Košice sú späť v hre o finále. Doma zdolali Slovan aj druhýkrát

Hokejisti HC Košice porazili v 4. zápase semifinále play off HC Slovan Bratislava 3:1 a vyrovnali stav série na 2:2.

12.04.2022 21:18
Radosť HC Košice po víťazstve v 4. zápase... Foto: ,
Radosť HC Košice po víťazstve v 4. zápase semifinále play off.

Domáci mali ideálny vstup do zápasu, keď ho začali tak, ako skončili predošlý – gólom Patrika Rogoňa. Krádelník sa dostal k zakončeniu zo strednej vzdialenosti a strelou do ľavého horného rohu Petersovej bránky otvoril skóre – 1:0.

Na dlhé minúty išlo o jediný gól a zápasu dominovali pevné defenzívy na čele s brankármi. V 14. minúte bol blízko k vyrovnaniu Haščák, ale brankár Riečický zmaril jeho príležitosť.

SR Piešťany šport hokej 18 ČR príprava TTX Čítajte viac Mladí Slováci na úvod zničili Japoncov. Čo im vyčítal kouč?

Najzaujímavejší moment druhej tretiny priniesla 38. minúta. V nej sa sa obranca hostí Valach predral až pred Riečického, fauloval ho Šedivý, no trestné strieľanie Haščák nepremenil.

Slovanisti postupne zvyšovali tlak a čoraz častejšie sa hralo pred Riečickým. Ten v úvode tretej časti zmaril viacero nebezpečných príležitostí, poradil si aj so zložitou situáciou po strele Harrisa, no v 51. minúte kapituloval.

Hokej TEL 1/2 extraliga play off  3. Košice Slovan KEX Čítajte viac Prišlo už aj na Slovan. Košice v Steel aréne znížili sériu

Jääskeläinenovu nenápadnú strelu z väčšej vzdialenosti tečoval košický obranca Volgin a Riečický nestihol zareagovať – 1:1.

Rozhodujúci moment priniesla presilovka Košíc počas vylúčenia Gachulinca. Spoluprácu s Pereskokovom a Slovákom zblízka zakončil Paršin a prekonal Petersa – 2:1.

Hostia v závere skúsili vyrovnať počas hry bez brankára, no Ihnačák gólom do prázdnej bránky uzavrel konečný výsledok na 3:1.

HC Košice – HC Slovan Bratislava 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Góly: 2. Rogoň (Volgin, Šedivý), 60. Paršin (Chovan, Pereskokov), 60. Ihnačák (McPherson) – 51. Jääskeläinen (Harris, Breton). Rozhodovali: J. Konc ml., Stano – Gegáň, Jedlička, vylúčení: 3:2 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 8031 divákov.