Spišiaci to na Slovan vedia, opäť ho zdolali. Zámčania získali len bod

V nedeľnom 16. kole Tipos extraligy sa nedarilo mužstvám na prvých troch miestach tabuľky. Líder z Nových Zámkov prehral doma s Liptovským Mikulášom 1:2 po nájazdoch, Slovan prehral v Spišskej Novej Vsi 1:4. Nedarilo sa ani Zvolenu, ktorý prehral v Košiciach 3:4 po predĺžení.

06.11.2022 18:42 , aktualizované: 20:08
SR Hokej Extraliga 16. kolo Prešov B. Bystrica POX Foto: ,
Juraj Šimek (Prešov) a Žiga Pavlin (Banská Bystrica) sa bijú v zápase 16. kola.

Na poslednom mieste tabuľky je Prešov, ktorý doma podľahol Banskej Bystrici 2:3. Na striedačku Popradu sa vrátil tréner Peter Mikula a jeho tím uspel v súboji s Trenčínom. Duklu zdolal 3:2 po predĺžení. O jeden gól triumfovali aj Michalovce ktoré zdolali Nitru 4:3.

Slovan s treťou prehrou zo štyroch zápasov

Hokejisti Spišskej Novej Vsi aj po druhý raz v sezóne triumfovali nad Slovanom Bratislava na domácom ľade. V 16. kole ho zdolali 4:1. Pre obhajcu titulu to bola už tretia prehra z uplynulých štyroch zápasov.

16. kolo Tipos extraligy:

HK GROTTO Spišská Nová Ves – HC Slovan Bratislava 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Góly: 12. Nellis (Kerbashian, Štrauch), 26. Rapáč (Salituro.), 37. Salituro (Kerbashian, Giľák), 59. Giľák (Majdan, Vandas) – 10. Šotek (Gachulinec). Rozhodovali: ŠtefIk, Snášel. ml, – Tvrdoň, Frimmel, vylúčení: 5:6, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 3024 divákov.
HK GROTTO Spišská Nová Ves: Melichečík – Malina, Ališauskas, Romaňák, Beaudry, Ulander, Ordzovenský, Groch, – Salituro, Kerbashian, Vandas, – Majdan, Nellis, Rapáč, – Štrauch, Bortňák, Giľák, – Hamráček, Vartovník, Novák
HC Slovan Bratislava: Coreau – Beňo, Mackenzie, Maier, Gachulinec, Sersen, Žabka, Demo, Bezák, – Gennaro, Harris, Pecararo, – Haščák, Zigo, Fominykh, – Matoušek, Minárik, Lukošík, – Petriska, Kytnár, Šotek

Michalovce zdolali Nitru

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili nad HK Nitra 4:3. Domáci tím ešte neviedol nový tréner Roman Stantien, no jeho asistenti Peter Kudelka a Dušan Devečka doviedli východniarov k druhému triumfu za sebou.

Hosťujúci kanadský útočník Reid Duke, ktorý nemohol nastúpiť na domáci duel proti Banskej Bystrici pre nedokončený prestup z AHL, sa presadil hneď v prvom stretnutí, keď znížil na konečných 3:4.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Nitra 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Góly: 20. Žitný (Pavlovs, Bezúch), 27. Suja (Paločko), 43. Paločko, 45. Bjalončík (Lapšanský, Macejko) – 16. Tvrdoň (Švarný), 24. Buncis (Knies), 48. Duke (Buncis, Donaghey). Rozhodovali: Korba, Smrek – Ordzovenský, Janiga, vylúčení: 4:8 na 2 min., navyše Bajtek (Nit.) 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 2563 divákov.
Michalovce: Škorvánek – Michalčin, Glazkov, Štajnoch, Hammond, Macejko, Mihálik – Zabusovs, Suja, Paločko – Žitný, Pavlovs, Bezúch – Lapšanský, Buc, Bjalončík – Vašaš, Galamboš, Chalupa
Nitra: O'Connor – Donaghey, Mezei, Gajdoš, Erkamps, Bodák, Švarný, Pupák – Sýkora, Duke, Morrison – Bajtek, Baláž, Tvrdoň – Krivošík, Buncis, Knies – Lacka, Myklucha, Molnár – Pekarčík

O výhre Popradu rozhodol Svitana

Hokejisti HK Poprad zvíťazili nad HK Dukla Trenčín 3:2 po predĺžení. O triumfe domácich rozhodol v 62. minúte kapitán Patrik Svitana.

„Kamzíci“ triumfovali v prvom stretnutí pod vedením nového trénera Petra Mikulu. Trenčania nenadviazali na piatkovú výhru na ľade lídra z Nových Zámkov a zostali na 10. mieste v tabuľke, Popradu patrí 7. priečka.

HK Poprad – HK Dukla Trenčín 3:2 (1:0, 1:1, 0:1)
Góly: 6. Bubela (Drgoň, Brincko), 31. Kukuča (Brincko, Drgoň), 62. Svitana (Skokan) – 39. Petráš Š. (Ulrych), 58. Tourigny (Čacho). Rozhodovali: Krajčík, Baluška – Vyšný, Drblík, vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1152 divákov.
Poprad: Peters – Brincko, Drgoň, Kotvan, Vainio, Jasečko, Meliško, Mešár – Záborský, Skokan, Svitana – Bubela, Paukovček, Yogan – Valigura, Paločko, Kukuča – Sokoli, Suchý, Samuel Petráš – Dlugoš
Trenčín: LaCouvee – Tourigny, Starosta, Pietroniro, Ulrych, Martiška, Hlaváč, Ozols – Šimon Petráš, Čacho, Sloboda – Thelin, Flick, Valach – Hudec, Sojčík, Krajčovič – Stahoň, Jurík, Belluš

Nové Zámky s ďalšou prehrou

Hokejisti Nových Zámkov prehrali s Liptovským Mikulášom 1:2 po nájazdoch a pripísali si druhú prehru po sebe.

Na čele tabuľky však majú naďalej dvojbodový náskok pred Slovanom Bratislava, Zámčania nazbierali v doterajšom priebehu sezóny 34 bodov.

HC MIKRON Nové Zámky – MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:2 pp a sn (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 1. Lee (Klempa, Števuliak) – 34. Drábek (Pavúk), rozh. nájazd Handlovský. Rozhodovali: Výleta, Konc – Orolín, Junek, vylúčení: 2:4, presilovky a oslabenia: 0:0.
HC MIKRON Nové Zámky: Kantor – Kozák, Hatala – Lee, Ligas – Roman, Martin Chovan – Mamčics, Laurenčík – Farley, Johnson, Jackson – Klempa, Tomáš Mikúš, Števuliak – Šišovský, Juraj Mikúš, Faith – Mišiak, Ondrušek, Barto
MHk 32 Liptovský Mikuláš: Kozel – Ventelä, Hudec – Novajovský, Pavúk – Diakov, Mezovský – Kapičák – Karsums, Kuru, Kriška – Handlovský, Saari, Walega – Uhrík, Šmída, MIchalík – Drábek, Kalousek, Haluška

Prešov prehral šiesty zápas v rade

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili na ľade Prešova 3:2. Rozhodujúci gól strelil v 59. minúte Branden Troock. Prešovčania prehrali už po šiesty raz v sérii.

HC MV TRANSPORT Prešov – HC ‘05 Banská Bystrica 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)
Góly: 5. Milý (Fekiač, Šimek), 21. Giles (Sýkora, Šimun) – 45. Bíreš (Troock, Holenda), 48. Gašpar (Pavlin), 59. Troock. Rozhodovali: Rojík, Žák – Konc ml., Durmis, vylúčení: 7:6, presilovky a oslabenia: 0:0, 724 divákov.
HC MV Transport Prešov: Bespalov (Rabčan) – Ľalík, D. Jendroľ, F. Fekiač, Giles, Pulščák, Nátny, Krajč – Sýkora, Šimun, Nauš – Gerlach, Girduckis, Martin – Milý, Neuls, Šimek – K. Jendroľ, Klíma, Žilka
HC 05 Banská Bystrica: Rahm (21. Belányi) – Pavlin, Bačik, Björkung, Kojo, Luža, Holenda, Frídel – Troock, Kontos, Urbánek – R. Gašpar, Tamáši, J. Sukeľ – Kabáč, Bíreš, Šoltés – M. Bača, Jamrich, Gabor

Košice potvrdili formu

Hokejisti HC Košice zvíťazili nad HKM Zvolen 4:3 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 65. minúte útočník Ville Leskinen.

Košičania zvíťazili vo štvrtom zápase po sebe a vrátili Zvolenčanom prehru z úvodného vzájomného duelu sezóny. Zároveň tým potvrdili formu, keď triumfovali v deviatich z uplynulých jedenástich zápasov.

Košičania sú po 16. kole na 5. mieste so ziskom 24 bodov. Zvolen je priebežne tretí s 29 bodmi.

HC Košice – HKM Zvolen 4:3 pp (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0)
Góly: 3. Rogoň (Tybor, Slovák), 40. Jääskeläinen (Campbell, Leskinen), 51. Havrila (Jokeľ, Hvila), 65. Leskinen (Campbell) – 19. Sideroff (Hecl, Huntebrinker), 42. Huntebrinker (Hecl), 50. Hecl. Rozhodovali: Hronský, Novák – Haringa, Jedlička, vylúčení: 6:7 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 928 divákov.
Košice: Riečický – Olsson, Deyl, Šedivý, Southorn, Ferenc, Novota, A. Bartoš – Leskinen, Campbell, Jääskeläinen – Rogoň, Chovan, Tybor – Lamper, Slovák, Jokeľ – Plochotnik, Havrila, Hvila
Zvolen: Peterson – Hain, Messner, Mudrák, Hanna, Kubka, Hraško, S. Barcík – Zuzin, Langkow, Bondra – Sideroff, Huntebrinker, Hecl – Stupka, Jedlička, Kašlík – Marcinek, Viedenský, Csányi

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #HK GROTTO Spišská Nová Ves