Nitra s ďalšou päťgólovou fackou, mizerne začal aj Trenčín

Hokejisti Spišskej Novej Vsi zvíťazili v 2. kole Tipos extraligy nad Trenčínom 6:2 a Dukla po tejto prehre klesla na predposledné miesto tabuľky. Nedeľný program bol ochudobnený o šláger Košice - Slovan, duel odložili na november.

18.09.2022 19:01 , aktualizované: 23:22
SR Hokej TEL 2.kolo Spišská Trenčín POX Foto: ,
Roztržka v zápase Spišskej Novej Vsi s Trenčínom.

Lídrom tabuľky sú Michalovce so šiestimi bodmi, Dukla uspela v nedeľu na ľade Banskej Bystrice 3:2. Druhý je o bod Zvolen, ktorý zvíťazil v Liptovskom Mikuláši 4:3 po predĺžení.

Druhú výhru v sezóne zaknihoval Prešov, aj on potreboval na triumf gól v predĺžení.

Poprad po prehre v 1. kole zabral tentoraz doma naplno. Nitru zdolal hladko 5:1 a pre „Corgoňov“ to bola druhá prehra za sebou s rovnakým výsledkom. Nitra po nej klesla na dno tabuľky.

Arény tímov hokejovej extraligy a ich kapacita Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
HC Slovan Bratislava. Kapacita: 10 055 divákov.

Trenčín dostal šesť gólov

Hokejisti HK GROTTO Spišská Nová Ves zvíťazili nad HK Dukla Trenčín 6:2.

Bolo to pre nich prvé víťazstvo v sezóne po tom, čo v piatkovom prvom kole prehrali na ľade Banskej Bystrice 5:6.

Trenčania, ktorých v úvode sezóny čaká séria zápasov na klziskách súperov, prehrali oba doterajšie zápasy, v úvodnom podľahli Zvolenu 1:4.

HK GROTTO Spišská Nová Ves – HK Dukla Trenčín 6:2 (2:1, 2:0, 2:0)
Góly: 13. Nellis (Kerbashian, Ališauskas), 19. Giľák (Podlipnik), 27. Nellis (Kerbashian, Štrauch), 36. Štrauch (Nellis, Ališauskas), 42. Salituro (Majdan), 49. Giľák (Majdan, Žiak) – 19. Belluš (Sojčík), 43. Razgals (Pietroniro, Heinerö). Rozhodovali: Jobbágy, Rojík – Staššák, Bogdaň, vylúčení: 6:8 na 2 min., presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 3000 divákov
Spišská Nová Ves: Melicherčík – Ulander, Žiak, Romaňák, Ališauskas, Podlipnik, Malina – Vandas, Kerbashian, Verbeek – Tkáč, Nellis, Štrauch – Giľák, Salituro, Majdan – Hamráček, Ščurko, Novák
Trenčín: LaCouvee – Ozols, Starosta, Pietroniro, Ulrych, Martiška, Nemčík, J. Chromiak – Thelin, Čacho, Valach – Petráš, Heinerö, Sloboda – Belluš, Sojčík, Razgals – Stahoň, Jakubec, Hudec – Krajčovič

Prešov vyhral v Zámkoch

Hokejisti HC 21 Prešov zvíťazili na ľade HC MIKRON Nové Zámky 3:2 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 62. minúte kanadský obranca Gordon Ballhorn.

Prešovčania majú za sebou úspešný vstup do sezóny, keď počas úvodného extraligového víkendu zvíťazili v oboch zápasoch.

V piatok otvorili sezónu domácim víťazstvom nad Liptovským Mikulášom 4:3. Novozámčania v prvom domácom zápase nenadviazali na piatkové víťazstvo z Nitry 5:1.

HC MIKRON Nové Zámky – HC 21 Prešov 2:3 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 14. Farley (Lee, Jackson), 37. Lee (Jackson) – 16. Martin (Girduckis), 46. Žilka (Girduckis), 62. Ballhorn (Bespalov). Rozhodovali: Fridrich, Stano – Junek, Gegáň, vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 1638 divákov.
Nové Zámky: Kantor – Hatala, Kozák, Knižka, Lee, Ligas, Roman, Laurenčík – Jackson, Johnson, Farley – Mišiak, Dickman, Klempa – Šišovský, J. Mikúš, T. Mikúš – Hajnik, Ondrušek, Babeliak
Prešov: Bespalov – O. Turan, D. Jendroľ, Ballhorn, Lalík, Giles, Rajnoha, Thomka, Nátny – Krajč, Šimun, A. Nauš – Šimek, Gerlach, Sýkora – Žilka, Girduckis, Martin – K. Jendroľ, Klíma, Neuls

Zvolen uspel po predĺžení

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili na ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:3 po predĺžení. Víťazný gól strelil v presilovke v 65. minúte Chris Langkow.

Liptáci mali zápas sľubne rozohratý, keď viedli 2:0 aj 3:2, ale napokon si pripísali iba jeden bod za prehru po predĺžení. Ten bol pre nich prvý v sezóne. Zvolenčania odštartovali ročník 2022/2023 dvomi víťazstvami, keďže v 1. kole zdolali Trenčín 4:1.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 3:4 pp (0:0, 3:2, 0:1 – 0:1)
Góly: 25. Kriška (Drábek, Walega), 27. Uhrík (Kalousek, Hudec), 39. Karsums (Kuru, Mesikämmen) – 34. Hunterbrinker (Messner), 38. Gropp (Hecl, Mudrák), 48. Sideroff (Hanna), 65. Langkow (Hunterbrinker, Messner). Rozhodovali: Štefik, Kalina – Tvrdoň, D. Konc ml., vylúčení: 10:6 na 2 min., navyše Vähätalo (L. Mikuláš) 5 min. + DKZ za nedovolené bránenie v hre, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 900 divákov.
Liptovský Mikuláš: Valent – Mesikämmen, Ventelä, Mezovský, Djakov, Hudec, Pavúk, Kapičák – Kuru, Vähätalo, Karsums – Kriška, Šmida, Handlovský – Michalík, Walega, Drábek – Kalousek, Uhrík, Galbavý – Braun
Zvolen: Trenčan – Hain, Messner, Mudrák, Hanna, Kubka, Sládok, Čulík – Kašlík, Hunterbrinker, Zuzin – Sideroff, Langkow, Hecl – Stupka, Šiška, Gropp – Marcinek, Viedenský, Csányi – A. Barcík

Bystrica prehrala s Michalovcami

Hokejisti Banskej Bystrice prehrali na domácom ľade s Michalovcami 2:3. Hostia o svojej výhre rozhodli v 56. minúte gólom amerického krídelníka Dannyho Kristoa, hoci v záverečnej perióde dominovali hráči spod Urpína.

HC '05 Banská Bystrica – Dukla Ingema Michalovce 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Góly: 19. Tamáši, 33. Sojka (D. Jendek) – 27. Matúš Paločko (Kristo, Osburn), 38. Puliš (Buc, Suja), 56. Kristo (Mihálik, Winquist). Rozhodovali: Výleta, M. Novák – Vyšný, Frimmel. Vylúčenia: 5:4, presilovky: 0:1, oslabenia 1:0, 1964 divákov.
Banská Bystrica: Rahm – Björkung, Bačik, Pavlin, Matej Bača, Luža, Holenda, Frídel – Urbánek, Kontos, J. Sukeľ – Troock, Gabor, Kabáč – R. Gašpar, Tamáši, Šoltés – Výhonský, Sojka, D. Jendek
Michalovce: Vošvrda – Štajnoch, Hammond, Osburn, Macejko, Michalčin, Mihálik – Puliš, Suja, Buc – Kristo, Winquist, Matúš Paločko – Žitný, Galamboš, Bezúch – Vašaš, Bjalončík, Chalupa

Antti Karhula, tréner Banskej Bystrice: "Prvá tretina bola od nás dobrá. Mali sme šance, ale dali sme len jeden gól, mohli sme dať ďalší jeden – dva navyše. Druhá tretina nám nevyšla, súper nás prehrával až príliš ľahko. Začali sme sa nechávať vylučovať. Tretia tretina bola vyrovnaná, spravili sme však chybu a stálo nás to veľa. Je začiatok sezóny, chyby sa stávajú.“

Tom Coolen, tréner Michaloviec: "Oba tímy mohli vyhrať, bolo to vyrovnané. Nielen my, ale aj domáci mali šance. Našťastie pre nás sme našli cestu ako streliť tretí gól a potom sme už ubránili víťazstvo. Cením si tri body z vonku, nie je ľahké vyhrať v Banskej Bystrici. Hovoril mi to hráči a presvedčil som sa o tom i ja. Súper má naozaj kvalitný tím.“

Vicemajster s ďalšou vysokou prehrou

Hokejisti HK Poprad zvíťazili nad HK Nitra 5:1. „Kamzíci“ zaznamenali prvý triumf v novej sezóne, keď v prvom zápase nestačili na HC Slovan Bratislava.

Úradujúci vicemajster z Nitry naopak prehral aj v druhom stretnutí ročníka 2022/2023 a so skóre 2:10 mu patrí posledné 12. miesto v tabuľke.

HK Poprad – HK Nitra 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Góly: 10. Svitana (Skokan, Záborský), 13. Záborský (z tr. strieľania), 23. Brincko (Valigura), 42. Matej Paločko (Vainio), 53. Valigura (Mlynarovič, Meliško) – 29. Švarný (Tvrdoň, Buncis). Rozhodovali: Korba, Smrek – Kacej, Jurčiak, vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, 1421 divákov.
Poprad: Peters – Drgoň, Meliško, Vainio, Kotvan, Bokroš, Brincko, Nahalka – Záborský, Skokan, Svitana – Valigura, Bubela, Yogan – Soberg, Paukovček, Petráš – Kundrik, Mlynarovič, Matej Paločko
Nitra: Honzík – Mezei, Bodák, Pupák, Donaghey, Gajdoš, Švarný, J. Štefanka ml. – Krivošík, Hrnka, Holešinský – Tvrdoň, Buncis, Molnár – Solenský, Myklucha, R. Varga – Knies, Šramaty, Lacka – Pekarčík

Martin Hrnčár, tréner Popradu: "My sme veľmi potrebovali dnešné víťazstvo po zápase so Slovanom. Vedeli sme, že prichádza minuloročný finalista aj keď s novým trénerom. V prvej tretine sme využili chyby a vylúčenia hostí.

V druhej sa trápime, robíme individuálne chyby, strácame puky a postavíme súpera na nohy. Výborne nám opäť zachytal brankár Peters, čo je dôležité pri ťažkých situáciách. V tretej časti sme zjednodušili hru, využívali sme aj obrancov a boli z toho góly. Tešíme sa z víťazstva."

Normunds Sejejs, tréner Nitry: "Nezačali sme zle, no urobili sme tri zbytočné vylúčenia, ktoré nás stali dosť síl. V druhej tretine sme hrali lepšie, vytvorili sme si aj niekoľko šancí.

Máme však problémy so zakončením s čím sa trápime už od prípravy. Dnes to je krutá prehra, ale nedá sa nič robiť, musíme pracovať ďalej a rozobrať si chyby.

Viac na túto tému: #HK Dukla Trenčín #HK GROTTO Spišská Nová Ves