Jedenásťgólová prestrelka. Košice potiahol štvorbodový Chovan

Hokejisti Banskej Bystrice podľahli v utorňajšej predohrávke 11. kola Tipos extraligy na domácom ľade Košiciam 5:6. Až tri góly inkasovali v presilovkách a prehrali druhý duel na svojom ľade za sebou, hostia dosiahli tretie víťazstvo v sérii.

18.10.2022 20:47
1. HC Košice Foto: ,
Hokejisti HC Košice.

Do vedenia išli domáci v 3.j minúte, keď uspel v dorážke Výhonský. Košičania vyrovnali z trmy-vrmy pred bránkou, pričom gól po strele Bartánusa napokon rozhodcovia pripísali Michalovi Chovanovi. Bystričania v 15. minúte predviedli peknú kombinačnú akciu, na konci ktorej bol Bačík, z kruhu namieril k vzdialenejšej žrdi a tečovaný puk letel nad betón Durného.

Lenže Košice vyrovnali o 40 sekúnd z presilovky, keď puk od nohy Campbella podľa videorozhodcu dovolene putoval medzi žrde. V druhej tretine poslal „baranov“ do vedenia Kontos z dorážky, no „oceliari“ bleskovo odpovedali do štrnástich sekúnd Bartánusom pred odkrytou bránkou Rahma.

28. Zimný štadión Ondreja Nepelu Čítajte viac Zmena názvu? Nech sa páči, ale bez nás! Slovan zvažuje radikálny krok

Štvrtýkrát dostal Banskú Bystricu do vedenia tečom Sojka a štvrtýkrát hostia vyrovnali, keď v presilovke vypálil z kruhu nekompromisne Jääskeläinen. V tretej tretine už chytal za Košice Riečický a potešil ho najprv obranca Southorn, ktorý v početnej výhode od modrej poslal svoj tím prvýkrát v dueli do vedenia, a potom aj Campbell, ten sa voľný z medzikružia nepomýlil.

V závere Banskobystričania znížili v presilovke v hre bez brankára v šiestich proti štyrom Kontosom, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

Tipos extraliga – 11. kolo

HC'05 Banská Bystrica – HC Košice 5:6 (2:2, 2:2, 1:2)
Góly: 3. Výhonský (Sojka, Gabor), 15. Bačik (Kabáč, Kontos), 27. Kontos (Kabáč, Pavlin), 35. Sojka (Luža, Gabor), 58. Kontos (Urbánek, R. Gašpar) – 13. Michal Chovan (Bartánus, Watling), 16. Campbell (Leskinen, Southorn), 28. Bartánus (Michal Chovan, Olsson), 37. Jääskeläinen (Southorn, Michal Chovan), 46. Southorn (Jääskeläinen, Šedivý), 47. Campbell (Watling). Rozhodovali: Moller, Hronský – Gegáň, D. Konc ml., vylúčení: 4:5, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 1895 divákov.
Banská Bystrica: Rahm – Björkung, Luža, Pavlin, Bačik, Holenda, Ďatelinka, Frídel – Bíreš, Kontos, Kabáč – Šoltés, Tamáši, Jendek – J. Sukeľ, Urbánek, R. Gašpar – Výhonský, Sojka, G. Gabor
Košice: Durný (41. Riečický) – Olsson, Southorn, Šedivý, Deyl, Novota, Ferenc, A. Bartoš – Jääskeläinen, Campbell, Leskinen – Bartánus, Michal Chovan, Watling – Tybor, M. Slovák, Lamper – J. Milý, Linet, Havrila

Viac na túto tému: #hokej #extraliga #Banská Bystrica #HC Košice