Slovenskému športu vládne Slovan. Po futbale má titul aj v hokeji

V 6. zápase finále play off zvíťazili hokejisti Slovana na ľade Nitry 5:2 a celú sériu ovládli 4:2 na zápasy. Po prvýkrát v histórii tak vyhrali belasí ligu v oboch najpopulárnejších športoch. .

01.05.2022 20:14
Majstrovský titul HC Slovan Foto: ,
Kapitán Michal Sersen s majstrovskou trofejou.
debata (3)

Po bezgólovej prvej tretine strelili obe mužstvá po jednom góle v druhej časti hry, Slovan rozhodol o triumfe v tretej tretine. Víťazný gól dal obranca Andrej Golian.

Blízko k úvodnému gólu bol Slovan v 15. minúte po ofenzívnom výlete Maiera, ale puk padajúci do brány odpratal bejzbalovým úderom vo vzduchu obranca Švárny.

Ako Slovan zodvihol majstrovský pohár Fotogaléria - 29 fotiek Všetky fotky
Radosť hráčov Slovana po úvodnom góle v 6....

„Corgoni“ mohli psychicky narásť prípadným gólom do šatne. V úplnom závere tretiny čelil Peters ostreľovaniu dvojice Vitáloš – Buček, no kanadský brankár odolal.

Prostredná časť začala divokou prvou minútou. Najskôr našiel pred hosťujúcou bránou zadavkou Krivošík hokejku Bučeka, ten však nemieril presne.

Na opačnej strane sa uvoľnil Takáč, ktorý chcel tiesnený Mezeiom skórovať strelou po ľade, tento zámer mu nevyšiel. V polovici zápasu využili hostia dlhú striedačku Nitry, zatlačili domácich v pásme z čoho aj gólovo vyťažili. Harris poslal strieľanú prihrávku na Takáča, ktorý ju usmernil za Honzíka – 0:1.

Pred odchodom do kabín sa predsa skóre menilo, keď sa do puku oprel domáci kapitán Mezei a oživil nádeje Nitry – 1:1.

Tomáš Chrenko. Čítajte viac Útok manažéra Nitry na kouča Slovana: Podkonický nezvláda emócie

Tretia tretina začala vo sviežom tempe, domáci najskôr niekoľkokrát strieľali na Petersa, no potom Haščák tečoval strelu Gachulinca a poslal Slovan opäť do vedenia.

Už o 19 sekúnd neskôr však Nemec nahodil puk na bránku a Sersen tečoval puk do vlastnej bránky korčuľou – 2:2.

O ďalších 51 sekúnd SLovan opäť viedol, keď strela Goliana zapadla do pravého horného rohu Honzíkovej bránky. O pár minút mohol rozhodnúť Lukošík, ale netrafil bránku z bezprostrednej blízkosti.

Slovan hral od tejto chvíle veľmi umne, pozorne bránil a dával si pozor na chyby. Nitrania hnaní obecenstvom túžili po vyrovnaní, ale sily na ďalší gól už nenašli. Nepomohla im ani záverečná power play, v ktorej inkasovali dva góly.

Zlatú korčuľu pre najužitočnejšieho hráča Kaufland play off Tipos extraligy 2021/2022 získal útočník Samuel Buček z HK Nitra.

6. finále play off:

HK Nitra – HC Slovan Bratislava 2:5 (0:0, 1:1, 1:4)

Góly: 38. Mezei (Varga, Nemec), 45. Nemec (Mezei) – 30. Takáč (Harris), 45. Haščák (Gachulinec), 46. Golian (Jääskeläinen, Takáč), 59. Kytnár (Takáč, Sersen), 60. Takáč (Harris, Sersen). Rozhodovali: Korba, Štefík – Durmis, Kacej, vylúčení: 2:2 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3600 divákov.

HK Nitra: Honzík – Nemec, Mezei, Raskob, Švarný, Bodák, Vitaloš, Rais – Krivošík, Buncis, Buček – Varga, Rockwood, Holešinský – Baláž, Hrnka, Tvrdoň – Sýkora, Bajtek, Pupák – Volko

HC Slovan Bratislava: Peters – MacKenzie, Maier, Beňo, Sersen, Gachulinec, Golian, Žabka – Haščák, Rapuzzi, Yogan – Jääskeläinen, Harris, Takáč – Zigo, Kytnár, Matoušek – Sukeľ, Bezák, Lukošík – Belluš

/konečný stav série: 2:4, Slovan získal titul/