Kanonáda vo Zvolene. Semifinálovú prestrelku ukončil Viedenský

Hokejisti HKM Zvolen vyhrali v nedeľnom druhom semifinále Kaufland play off Tipos extraligy doma nad HK Nitra 6:5. Stav série je 1:1.

10.04.2022 21:26
Klbko radosti v podaní hokejistov Zvolena. Foto: ,
Klbko radosti v podaní hokejistov Zvolena.

Druhý duel vo Zvolene začala lepšie Nitra. Využila presilovku, keď prihrávku Rockwooda zužitkoval v medzikruží mladý Nemec dobrou strelou – 0:1. Domáci následne trestali chybu Bodáka, konkrétne Mikúš, keď cez neho prešiel a prestrelil Honzíka – 1:1.

Majstra tento moment nakopol, prevzali iniciatívu a do pol druha minúty otočil na 2:1. Pred gólmanom spod Zobora bola trma – vrma, odrazený puk od korčule putoval na voľného Meliška a ten nekompromisne pálil z vrchnej časti kruhu.

Rytieri v druhej tretine pykali za nevyužité presilovky. Zle totiž striedali, čo využil na pravej strane rýchly Krivošík, v nájazde z kruhu strieľal presne po ľade k žrdi. Uplynulo iba 23 sekúnd a bolo 2:3.

Radosť hokejistov Nitry po strelení gólu. Čítajte viac Vyhrávali už 3:0. V závere sa hokejisti Nitry strachovali o výsledok

Tentoraz Nitrania trestali chybu Kotvana, keď puk získal Tvrdoň, Holešinský ho posunul pred bránku Hrnkovi a ten už vedel ako naložiť s tutovkou.

Majster napokon otočil vývoj za 41 sekúnd hráčmi štvrtej formácie a opäť už v piatich proti piatim. Po vyhratom buly a prihrávke Marcineka vyrovnal nepokrytý Török a stav 4:3 zariadil po strele z kruhu v podaní Csányiho z dorážky bekhendom Marcinek.

HKM Zvolen vs HK Nitra Čítajte viac Obrovský boj v semifinále play off. Nitra prekvapila obhajcu titulu

Do nitrianskej bránky putoval O' Connor a spoluhráči ho následne potešili vyrovnávajúcim gólom na 4:4. Krivošík zadovkou poslal Bučeka do šance, išiel sám na Rahma a rutinérsky ho pokoril. Medzi zvolenské žrde teda putoval pre zmenu Trenčan. Obaja noví brankári do prestávky nekapitulovali.

Po nej však O' Connor lovil puk zo siete, pretože počas presilovky domácich sa spoza kruhu presadil razantnou koncovkou Roy. Hostia následne prepli na vyššie obrátky, Raskob pálil z uhla do žŕdky a Varga sa nepresadil zblízka. Napokon to vyšlo Hrnkovi a paradoxne v oslabení.

Zvolenčania však napokon presilovku využili, keď po strele Osterberga uspel na dorážke pred O'Connorom Viedenský – 6:5.

HKM Zvolen – HK Nitra 6:5 (2:1, 2:3, 2:1)

Góly: 11. J. Mikúš, 13. Meliško (Puliš, Viedenský), 34. T. Török (Marcinek), 35. Marcinek (Csányi, Diakov, 42. Roy (Leskinen), 47. Viedenský (Osterberg, Roy) – 6. Š. Nemec (Rockwood, Buček), 26. Krivošík (Bodák, Honzík), 26.Hrnka (Tvrdoň, Holešinský), 36. Buček (Krivošík), 46. Hrnka (Bajtek). Rozhodovali: Snášel ml., M. Korba – Gegáň, Bogdaň, vylúčení na 2 min: 6:8, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, 3418 divákov

Zvolen: Rahm (36. Trenčan)– Kubka, Meliško, Roy, Diakov, Hain (do 20. min), Kotvan, S. Barcík – Osterberg, Krieger, Leskinen – Puliš, Viedenský, Zuzin – Stupka, J. Mikúš, Saracino – T. Török, Marcinek, Csányi

Nitra: Honzík (35. O' Connor) – Š. Nemec, Mezei, Raskob, Švarný, Vitaloš, Bodák, Pupák, Múčka – Krivošík, Buncis, Buček – R. Varga, Rockwood, A. Sýkora – Holešinský, Hrnka, Tvrdoň – Drábek, J. Baláž, Bajtek