Šialený duel Trenčína s Bystricou, Michalovce ukončili sériu majstra

Hokejisti HC '05 Banská Bystrica zdolali v 37. kole Tipos extraligy HK Dukla Trenčín 5:3. O svojom triumfe rozhodli v záverečnej tretine, ktorú vyhrali 4:0.

06.02.2022 17:50 , aktualizované: 21:39
SR hokej TEL dohrávka 18. kolo Nitra Banská... Foto: ,
Gólová radosť hokejistov Banskej Bystrice.

HC '05 Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 5:3 (1:0, 0:3, 4:0)
Góly: 16. Bubela (K. Jendroľ, Kabáč), 48. Melcher (Bubela, Fossier), 50. Tamáši (Kabáč, Melcher), 52. Björkung (Melcher, Tamáši), 60. Berger (Tamáši) – 28. D. Hudec (Starosta, L. Paukovček), 35. Berisha (Martin Chovan), 40. D. Hudec (J. Švec). Rozhodovali: Snášel ml., D. Konc st. – Crman, Stanzel, vylúčení na dve min.: 2:3, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 732 divákov.
Banská Bystrica: Weninger – Cardwell, Bačik, Björkung, Ďatelinka, Kostromitin, Crevier-Morin, Matej Bača – Fossier, Berger, Šoltés – K. Jendroľ, Bubela, Melcher – Vašaš, Tamáši, Kabáč – G. Gabor, Sojka, Bodnár
Trenčín: M. Valent – Martin Chovan, kudla, Martiška, Starosta, Lemcke, Nemčík – Berisha, Marek Valach, Minárik – Bezúch, Sojčík, Krajč – Krajčovič, L. Paukovček, Honzek – D. Hudec, Rehuš, J. Švec

V prvej tretine sa hral sprvu opatrný hokej, chýbali šance, dve menšie mali domáci Melcher a Berger, ale puky si cestu za Valenta nenašli. Ten napokon kapituloval počas banskobystrickej presilovky v 16. minúte.

Bubela totiž z hornej časti kruhu strieľal presne k bližšej žrdi a otvoril skóre stretnutia – 1:0. Hostia následne ožili, ale Sojčík z medzikružia Weningera nepokoril a neuspel pred ním ani osamotený Rehuš.

I. liga – 42. kolo
Modré krídla Slovan – Žiar nad Hronom 1:4, Považská Bystrica – Topoľčany 1:4, Humenné – Trnava 4:3 pp

V druhej tretine mali Trenčania jednoznačne navrch a svoju aktivitu pretavili do troch gólov. Najprv však Berisha spoza kruhu zazvonil na žŕdke, po ňom už vyšiel Dukle rýchly protiútok s koncovkou Denisa Hudeca, ktorý zakončoval po ľade k žrdi.

Veľkú šancu mal v polovici zápasu Minárik, z dvoch metrov sa zoči – voči Weningerovi nepresadil. Mrzieť ho to príliš nemuselo, pretože druhý gól pridal počas presilovky Berisha z vrchnej časti kruhu, keď zakončoval presne k vzdialenejšej žrdi.

Na 1:3 upravil stav 15 sekúnd pred prestávkou znovu Denis Hudec. Opäť išlo o rýchly protiútok, útočník hostí svoj prienik zakončil z medzikružia peknou koncovkou k ľavej žrdi nad betón brankára.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

Bystričania sa od začiatku tretej tretiny zahryzli do súpera, často útočili i strieľali, ale prekvapiť ich mohol Sojčík, ktorý z uhla zazvonil v 46. minúte na žŕdke.

Gól napokon o dve minúty neskôr zaknihoval Melcher, dostal parádnu prihrávku od Bubelu a pred odkrytou časťou bránky sa presnou koncovkou k žrdi nemýlil – 2:3.

Následne hrali domáci presilovku a vyrovnali na 3:3, pretože Kabáč spoza bránky prihral pred ňu Tamášimu a ten sa prezentoval pohotovým zakončením. Počas tretej presilovky ‚baranov‘ sa dostavil aj ďalší gól na 4:3.

Björkung tvrdo vypálil od modrej, Valentovi clonil dobre Kabáč, takže puk si našiel cestu do bránky.

Momentka zo zápasu medzi Trenčínom a Banskou... Foto: TASR, Ján Krošlák
Trenčín, Banská Bystrica Momentka zo zápasu medzi Trenčínom a Banskou Bystricou.

V závere hrala Dukla v šestici bez brankára s cieľom vyrovnať, ale Valach nestrieľal z prvej pred odkrytou bránkou a navyše zlomil hokejku. Po následnom vhadzovaní Bystričania vyhrali buly a od obrannej modrej čiary poslal puk do opustenej svätyne súpera Berger.

Koniec zvolenskej série

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v 37. kole Tipos extraligy nad HKM Zvolen 4:2. Úradujúcemu majstrovi ukončili víťaznú sériu, ktorú zastavili na čísle 7.

HK Dukla Ingema Michalovce – HKM Zvolen 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Góly: 5. Kukuča (Suja, Žitný), 24. Žitný (Galamboš), 43. Žitný, 60. Suja – 15. Krieger (Osterberg, Leskinen), 52. Jedlička (Hraško, Kubka). Rozhodovali: Novák, Valach – Staššák, Jurčiak, vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 517 divákov.
Michalovce: Vošvrda – Doherty, Ross, Pavlin, Macejko, Bokroš, Mihálik – Suja, Cameranesi, Faith – Kukuča, Buc, Keränen – Žitný, Galamboš, Galbavý – Przygodzki, Erkinjuntti, Mašlonka – Mráz
Zvolen: Rahm – Hain, Kotvan, Roy, Djakov, Kubka, Hraško, Meliško – Puliš, Saracino, Jedlička – Osterberg, Krieger, Leskinen – Török, Mikúš, Stupka – Chlepčok, Marcinek, Csányi

Michalovčania chceli zastaviť rozbehnutých Zvolenčanov a štart do zápasu mali ideálny. V 5. minúte hrali presilovku, v ktorej Kukuča dorazil do bránky puk, ktorý neudržal brankár Rahm – 1:0.

Aj hostia však ukázali, že vedia využiť presilovku a vyrovnali už počas svojej prvej početnej výhody. V 15. minúte sa usadili v pásme a po Osterbergovej prihrávke Krieger prestrelil brankára Vošvrdu – 1:1.

V prostrednej časti boli strelecky aktívnejší Zvolenčania, ale gól strelili domáci. Vedenie im v 24. minúte vrátil Žitný, ktorého obrana hostí nepokryla a upravil na 2:1. V 32. minúte sa efektnou akciou prezentoval Cameranesi, ale brankára Rahma neprekonal.

Maroš Jedlička Čítajte viac Brat sa ma pýtal, či prišiel Slovan bez brankára

Dôležitý gól na 3:1 strelil domáci v 43. minúte. Postaral sa oň Žitný, ktorý sa v útočnom pásme dostal k puku, unikol obrane súpera poradil si aj s Rahmom.

Hostia síce v 47. minúte nevyužili presilovku, ale o päť minút mladík Jedlička znížil na rozdiel jediného gólu, keď stečoval strelu Hraška – 3:2.

V 55. minúte mohol Krieger vyrovnať, ale Vošvrda zmaril jeho únik. Zvolenčania sa pokúsili vyrovnať počas hry bez brankára, ale od Suju inkasovali štvrtý gól – 4:2.

Prešov našiel víťazný recept

Hokejisti HC GROTTO Prešov zvíťazili v 37. kole Tipos extraligy nad HC Nové Zámky 3:2. Zastavili tým sedemzápasovú sériu prehier. Zároveň si upevnili 10. priečku a navýšili svoj náskok na Nové Zámky na deväť bodov.

HC GROTTO Prešov – HC Nové Zámky 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)
Góly: 28. Čacho (Rajnoha, Charbonneau), 33. Žilka (Vas), 38. Turan (Čacho, Michnáč) – 42. Ahlholm (Holenda), 57. Jackson (Kozák, Klempa). Rozhodovali: T. Orolin, Goga – M. Orolin, Vyšný, vylúčení: 8:6 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 567 divákov.
Prešov: Bespalov – F. Fekiač, Rajnoha, Turan, Glazkov, Růžička, Jendroľ, Bakala – Welychka, Vas, Sýkora – Charbonneau, Čacho, Michnáč – Žilka, V. Fekiač, Šimun – Lalík, Zagrapan, A. Nauš
Nové Zámky: Bakala – Hatala, Bull, Knižka, Kozák, Ligas, Holenda, Tóth, Meszároš – Jackson, Langkow, Farley – Števuliak, Šiška, Ahlholm – Mišiak, Barto, Klempa – Fetkovič, Ondrušek, Ferenyi

Prvá tretina priniesla vyrovnaný hokej, v ktorom si tímy vypracovali šance aj počas presiloviek, ale brankári Bespalov a Bakala podržali svoje tímy.

Góly začali padať od druhej tretiny. V 28. minúte sa domáci dostali k presilovke o dvoch hráčov, v ktorej sa po strele obrancu Rajnohu presadil Čacho – 1:0. Hostia hrali v oslabení aj v 31. minúte a Prešovčania krátko po presilovke zvýšili náskok. Z prihrávky Vasa vyťažil Žilka – 2:0.

Lavička Prešova s trénerom Ernestom Bokrošom. Foto: TASR, František Iván
SR hokej TEL extraliga 7. kolo Prešov Zvolen POX Lavička Prešova s trénerom Ernestom Bokrošom.

Brankára Bakalu prestrelil aj obranca Turan a v 38. minúte zvýšili na 3:0. Tento gól domácich upokojil, no hostia sa vrátili do zápasu.

Do tretej tretiny si preniesli presilovku, v ktorej Ahlholm upravil na 3:1. V polovici tretej časti nevyužili sľubné príležitosti Čacho ani Langkow, no v 57. minúte sa už skóre zmenilo.

Novozámčania podporili svoju presilovku stiahnutím brankára a počas hry štyroch proti šiestim Jackson skorigoval na 3:2. Hostia sa v závere snažili vystupňovať tlak, ale defenzíva Prešovčanov udržala tesný výsledok.

Košice rozhodli v závere

Hokejisti HC Košice zvíťazili v zápase 37. kola Tipos extraligy na ľade MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:3.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Košice 3:5 (0:0, 2:2, 1:3)
Góly: 35. Paločko (Salija, Jurík), 40. Varttinen (Kriška), 48. Walega (Kriška, Handlovský) – 27. Cibák (Pereskokov. Chovan), 28. Snuggerud (Paršin, Slovák), 47. Paršin (Bartánus, Snuggerud), 53. Pereskokov (Saucerman, Paršin), 59. Slovák. Rozhodovali: Smrek, Müllner – Junek, Hercog, vylúčení: 3:7 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, 450 divákov.
Liptovský Mikuláš: Ivannikov – Ventelä, Varttinen, Salija, Kurali, Pavúk, Mezovský, Nemec – Kriška, Walega, Handlovský – Michalík, Elo, Jurík – Paločko, Uhrík, Haluška – Obdržálek, Babka, Ďurina – Dunčko
Košice: Riečický – Snuggerud, Saucerman, Cibák, Romančík, Deyl, Šedivý, Jacko – Paršin, Slovák, Bartánus – McPherson, Ihnačák, Mrázik – Klhůfek, Chovan, Pereskokov – Jokeľ, Linet, Rogoň

Východniarom narobil posledný tím súťaže viac starostí, ako očakávali. Po bezgólovej prvej tretine hostia strelili dva zásahy v priebehu 70 sekúnd tesne pred polovicou stretnutia, no Liptáci sa nezlomili.

Ešte do druhej sirény dokázali vyrovnať, keď Aleksi Varttinen sa dostal k puku po vhadzovaní a vymietol horný roh bránky sedem sekúnd pred klaksónom.

hokejový turnaj Dávame do pozornosti Peking 2022: Všetko o hokejovom turnaji na ZOH

Košičanom vrátil vedenie Denis Paršin v 47. min, no ani tento gól nebol rozhodujúci. O minútu a sedem sekúnd vyrovnal Kamil Walega, ktorý sa ocitol po prihrávke Krišku sám pred brankárom Riečickým a nezaváhal.

Definitívny úder uštedril Liptákom až Vadim Pereskokov v presilovke v 53. min. V závere ešte pridal poistku Marek Slovák do prázdnej bránky v oslabení.

Spišiaci zdolali Poprad

Hokejisti HK Poprad prehrali v 37. kole Tipos extraligy s HK Spišská Nová Ves 2:5.

HK Poprad – HK Spišská Nová Ves 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Góly: 30. Mlynarovič (Petráš, Mešár), 58. Novajovský (Mlynarovič, Mešár) – 12. Majdan (Salituro, Giľák), 32. Giľák (Beaudry), 34. Vartovník (Štrauch), 45. Hamráček (Novák, Ordzovenský), 48. Hamráček (Vrábeľ, Nieminen). Rozhodcovia: Baluška, Stano – Šefčík, Synek, vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše Dalhuisen (Poprad) a Atwal (Sp. Nová Ves) obaja 5 + DKZ za pästný súboj, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 1000 divákov
Poprad: Tomek – Dalhuisen, Ulrych, Brejčák, Drgoň, Tam, Rymsha, Novajovský – Ully, Arniel, Bondra D. – Svitana, Skokan, Livingston – Mešár, Mlynarovič, Petráš – Bondra N., Paločko, Kundrik
Spišská Nová Ves: Melicherčík – Atwal, Malina, Romaňák, Beaudry, Česánek, Ordzovenský – Giľák, Salituro, Majdan – Nieminen, Kuru, Rapáč – Štrauch, Vartovník, Hamráček – Vrábeľ, Kupka, Novák

V spišskom derby sa stretli tabuľkový susedia. Úvodná desaťminútovka patrila hosťujúcim Spišiakom. Paradoxne sa Poprad do prvej šance dostal počas presilovej hry súpera. Únik Mateja Paločka sa ale gólom neskončil. Hostia boli za svoju snahu odmenení na začiatku 12. minúty.

V neprehľadnej situácii pred Tomekom sa najlepšie zorientoval Majdan a poslal puk zblízka do siete – 0:1. V 16. minúte ušiel hosťujúcej obrane Petráš, ktorý po faule a tiesnený aj zakončil, ale Melicherčík si situáciu postrážil.

Rozhodcovia následne nariadili trestné strieľanie, na ktoré vykorčuľoval domáci kapitán Svitana. Ten to skúšal blafákom, trestné strieľanie však brankár Spišskej Novej Vsi vychytal.

World Juniors Slovakia United States Slafkovský Čítajte viac Nedohraté MS do 20 rokov by sa mali konať v lete. Započítajú Slovákom prehry?

Hneď v úvode druhého dejstva trafil v presilovej hre žrď Tomekovej bránky Štrauch. Na opačnej strane nevyužil prečíslenie 2 na 1 Dávid Bondra. Následne sa v Poprade dlho nehralo. Po jednom zo súbojom ostal na tvári hosťujúceho obrancu Česánka krvavý šrám a ľadári mali preto prácu.

Česánek sa neskôr do hry vrátil v drese Tyczynského. Vyrovnania sa domáci dočkali v polovici zápasu. Mešárovu strelu z uhla Melicherčík iba vyrazil, dorážka Petráša sa síce neujala ale po ňom rozvlnil sieť Mlynarovič. Rovnovážny stav netrval dlho.

Popradčania prepadli v strednom pásme a Spišiaci sa v trojici rútili na ich bránku. Po peknej kombinácii sa do streleckej listiny zapísal Giľák Hosťujúci Majdan sa v jednom zo súbojov zranil a do v zápase skončil.

V krátkom čase viedli hostia už o dva góly. Presilovú hru po chybe domácich v rozohrávke využil Vartovník. V závere druhej tretiny sa na ľade iskrilo. Pod sprchami predčasne skončil domáci Dalhuisen a hosťujúci Atwal.

Na začiatku tretej tretiny sa Popradu zranil v súboji na zadnom mantineli Skokan, ktorý si pravdepodobne obnovil zranenie ramena. Na ľade pokračovali ďalšie bitky. Tentoraz sa Česánek pustil do Petráša. V 45. minúte už bolo 1:4.

Radosť Spišiakov. Foto: TASR, Pavel Neubauer
HC Spišská Nová Ves Radosť Spišiakov.

Hamráček naskočil na ľad z trestnej lavice a okamžite sa ocitol v nájazde na Tomeka, ktorý pekným blafákom premenil. Už na rozdiel štyroch gólov zvyšoval v presilovej hre po sérii rýchlych prihrávok znova Hamráček.

Domáci nelichotivý výsledok korigovali až v 58. minúte počas presilovej hry. Na konci peknej kombinácie bol obranca Novajovský. Dve sekundy pred koncom riadnej hracej doby sa ešte pobila dvojica Dávid Bondra a Česánek.

Slovan sa oklepal

Hokejisti Slovana Bratislava zdolali v nedeľnom dueli 37. kola Tipos extraligy doma Nitru 4:2. Rýchlo sa tak otriasli z piatkovej vysokej prehry 1:7 vo Zvolene, po dvoch zaváhaniach sa vrátili na víťaznú cestu a upevnili si post lídra tabuľky. Hetrikom zariadil výhru domácich kanonier Marcel Haščák, víťazný gól strelil v 56. minúte po individuálnej ak­cii.

HC Slovan Bratislava – HK Nitra 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Góly: 30. Gachulinec (Yogan), 37. Haščák (MacKenzie, Yogan), 56. Haščák (MacKenzie), 60. Haščák (Harris) – 24. Buček (Baláž), 52. Sýkora (Vitaloš, Hrnka). Rozhodovali: Korba, Žák – Šoltés, Valo, vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia 0:0, 2481 divákov.
Slovan Bratislava: Windsor – MacKenzie, Breton, Valach, Sersen, Gachulinec, Maier, Golian – Haščák, Rapuzzi, Yogan – Jääskeläinen, Harris, Urbánek – Sukeľ, Kytnár, Matoušek – Belluš, Preisinger, Šotek
HK Nitra: O'Connor – Rais, Mezei, Raskob, Švarný, Vitaloš, Pupák – Varga, Baláž, Buček – Hrnka, Rockwood, Sýkora – Volko, Bajtek, Tvrdoň – Šramaty, Múčka, Pekarčík

Tímy nastúpili bez olympionikov, Slovanu chýbal Samuel Takáč, Nitre duo Šimon Nemec a Adrián Holešinský. O prvú veľkú šancu sa postaral v 3. minúte domáci Šotek, po zaváhaní Raisa zakončil z tesnej blízkosti iba do O'Connora.

Slovan, Nitra Čítajte viac ONLINE: Slovan sa oklepal z debaklu a zdolal Nitru

Nitra kontrovala rýchlym výpadom v podaní Tvrdoňa, na Windsora to skúsil delovkou, brankár Slovana ju dokázal vyraziť. Domáci potom prepli na vyšší výkonnostný stupeň, ale Sukeľ, Breton i MacKenzie svoje sľubné šance nevyužili.

Po tom, ako Slovan v úvode druhej tretiny nevyužil ani početnú výhodu, gólovo udreli hostia – po prihrávke Baláža prekonal Windsora zblízka Buček. Nitranom zachutilo a onedlho mali Tvrdoň a Varga dobré možnosti na zvýšenie náskoku.

V polovici stretnutia to však strelecky vyšlo Gachulincovi, O'Connor ešte ustál sériu dorážok v skrumáži pred bránkou Nitry, no na delovku domáceho obrancu už nestačil – 1:1.

V 32. min mohol Tvrdoň vrátiť hosťom vedenie, ale zblízka netrafil odkrytú bránku. Prišiel tak trest, v 37. min zamieril v presilovke presne Haščák a „belasí“ prvýkrát v zápase viedli.

Nitrania v snahe vyrovnať zvýšili aktivita, narážali však na pozorného Windsora. Ten zasiahol pri šanci Vargu a následne nedokázal skórovať ani Buček.

Na snímke zľava Martin Belluš (Slovan) a... Foto: TASR, Jakub Kotian
Slovan Nitra Na snímke zľava Martin Belluš (Slovan) a brankár Matthew O'Connor (Nitra).

Podarilo sa to až v 52. min Sýkorovi, ktorý po strele Vitaloša napálil puk od mantinelu pred bránku a ten sa šťastne odrazil za bránkovú čiaru – 2:2. V koncovke zápasu mohol rozhodnúť Haščák, ale svoj samostatný únik nepremenil.

Domáci kanonier si všetko vynahradil v 56. minúte, keď predviedol gólovú lahôdku. Drzo si to namieril cez stred klziska, preštrikoval sa pomedzi obrancov hostí a bekhendom chladnokrvne zavesil pod hornú žŕdku – 3:2.

Nitra v závere aj v oslabení skúsila hru bez brankára, ale vyrovnať sa jej už nepodarilo, naopak Haščák gólom do prázdnej bránky skompletizoval hetrik a stanovil na konečných 4:2.

Kto sú najlepší európski útočníci všetkých čias? Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
Jevgenij Malkin v 13 sezónach zaznamenal 392...