Osmička pre play off je kompletná. Banskú Bystricu tam poslal Kanaďan

Víťazný gól pri postupovom triumfe Banskej Bystrice na ľade Dukly Trenčín 3:1 dosiahol Jake Cardwell. Bystričania vyhrali sériu 3:1 na zápasy.

20.03.2022 21:02
Radosť hokejistov Banskej Bystrice po postupe... Foto: ,
Radosť hokejistov Banskej Bystrice po postupe do play off.

Zápas sa začal v pokojnejšom tempe a ani jeden z brankárov nemal v prvej polovici úvodnej tretiny veľa práce. V pomerne nečakanej situácii sa v 12. minúte presadil domáci Krajčovič, pre 19-ročého hráča to bol prvý presný zásah v extralige.

Hosťom sa podarilo vyrovnať po polovici zápasu, keď sa nastrelený puk Bergera odrazil za Bownsov chrbát od Lampera.

Radosť hokejistov Prešova. Čítajte viac Hokejisti Prešova si zahrajú štvrťfinále. Spišiakov vyradili na nulu

Tesne po presnom zásahu Lampera museli z ľadu na nosidlách odniesť Vaňa, ktorý ostal pri súboji stlačený medzi dvoma hráčmi a spadol na ľad v bolestiach.

Najviac akcie priniesla záverečná tretina, už v 47. minúte mohol rozhodnúť Šoltés, ktorý trafil žŕdku a o tri minúty neskôr mal príležitosť jeho spoluhráč Björkung, ktorého bekend však britský brankár zneškodnil.

BZ0I9431 kongres šatan szľh Čítajte viac Partizánčina na kongrese. Kluby zarezali mládež, hnevá sa Šatan

Baranom sa podarilo uštedriť rozhodujúci úder o trinásť sekúnd neskôr, keď počas hry 4 na 4 našiel Berger rozbehnutého Cardwella a ten sa presadil strelou z prvej.

Domáci sa dostali ešte do niekoľkých príležitostí, ale ich súperovi sa nakoniec podarilo spečatiť postup gólom Gabora do prázdnej bránky.

Štvrtý zápas predkola play off Tipos Extraligy:

HK Dukla Trenčín – HC '05 Banská Bystrica 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Góly: 12. Krajčovič (Švec, Vaňo) – 31. Lamper (Berger), 50. Cardwell (Berger), 60. Gabor (Berger).

Rozhodovali: Snášel, Hronský – Stanzel, Kacej, vylúčenia: 3:7, presilovky a oslabenia 0:0, 2436 divákov

Štvrťfinále play off Slovenskej hokejovej ligy:

HK VITAR Martin – TSS Group Spartak Dubnica 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Góly: 27. Poliaček (Fafrák, Murček), 51. Fafrák (Poliaček, Murček), 53. Nauš (Pacalaj, Dvořák), 59. Dírer – 30. Beták (Trška, Tyčinski).

Rozhodovali: Orolin, Štefik – Šoltés, Synek, vylúčení: 5:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1458 divákov

/stav série: 4:3 – Martin postúpil do semifinále/

Viac na túto tému: #hokej #HC 05 Banská Bystrica #Tipos extraliga #HK Dukla Trenčín