45. Troock (Urbánek), 58. Ďatelinka (Holenda, J. Sukeľ) – 37. Nellis (Rapáč, Ulander). Rozhodovali: Baluška, Fridrich – M. Orolin, Vyšný, vylúčení na dve min: 3:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, diváci: 1796.
Banská Bystrica: Rahm – Holenda, Bačík, Björkung, Kojo, Frídel, Ďatelinka, Pavlin – Šoltés, Kontos, Jendek – Troock, Tamáši, Urbánek – Gašpar, Bíreš, J. Sukeľ – Výhonský, G. Gabor, Kabáč
Spišská: Melicherčík – Beaudry, Romaňák, Ulander, Groch, Ališauskas, Žiak, Malina – Rapáč, Nellis, Majdan – Vartovník, Bortňák, Hamráček – Vandas, Kerbashian, Verbeek – Giľák, Salituro, D. Tkáč

Prešov nastrieľal osem gólov

Hokejisti HC MV Transport Prešov zvíťazili v nedeľnom zápase 23. kola Tipos extraligy nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 8:4. V drese domácich skórovalo šesť rôznych hráčov.

Prešovčania triumfovali len v treťom z uplynulých dvanástich duelov a v tabuľke sa posunuli na 10. miesto, o bod pred svojho nedeľného súpera. Liptáci majú pred poslednou Nitrou náskok tri body.

HC MV Transport Prešov – MHk 32 Liptovský Mikuláš 8:4 (2:2, 3:0, 3:2)
Góly: 12. Šimun, 18. Žilka (Klíma, Milý), 29. Turan (Neuls), 34. Gerlach (Girduckis), 37. Campagna (Lalík, Sýkora), 47. Sýkora (Campagna, Šimun), 57. Šimun, 60. Campagna – 14. Vankúš (Haluška), 14. Kuru (Saari, Štrauch), 41. Karsums (Štrauch, Sorokin), 59. Handlovský (Diakov). Rozhodovali: Žák, Orolin – Jurčiak, Tvrdoň, vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, 614 divákov.
Prešov: Bespalov – Lalík, Giles, Turan, Jendroľ, Doetzel, Nátny, Fekiač – Gerlach, Girduckis, Nauš – Sýkora, Šimun, Campagna – Džugan, Neuls, Ščurko – Milý, Klíma, Žilka
L. Mikuláš: Durný – Sorokin, Bakala, Diakov, Pavúk, Ventelä, Kapičák – Štrauch, Kuru, Karsums – Kriška, Saari, Handlovský – Michalík, Walega, Uhrík – Haluška, Vankúš, Šmída

Derby pre Michalovce

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 23. kola Tipos extraligy na ľade HC Košice 4:3 po predĺžení a samostatných nájazdoch.

Predĺžili tak víťaznú sériu na päť zápasov a Košičanom pripravili po desiatich domácich víťazstvách prvú prehru.

Po dvoch tretinách bol stav nerozhodný, keď sa presadili Jakub Linet a Jakub Suja. Košičania odskočili súperovi v tretej tretine na rozdiel dvoch gólov zásluhou Patrika Rogoňa a Joonu Jääskeläinena (3:1).

Hostia vyrovnali počas hry bez brankára vďaka Romanovi Žitnému a Patriksovi Zabusovsovi. V samostatných nájazdoch skórovali michalovskí útočníci Matúš Paločko a Juraj Bezúch.

Pre kapitána „oceliarov“ Michala Chovana to bol 700. zápas v najvyššej slovenskej súťaži. Po 23. kole sú košickí hokejisti so 43 bodmi na 4. mieste, Michalovce sú pod nimi s dvojbodovým mankom.

HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce 3:4 pp a sn (0:0, 1:1, 2:2 – 0:0, 0:1)
Góly: 23. Linet (Jokeľ, Deyl), 46. Rogoň (Chovan), 54. Jääskeläinen (Leskinen, Southorn) – 26. Suja (Chalupa, Glazkov), 57. Žitný (Osburn, Buc), 60. Zabusovs (Osburn), rozh. sam. nájazd Paločko. Rozhodovali: Goga, Kalina – Drblík, Stanzel, vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3835 divákov.
Košice: Riečický – Olsson, Deyl, Romančík, Southorn, Ferenc, Šedivý, A. Bartoš – Jääskeläinen, Campbell, Leskinen – Bartánus, Chovan, Paršin – Lamper, Slovák, Rogoň – Jokeľ, Linet, Havrila
Michalovce: Škorvánek – Štajnoch, Glazkov, Osburn, Hammond, Michalčin, Macejko – Zabusovs, Pavlovs, Paločko – Žitný, Buc, Okoličány – Szypula, Suja, Bezúch – Vašaš, Galamboš, Chalupa

Poprad rozhodol v predĺžení

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v nedeľňajšom zápase 23. kola Tipos extraligy nad HC Slovan Bratislava 3:2 po predĺžení.

Obranca domácich Adam Drgoň strelil rozhodujúci gól v 62. minúte počas presilovej hry. Slovan sa napriek prehre udržal na čele tabuľky.

Popradčania triumfovali nad obhajcom titulu prvýkrát v sezóne, keď predchádzajúce dva zápasy prehrali so skóre 2:9. Tomáš Záborský aj Liam Pecararo zaznamenali v stretnutí dva body za gól a asistenciu.

HK Poprad – HC Slovan Bratislava 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0)
Góly: 5. Paločko (Kukuča, Meliško), 21. Záborský (Skokan, Betker), 62. Drgoň (Svitana, Záborský) – 29. Takáč (Minárik, Pecararo), 41. Pecararo (MacKenzie, Sersen). Rozhodovali: J. Konc ml, Korba – Hájnik, Valo, vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2444 divákov.
Poprad: Rychlík – Betker, Drgoň, Vainio, Kotvan, Meliško, Bokroš, Jasečko – Livingston, Skokan, Razgals – Záborský, Bubela, Svitana – Paločko, Mlynarovič, Kukuča – Juhola, Paukovček, Petráš
Slovan: Coreau – MacKenzie, Golian, Valach, Beňo, Gachulinec, Sersen, Maier – Pecararo, Minárik, Takáč – Fominych, Kytnár, Haščák – Petriska, Lipiansky, Matoušek – Šotek, Bezák, Kukumberg

V Dubnici uspeli hostia

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v nedeľnom zápase 23. kola Tipos extraligy na ľade HK Dukla Trenčín 4:3. V drese hostí zaznamenal čistý hetrik Maroš Jedlička.

Zvolen zvíťazil vo štvrtom stretnutí po sebe a bodovo sa tak dotiahol na vedúci Slovan Bratislava. Ten vedie vďaka lepšej bilancii vo vzájomných dueloch a má zápas k dobru.

Trenčania sú na ôsmej priečke o dva body pred Banskou Bystricou, ktorá odohrala o zápas menej.

HK Dukla Trenčín – HKM Zvolen 3:4 (0:2, 1:1, 2:1)
Góly: 24. Petráš (Čacho, Pietroniro), 46. Petráš (Sloboda, Pietroniro), 52. Flick (Obdržálek, Stacha) – 11. Jedlička (Huntebrinker, Mudrák), 19. Jedlička (Bondra), 21. Jedlička (Langkow), 41. Stupka (Mudrák). Rozhodovali: Rojík, Novák – Hercog, Gegáň, vylúčení: 3:3 na 2 min, M. Tourigny – S.R. Hanna obaja 5+DKZ za bitku, presilovky a oslabenia: 0:0, 1734 divákov
Trenčín: LaCouvee – Starosta, Tourigny, Pietroniro, Ulrych, Hlaváč, Stacha, Miklovič – Petráš, Čacho, Sloboda – Thelin, Flick, Valach – Krajčovič, Sojčík, Hudec – Stahoň, Jurík, Obdržálek
Zvolen: Trenčan – Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Hain, Sládok – Jedlička, Langkow, Bondra – Stupka, Huntebrinker, Šiška – Marcinek, Viedenský, Csányi – Kolenič, Fekiač, Hraško