Rybička i technický gól. Najproduktívnejší Košičan vyrovnal sériu so Slovanom

O víťazovi semifinálovej série medzi hokejistami HC Košice a HC Slovan Bratislava rozhodne siedmy zápas.

17.04.2022 21:13 , aktualizované: 22:38
Matt MacKenzie Allan McPherson Foto: ,
Matt MacKenzie (HC Slovan Bratislava) fauloval Allana McPherson (HC Košice) pred technickým gólom na 4:2.
debata (3)

Košičania v 6. stretnutí Kaufland play off Tipos extraligy zdolali Slovanistov na domácom ľade 4:2. Víťazný gól strelil v 59. minúte Allan McPherson. Siedmy duel je na programe v utorok 19. apríla v Bratislave.

HC Košice – HC Slovan Bratislava 4:2 (0:1, 1:1, 3:0) – stav série: 3:3
Góly: 31. Rogoň (Paršin), 49. Slovák (Chovan, Pereskokov), 59. McPherson (Šedivý, Ihnačák), 60. McPherson – 14. Harris, 28. Zigo (Valach, Belluš). Rozhodovali: D. Konc st., Stano – Gegáň, Stanzel, vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 8347 divákov (vypredané).
Košice: Riečický – Volgin, Šedivý, Snuggerud, Romančík, Deyl, Saucerman – Klhůfek, Chovan, Paršin – McPherson, Ihnačák, Bartánus – Pereskokov, Slovák, Rogoň – Mrázik, Havrila, Milý
Slovan Bratislava: Windsor – Breton, MacKenzie, Gachulinec, Sersen, Valach, Maier, Golian – Yogan, Rapuzzi, Zigo – Jääskeläinen, Harris, Takáč – Chalupa, Preisinger, Matoušek – Lukošík, Bezák, Belluš

Prvýkrát v sezóne vypredaná Steel aréna sledovala v prvej tretine hokej s vysokým nasadením. Ofenzívne aktívnejší aj viac nebezpeční v nej boli hostia. Harris svoju šancu otvoriť skóre v 4. minúte ešte nevyužil.

Košice, Slovan Čítajte viac ONLINE: Sériu Slovana s Košicami rozhodne siedmy zápas

Na opačnej strane nebol o tri minúty úspešný ani Paršin, ktorý sa po ľavom krídle predral pred brankára Windsora, ale v zakončení neuspel. V 14. minúte práve Paršin v strednom pásme nepresnou prihrávkou daroval puk Harrisovi, ktorý strelou zo strednej vzdialenosti prekonal Riečického – 0:1.

Domáci mali možnosť presilovky, nevyužili ju, ale gólom sa neskončila ani šanca Gachulinca v závere prvej časti.

V 24. minúte boli hostia blízko k druhému gólu, ale obranca Breton trafil do žŕdky. Nasledovalo viacero príležitostí hostí, ktoré vyústili do gólu v 28. minúte. Valach nastrelil puk na Riečického, pred ktorým bol nepokrytý Zigo – 0:2.

V 31. minúte sa hralo štyria proti štyrom a viac priestoru využili domáci. Vo štvrtom zápase po sebe sa presadil košický útočník Rogoň, keď po strele Paršina dostal puk za Windsora – 1:2.

Domáci ofenzívne ožili, do konca druhej časti si vytvorili viacero gólových príležitostí, ale Windsor podržal svoj tím.

Hostia v 46. minúte nevyužili presilovku a po nej sa k početnej výhode dostali Košičania. V nej sa dostali do kombinácie, ktorú po Chovanovej prihrávke využil Slovák – 2:2.

Denis Parshin (HC Košice) padá na ľad po súboji... Foto: TASR, Milan Kapusta
Košice - Slovan Denis Parshin (HC Košice) padá na ľad po súboji so Slovanistom Patrikom Maierom.

Náskok hosťom mohli krátko na to vrátiť Takáč aj Jääskeläinen, no Riečického neprekonali.

Rozhodujúci moment zápasu priniesla 59. minúta. V nej domáci vyhrali buly v útočnom pásme a po strele Šedivého dorazil McPherson puk za Windsora.

Hostia sa dostali k hre bez brankára, počas ktorej MacKenzie fauloval pred prázdnou bránkou McPhersona, ktorému pripísali technický gól – 4:2.

Juraj Slafkovský Čítajte viac Chvála pre Slafkovského. Radosť pozerať, má pred sebou svetlú budúcnosť