Vyhrávali už 3:0. V závere sa hokejisti Nitry strachovali o výsledok

Obhajcovia titulu zo Zvolena vstúpili do semifinále prehrou 2:3 s Nitrou.

09.04.2022 20:48
Radosť hokejistov Nitry po strelení gólu. Foto: ,
Radosť hokejistov Nitry po strelení gólu.

V úvode mali mierne navrch domáci Zvolenčania, no Nitrania využili hneď prvú presilovku. Rockwood spoza bránky našiel Krivošíka, ten mal pred bránkou veľa priestoru a v páde pokoril Rahma – 0:1.

Hostia mohli do prestávky pridať aj ďalšie góly. Krivošíkov teč Rahma poriadne preveril a potom úradovala i jeho vyrážačka po strele Buncisa bez prípravy. Krivošík mal šancu aj 35 sekúnd pred koncom prvej tretiny, ocitol sa sám pred odkrytou bránkou, ale puk poslal do bočnej siete.

Radovan Puliš Čítajte viac Zlomeniny a titanové platničky? Nie som smoliar, ale šťastný človek

V úvodných sekundách druhej tretiny mal veľkú šancu na vyrovnanie úplne voľný Viedenský, ale skĺzol mu puk z hokejky a poslal ho vedľa žŕdky.

Potvrdilo sa teda pravidlo nedáš – dostaneš. Hosťom vyšiel protiútok, keď Sýkora poslal geniálnu prihrávku bekhendom Rockwoodovi, ten išiel sám na Rahma a nedal mu šancu – 0:2.

V 27. minúte sa do úniku dostal obranca Nemec a pretavil ho do navýšenia skóre na 0:3. Majster napokon našiel odpoveď na tento zásah. Leskinen si z kruhu pekne nakorčuľoval pred bránku a ukážkovým bekhendom znížil na 1:3.

Domáci strelili kontaktný gól v 50. minúte. Strelu Osterberga z kruhu Honzík iba vyrazil a na dorážke uspel aj za pomoci korčule Krieger – 2:3. Zvolenčania sa už vyrovnania nedočkali a tak začali semifinálovú sériu prehrou.

HKM Zvolen – HK Nitra 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Góly: 29. Leskinen (Djakov), 50. Krieger (Osterberg) – 9. Krivošík (Rockwood, Buček), 22. Rockwood (Sýkora, Raskob), 27. Nemec (Varga). Rozhodovali: Baluška, Goga – Crman, Kacej, vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: 55. Krieger (Zvolen) 5+DKZ za seknutie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 4415 divákov.

Zvolen: Rahm – Kubka, Meliško, Roy, Djakov, Hain, Kotvan, Barcík – Török, Marcinek, Csányi – Osterberg, Krieger, Leskinen – Puliš, Viedenský, Zuzin – Stupka, Mikúš, Saracino

Nitra: Honzík – Nemec, Mezei, Bodák, Švarný, Pupák, Vitaloš, Raskob, Múčka – Krivošík, Buncis, Buček – Varga, Rockwood, Sýkora – Holešinský, Hrnka, Tvrdoň – Drábek, Baláž, Bajtek

/stav série: 0:1/

4. zápas finálovej série SHL:

HK VITAR Martin – Vlci Žilina 2:3 pp a sn (0:1, 0:1, 2:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 51. Makarov (Huhtela), 55. Huhtela (Makarov) – 10. Safaralejev (Šmída), 24. Petráš, rozhodujúci nájazd Safaralejev. Rozhodovali: Korba, Staňo – Riš, Bogdaň, vylúčení: 4:3, navyše: Pacalaj – Petran obaja 5+DKZ za bitku, presilovky a oslabenia: 0:0, 3498 divákov.